Koupit doménu – jak a kde koupit doménu?

Každá firma nebo společnost potřebuje skvělou doménu. Skvělá doména dokáže vyzdvihnout každý projekt a je nutné ji věnovat pozornost. Doména je v podstatě něco jako adresa bydliště. Jak si koupit doménu a kde koupit doménu? To vše nabízí tento článek.

Co je to doména? Doména je webová adresa, která se skrývá pod www odkazem – link nebo hyperlink. Webová stránka Tovarnik.cz nabízí pomoc s nalezením obchodního jména.

Velkou výhodou je mít vlastní doménu. Díky ní má firma možnost vytvoření webových stránek, které zajistí nepřetržitou prezentaci v online prostředí.

Jak koupit doménu?

Aby mohla doména projektu, tedy webová adresa, začít existovat, je nutné provést tyto kroky:

  • vybrat registrátora domén,
  • ověřit dostupnost domény, zda je vybraná doména volná,
  • po výběru nejlepší a nejvhodnější dostupné domény a po dokončení objednávky proběhne registrace domény,
  • poté je nutné zaplatit roční provoz a opakovaně platit každý rok za provoz domény,
  • posledním krokem zbývá ověření vlastnictví nové domény.

Ceny domén se pohybují různě, dle vybraného typu. Každý registrátor domén má svůj ceník. Nabízí se zde i možnost využít domény zdarma nebo nabídnout nefungující doménu na prodej. Nabízí se i možnost vyhledat volné webové domény.

TIP: Nejdůležitějším prvkem pro začínající podnikatele je především název firmy. Článek Jak vytvořit název firmy nabízí proto veškeré informace.

Registrátorů domén je spousty, stačí vybrat toho, kdo má nejpřijatelnější podmínky.

Kde koupit doménu?

Koupit doménu neboli jejich registrace je možná přes internet na stránkách poskytovatelů/registrátorů domén. Registrátorů existuje mnoho a nákup funguje jako nákup v běžném e-shopu.

Nejprve je důležitá registrace, poté, pokud je doména volná ji zákazník objedná a zaplatí. Poté už je zákazníkem zvolená doména jeho.

Jak koupit doménu na internetu je u každého poskytovatele jiné. Důležitá je ale registrace a poté, jak si koupit doménu správně, provede zákazníka průvodce celým jeho nákupem.

Další kroky spojené s koupí domény

  • Je možné během toho, kde koupit doménu, narazit také na nastavení tzv. DNS nebo NSSET. Není se ovšem čeho obávat, tato nastavení se dají kdykoliv změnit. Určují, kam bude doména přesně nasměřována.
  • Je také možnost narazit na přiobjednání si hostingu či webhostingu. Ovšem i u této možnosti je dostupné ji prozatím vynechat nebo odmítnout.
  • Nejdůležitější položkou je zadání e-mailové adresy při registraci, z důvodu doručení faktur a také k oprávnění pracovat s koupenou doménou.
  • Osobní údaje uváděné při registraci musí být pravdivé a aktuální.

Koncovka domény

Při koupi domény je důležitá i volba koncovky pro doménu. Nejčastější a nejpoužívanější koncovkou pro kupované domény je .com. Pro ČR jsou nejvíce typické koncovky .cz. Ovšem je nutné, aby si nakupující ověřil dostupnost domény.

V nabídce jsou i domény, které obsahují koncovky .eu.

Kdy bude koupená doména aktivní?

Hned, jak poskytovatel domény dostane platbu za doménu, koupená doména bude ihned připravená k nasměrování na webhosting zákazníka a také na jeho webové stránky. Po aktivaci koupené domény se může začít podnikat na internetu.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang