Jak vytvořit název firmy? Proč je důležitý?

Tím nejdůležitějším prvkem pro začínající podnikatele je především název firmy. Trefné jméno firmy totiž rozhoduje o tom, zda si lidé společnost zapamatují, nespletou a zda jim bude sympatická. Při výběru názvu firmy je nutné zohlednit spoustu okolností. Jak vytvořit název firmy? Veškeré informace nabízí tento článek.

To, jak vytvořit název firmy, je možné buď samostatně nebo jsou zde agentury, které název vymyslí a se vším pomůžou. Je důležité mít na paměti, že název firmy, případně produktu nebo i poskytovaných služeb, bude prezentovat celou firmu po dobu její existence.

Na základě dobrého názvu firmy se spotřebitelé rozhodují ve výběru svého budoucího dodavatele. To je především dobře zapamatovatelný a snadno napsatelný název. V případě zaujmutí i cizinců je důležité, aby byl pro ně název dobře vyslovitelný. V případě nutnosti je možná i změna názvu firmy.

Podle aktuální právní úpravy nesmí být název firmy zaměnitelný s názvem jiné existující firmy, proto je dobré jméno firmy ověřit, a nesmí působit klamavě. Bylo vybráno pár tipů, jak vytvořit název firmy.

Jak vytvořit název firmy není těžký proces, jen je důležité promyslet veškeré kroky.

Důležitá je budoucnost

Při vymýšlení názvu firmy je velmi důležité myslet také na budoucnost. Začínající podnikatel může začít podnikat jako malý dodavatel, ale za deset let se může rozrůst do velkých rozměrů. Z tohoto důvodu není dobré vytvořit název s upnutím na jednu věc.

Jméno zakladatele

Spousta firem je pojmenovaná podle svých zakladatelů, ovšem ne každé jméno je vhodné pro název firmy. U tohoto typu, jak vytvořit název firmy, je důležité mít hodně specifické, zapamatovatelné a snadno vyslovitelné jméno, aby nebyl následně problém při registraci domény.

Nové slovo

Tento způsob, jak vytvořit název firmy, je asi tím nejlepším řešením pro název firmy. Vymyšlením nového slova totiž je jistota, že se bude jednat o 100% originální název firmy. Důležité také je, že při vytvoření nového slova je jistota, že při ověření domény budete úspěšní, stejně tak při registraci ochranné známky.

Registrace ochranné známky

Při výběru názvu firmy je možné ho registrovat i jako ochrannou známku. Ovšem ochranná známka je na zvážení v každém případě, nejen při vytvoření názvu firmy. Ochranná známka se dá použít i na název výrobku nebo služby. Také s tím souvisí i ochrana loga, tvaru produktu nebo obalu.

Registrace ochranné známky probíhá u Úřadu průmyslového vlastnictví. Stejný nebo zaměnitelný název nesmí mít nikdo jiný ve zvolené produktové třídě.

Nezapomínat na doménu

Současně s registrací ochranné známky je velmi důležitým krokem i registrace domény ideálně se stejným názvem. Je to z toho důvodu, že drtivá většina podnikání je už především podnikáním na internetu.

Určitě by nebylo příjemné po zavedení nové značky zjistit, že někdo vlastní doménu s vaším názvem. Samozřejmě je možné doménu koupit nebo využít domény zdarma.

 Copyright © 2020 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang