Půjčky s exekucí – na OP, nebankovní

Půjčky na OP s exekucí jsou mnohdy jediným řešením nepříznivé finanční situace. Dlužník, kterého zatěžuje splácení exekuce, nemá šanci na úvěr v klasické bance. Nebankovní půjčka s exekucí je tak jedno z mála východisek.

„Mám exekuci a potřebuji půjčku“, „mám exekuci a potřebuji peníze na účet“. To jsou problémy, které nelze vyřešit v bance. Půjčku na exekuce však nezřídka nabízejí nebankovní poskytovatelé.

Nebankovní půjčky při exekuci mohou mít různé podmínky. Nabídek půjček na OP s exekucí existuje celá řada a žadatel tak jistě najde tu, která vyhovuje nejvíce.

Co je to exekuce

Exekuce neboli exekuční řízení je samostatný druh civilního procesu. Cílem exekuce je vymožení peněžité částky od dlužníka pro věřitele, případně donucení ke splnění jiné povinnosti. Jde o státem povolený způsob vymáhání dluhů, pro který jsou také státem stanovena pravidla.

Na začátku každé exekuce je nesplacený dluh, který věřitel řeší soudní cestou. Proto může být pro dlužníka vhodné, pokud bude celou situaci řešit s pomocí právníka. Exekucí je pověřen exekutor, který nařízení vykonává. Dlužník v exekučním řízení má velmi špatnou bonitu, která se zlepší až po vyplacení exekucí.

Splácení exekuce

Minimální splátka exekuce závisí na příjmech dužníka. Každý rok je stanovaná tzv. nezabavitelná částka, která dlužníkovi musí zůstat na nezbytné výdaje.

Splácení exekuce může probíhat několika způsoby:

 • srážky ze mzdy a jiných příjmů
 • přikázání pohledávky (pokud dlužníkovi někdo jiný dluží, je mu přikázáno, aby platil exekutorovi)
 • příkaz k výplatě z bankovního účtu
 • prodej movitých věcí (mobiliární exekuce) a nemovitostí

Způsoby provedení a splácení exekuce určuje exekuční řád.

Evidence exekucí zdarma

Evidence exekucí v České republice není k dispozici zdarma. Centrální evidenci exekucí provozuje Exekutorká komora, dohledat zde lze všechny aktivní exekuce. Vyhledávání v evidenci exekucí není zdarma, je třeba zaplatit poplatek.

Pokud někdo nabízí vyhledávání v evidenci exekucí zdarma, jedná se pravděpodobně o podvod a způsob, jak z uživatele vylákat osobní údaje.

Nebankovní půjčky s exekucí

Půjčka, kdy exekuce nevadí, je v případě nebankovních poskytovatelů poměrně běžná praxe. Nebankovní půjčky s exekucí mají své výhody i nevýhody. Pro dlužníky v exekuci však obvykle není jiná varianta, jak si půjčit.

Ať už jde o pořízení auta na splátky pro lidi s exekucí, financování bydlení nebo jen mikropůjčku do další výplaty, u nebankovních poskytovatelů lze vybrat z mnoha produktů v oblasti nebankovních půjček s exekucí.

Společným znakem těchto půjček při exekuci je, že jde o půjčky bez registru. Věřitel tedy při schvalování nenahlíží do registru dlužníků.

Nebankovní půjčky s exekucí – výhody

Největší výhodou nebankovní půjčky na OP s exekucí je vysoká schvalovatelnost. Nebankovní poskytovatelé obvykle půjčují i klientům, kteří jsou zatížení jinými dluhy a mají horší bonitu.

Vyřízení půjčky na OP s exekucí jsou rychlé a jednoduché, vyřídit je lze online a peníze může mít žadatel na účtu do několika minut.

Nebankovních poskytovatelů existuje na českém trhu celá řada. Proto je snadné vybrat si z variant půjček při exekuci tu, která žadateli vyhovuje nejvíce.

Výhody nebankovní půjčky s exekucí přehledně:

 • vysoká schvalovatelnost
 • rychlé a jednoduché vyřízení
 • sjednání online, telefonicky i osobně
 • velké množství poskytovatelů
 • možnost půjčky při exekuci
 • peníze ihned

Nebankovní půjčka s exekucí je tedy půjčka, kdy exekuce nevadí. Žadatelé by však měli dobře rozmyslet také nevýhody těchto půjček na exekuce.

Nebankovní půjčky s exekucí – nevýhody

Nevýhod nebankovních půjček s exekucí je rovněž několik. Tou největší nevýhodou je obvykle vysoká úroková sazba a nevýhodná RPSN. Nebankovní poskytovatelé podstupují při půjčce na OP s exekucí velké riziko a to si kompenzují právě na úrocích.

Nebankovní půjčky pro lidi s exekucí mohou mít omezenou výši a nelze si tak půjčit vyšší částky. Velmi častá je také krátka doba splatnosti půjček při exekuci.

Poskytovatelé nebankovních půjček by měli mít licenci od České národní banky, přesto se v tomto sektoru dá narazit na podvodníky. Obezřetnost je v případě půjček na OP s exekucí rozhodně na místě.

Nevýhody nebankovní půjčky s exekucí přehledně:

 • vysoké úroky a RPSN
 • nižší půjčené částky
 • krátká doba splatnosti
 • riziko podvodné společnosti
 • nebezpečí dluhové pasti

V neposlední řadě je dobré mít na paměti, že půjčky na exekuci špatnou finanční situaci žadatele nevyřeší. Naopak mohou vést do dluhové pasti a osobnímu bankrotu. Vždy je dobré zvážit i jiné alternativy než je půjčka na OP v exekuci od nebankovní společnosti.

Půjčky pro lidi s exekucí – jak na to

Jak vyřídit půjčku na OP s exekucí? Obvykle stačí jen několik jednoduchých kroků:

 • najít přes internet poskytovatele
 • vyplnit jednoduchý formulář a zažádat o schválení
 • počkat několik minut na schválení úvěru
 • dohodnout detaily a podmínky půjčky
 • obdržet peníze na bankovní účet nebo v hotovosti

Poskytovatelé půjček na exekuci fungují nejčastěji online a peníze posílají přímo na bankovní účet žadatele. Lze však najít i firmy, které nabízejí půjčku pro dlužníky s exekucí v hotovosti na ruku.

Vybrat nejlepší a nejvýhodnější půjčku na OP s exekucí pomůže srovnávač půjček nebo agregátor půjček, který dokáže doporučit půjčku všem přímo na míru.

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy

Pokud si žadatel o půjčku pro dlužníky s exekucí potřebuje půjčit jen nižší částku, obejde se pravděpodobně bez zástavy a bez ručení. V případě vyšších půjčekpůjčka pro dlužníky s exekucí bez zástavy nebude možná a bude potřeba zástava majetku. Nejčastěji jde o zástavu nemovitosti.

Půjčka pro dlužníky s exekucí bez zástavy se pohybuje v horizontu stovek a jednotek tisíc korun. Uvažuje-li žadatel o půjčce na exekuci v řádu desítek či stovek tisíců, budou podmínky půjčky při exekuci poměrně přísné.

V případě ručení nemovitostí podstupuje dlužník velké riziko, že o svou nemovitost přijde. Proto by měl vždy pečlivě zvážit výši splátek a dobu splácení, aby se nedostal do problémů.

Půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti

Půjčky na OP s exekucí jsou nejčastěji posílány na bankovní účet žadatele. Je to nejjednodušší a nejrychlejší řešení. Může se však stát, že klient bankovní účet nemá nebo jej nemůže použít.

V tom případě je třeba najít nebankovního poskytovatele půjčky pro dlužníky v hotovosti. Nejlepší je vyhledat nebankovní společnosti přes internetové vyhledávače.

Půjčku pro dlužníky s exekucí v hotovosti lze sjednat online, telefonicky nebo osobně na pobočce poskytovatele. Peníze v hotovosti získá žadatel rovněž na pobočce, řada poskytovatelů nabízí i doručení půjčky při exekuci přímo domů. V některých případech lze peníze vyzvednout také na čerpacích stanicích a v trafikách.

Menší nevýhodou půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti je malý výběr poskytovatelů. Vybrat ideální půjčku je tak o něco těžší než v případě půjček při exekuci na účet

Půjčka pro nezaměstnané s exekucí

Může se zdát, že půjčka pro nezaměstnané s exekucí je nereálná. Nebankovní poskytovatelé jsou však natolik benevolentní, že poskytují i půjčky na exekuci bez doložení příjmů.

Opět se jedná především o nižší částky a půjčky s krátkou dobou splatnosti. Na takové půjčky s exekucí stačí jen občanský průkaz. V případě vyšších půjček na OP s exekucí je vyžadován doklad o příjmu, případně zástava majetku či spolehlivý ručitel.

SMS půjčka s exekucí

Snadná a rychlá varianta půjčky na OP s exekucí je SMS půjčka s exekucí. Vyřídit lze velmi jednoduše prostřednictvím mobilního telefonu. Stačí jen poslat SMS a počkat několik minut. Peníze jsou téměř ihned odeslány na bankovní účet žadatele.

SMS půjčka s exekucí má omezenou výši, poskytovatelé této půjčky při exekuci obvykle nabízejí maximálně 5 000 Kč. Jednoduché vyřízení může být velmi lákavé, o to víc je třeba dát pozor na nevýhodné úroky.

Půjčka na směnku s exekucí

Osobní půjčka na směnku s exekucí je nezákonná. Od roku 2013 je v České republice nelegální nabízet osobní půjčku na směnku, ať už jde o žadatele s exekucí nebo bez dluhů.

V praxi jde o podepsání směnky, vůči které žadatel dostane peníze. Stále se objevují poskytovatelé, kteří půjčku na směnku s exekucí nabízejí. Takovým jedincům a společnostem by se měl dlužník vyhýbat.

Půjčka na směnku s exekucí je legální jen v případě podnikatelských úvěrů. U těch může být bianko směnka použit jako forma záruky.

Půjčka na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy

Vyplacení několika dluhů a exekucí lze vyřešit refinancováním či konsolidací všech předchozích půjček. Pokud se takový krok povede, může být mnohem výhodnější než nová půjčka na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy.

Konsolidace půjček znamená sloučení všech půjček do jedné. Obvykle se tak dlužník dostane k nižším splátkám i výhodnějším úrokům a především má všechny dluhy přehledně na jednom místě v jedné půjčce.

V rámci bankovní i nebankovní konsolidace půjček lze obvykle i požádat o novou půjčku, která může být využita i na vyplacení jiných dluhů a exekucí a to bez zástavy majetku.

Půjčka při exekuci zdarma

Nebankovní poskytovatelé půjček občas lákají nové klienty na první půjčku zdarma. To znamená, že žadatel za půjčku nezaplatí žádné poplatky ani úroky. V praxi je třeba zaplatit pouze vypůjčenou částku. Důležité je dodržet dobu splatnosti a další podmínky nebankovního poskytovatele půjčky na exekuci.

Půjčku při exekuci zdarma lze získat i v případě půjček na OP v exekuci. Takový bonus však lze u daného poskytovatele využít jen jednou. Jedná se o akci pro nové klienty. V případě opakovaného půjčení už klient platí úroky a případné poplatky, které nemusí být výhodné.

Půjčky na OP s exekucí – závěr

V některých případech lze skutečně rychle a jednoduše získat půjčku na OP s exekucí. Je to lákavý a snadný způsob, jak přijít k penězům i v nepříznivé finanční situaci. Člověk v exekuci často potřebuje peníze na zaplacení nenadálých pohledávek a půjčka při exekuci u nebankovních poskytovatelů nabízí řešení.

Menší nebankovní půjčky s exekucí je skutečně snadné získat, o to víc by si měl dát dlužník pozor, aby se pro něj další půjčka při exekuci nestala fatální. Koloběh dluhů, exekucí a půjček je těžké přerušit, z dluhové pasti se člověk dostává jen obtížně.

Proto je nezbytné každou půjčku pečlivě zvážit. Ujistit se, že je opravdu nutná, a že skutečně není jiná možnost, jak přijít k penězům. Poskytovatelé nebankovních půjček s exekucí mají často velmi nevýhodné podmínky a tak stojí za pokus nejprve půjčka u rodiny či přátel.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang