Domény na prodej – jak na prodej a nákup domény

Doménová jména jsou jedním z důkazů, že je v dnešní době možné obchodovat opravdu s čímkoliv. Vznikají nové profese doménových investorů a obchodníků, častým pojmem jsou také tzv. doménoví spekulanti nebo sběratelé – všechna tato povolání se věnují nákupu i prodeji doménových jmen. Jak takový obchod probíhá? Kde lze domény kupovat a kde prodávat?

Český trh s internetovými doménami se stále rozrůstá. Je možné s nimi obchodovat v obou směrech – doménová jména lze jak nakupovat, tak prodávat, nebo si je prostě jen pronajmout. Existuje i tzv. doménové sběratelství, v rámci kterého sběratelé rozšiřují svou tematicky zaměřenou doménovou sbírku, čímž navyšují její celkovou hodnotu.

Nákup a prodej domén není složitým procesem. Stačí oslovit obchodníky, kteří se v tomto oboru pohybují. Právě doménoví investoři a obchodníci nakupují domény, které jsou zatím nedoceněné, avšak v budoucnu by mohly vynést velmi slušný obnos. Trh s doménami bedlivě sledují a snaží se odhadnout budoucí zájmy zákazníků.

Jak na nákup a prodej domén?

Nákup domény je velmi jednoduchý. Stačí oslovit jejich poskytovatele nebo, v případě nově vznikajícího doménového jména, navštívit jeden z ověřených registrátorů. Následný nákup pak probíhá podobně jako na každém jiném e-shopu.

Při nakupování nových domén je důležité ověření jejich názvu, zda pod stejným již nějaká neexistuje, a následná registrace domény. Po aktivaci vlastní domény se může konečně začít s podnikáním na internetu.

Díky vlastní doméně je podnikání na internetu snazší.

Prodej domén probíhá vesměs stejně jako jiný obchod. Pokud zprostředkovatel touží uvést svou doménu na prodej, stačí oslovit příslušného kupce, dohodnout se na její ceně a nakonec podepsat smlouvu na prodej domény. Následně se doménové jméno převede na nového držitele.

TIP: V případě, že není finanční možnost tak velká k dovolení si koupit doménu, nabízí se možnost vyhledání volných webových domén.

V případě zaregistrované domény, která je však svým držitelem nevyužita, mohou případní zájemci projevit zájem o její koupi, neboť může být k dispozici za velmi přijatelnou cenu.

Za takových okolností může prodej domény probíhat opačně – zájemce o registrovanou doménu osloví jejího dosavadního majitele a domluví se s ním na její koupi.

Domény na prodej

Domény na prodej nabízí spousta prověřených poskytovatelů a registrátorů. Je možné nakupovat domény nové, s čímž se však pojí další úkol – vymyslet název firmy, procházet weby s volnými doménami, zakoupit již existující nebo se účastnit online aukcí.

Mnoho poskytovatelů nabízí kromě koupě a prodeje doménového jména možnost pronájmu domény. Existují i domény zdarma v rámci akčních balíčků či na pár měsíců na vyzkoušení.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang