Půjčka pro nezaměstnané – rychlá a okamžitá 

Nezaměstnaný člověk potřebuje peníze víc než kdo jiný. Pro finanční instituce je ovšem člověk bez práce z hlediska úvěrů rizikový. Má reálnou šanci získat půjčku pro nezaměstnané?

Nečekaně přijít o práci může každý. Výpadek pravidelného příjmu pro ty, kdo nemají dost našetřeno, je problém. Složenky totiž nepočkají. Co dělat? Řešením může být půjčka pro nezaměstnané a dokonce i půjčka pro nezaměstnané dlužníky.

Půjčovat peníze někomu, kdo nemá stálý příjem? Z čeho bude půjčku splácet? To jsou otázky, které řeší všechny banky. Proto půjčku pro nezaměstnané neposkytují. Člověk bez práce je pro ně příliš rizikový.

Přesto nabídky půjčky pro nezaměstnané na trhu jsou a je jich poměrně velké množství. Jen je potřeba se obrátit do nebankovního sektoru.

Jaké jsou výhody a nevýhody půjčky pro nezaměstnané?

Půjčka pro nezaměstnané – co je třeba splnit?

Půjčky pro nezaměstnané jsou doménou nebankovních společností. Ty jsou známé benevolentními podmínkami pro poskytování úvěrů. Neprověřuje se v registru dlužníků a často ani není třeba dokládat příjmy.

Mezi požadavky na získání půjčky pro nezaměstnané obvykle patří:

  • průkaz totožnosti, popřípadě druhý doklad totožnosti
  • věk nad 18 let
  • české občanství
  • vlastní bankovní účet

Je evidentní, že požadavky na půjčku jsou minimální. Každý by si však měl uvědomit, že půjčku bude muset v určité době splatit. Pokud nemá dostatečné či žádné příjmy, z čeho jí splatí?

Půjčku pro nezaměstnané je sice snadné získat, avšak také lze díky ní snadno spadnout do kolotoče dluhů. Proto je potřeba k půjčce pro nezaměstnané přistupovat uvážlivě.

Rychlá půjčka pro nezaměstnané – parametry

S půjčkami se vždy pojí mnoho poplatků, úroků a sankcí. A pro rychlou půjčku pro nezaměstnané to platí dvojnásob. Právě tyto položky bývají u půjček pro nezaměstnané mnohonásobně vyšší, než u klasických úvěrů.

Pokud není půjčka včas splacena, naskakují obrovské penále. Poskytovatel půjčky také chce mít záruku, že mu dlužník peníze vrátí. Proto často požaduje zástavu nemovitosti nebo ručení jiným majetkem.

Rychlá půjčka pro nezaměstnané je dále charakteristická tím, že se poskytuje na kratší dobu a v řádech maximálně desetitisíců korun. Dlouhodobou rychlou půjčku pro nezaměstnané v hodnotě např. stotisíc korun nelze očekávat.

Okamžitá půjčka pro nezaměstnané – na co si dát pozor

I když je poměrně paradoxní, že někdo chce půjčit osobě bez příjmu, nabídka okamžitých půjček pro nezaměstnané je poměrně pestrá. Ačkoliv tyto nabídky vypadají lákavě, je dobré k nim přistupovat zodpovědně.

Člověk by si měl nejprve udělat průzkum trhu a jednotlivé nabídky porovnat. Zejména je třeba se zaměřit na výši RPSN, která je důležitejším ukazatelem než úroková sazba. Do RPSN se totiž započítává všechno, co se v souvislosti s okamžitou půjčkou pro nezaměstnané hradí.

Také je dobré si prověřit daného poskytovatele půjčky. Na internetu je spousta recenzí a zkušeností klientů s nebankovními půjčkami.

Půjčky pro nezaměstnané mohou být pojmenovány různým způsobem, jako např. půjčka bez příjmurychlá půjčka ihned nebo půjčka s exekucí.

Okamžitá půjčka na směnku, půjčka na směnku ihned 

Okamžitá půjčka na směnku je jedním z nejrizikovějších úvěrů vůbec. Nehledě na to, že poskytovat půjčku na směnku soukromým osobám je zákonem zakázáno.

Navzdory tomuto zákazu přesto existuje řada nabídek půjček na směnku. Jejich jedinou výhodou je, že lze získat půjčky na směnku ihned. Neprověřuje se bonita ani příjmy žadatele. Okamžitou půjčku na směnku tak může získat téměř kdokoliv.

Zásadní nevýhodou půjčky na směnku jsou obrovské úroky a sankce za prodlení. Spolu s podpisem směnky dlužník také často podepisuje exekutorský zápis, rozhodčí doložku a ručení majetkem.

Člověk často musí ručit svým majetkem i za mikropůjčky. Pokud nezaplatí včas, na dveře mu zaklepe exekutor a o svůj majetek přijde.

Okamžitá půjčka na směnku je velmi blízko k lichvářské půjčce, která je známá svými často až predátorskými taktikami. Rovněž lichvářská půjčka je v ČR legislativně zakázaná.

Přesto se najde nemalá řádka lidí, kteří na internetu vyhledávají hesla typu „lichvář, který opravdu půjčí“. Tito lidé se však nacházejí v již tak bezvýchodné situaci, že nemají jiné východisko, než akceptovat astronomické úroky s vidinou rychlých peněz.

Půjčka na směnku od soukromé osoby 

Půjčky na směnku nabízejí nebankovní společnosti i soukromé osoby. V případě půjčky na směnku od soukromé osoby je velmi pravděpodobné, že jde o nelegální půjčku na směnku.

Půjčky na směnku smí poskytovatel legálně nabízet jen pro podnikatelské úvěry. Každý poskytovatel úvěrů musí mít licenci České národní banky. Ta zaručuje, že je poctivý a dodržuje zákony.

Pokud někdo nabízí půjčku na směnku od soukromé osoby, je jasné, že tuto licenci nemá. Zkrátka a dobře proto, že tato půjčka je zakázaná, proto by mu ČNB nemohla licenci udělit.

Půjčky na směnku – nabídka 

Ačkoliv jsou půjčky na směnku zakázané, běžně lze v inzerci najít nabídku půjček na směnku. Jakkoliv zní nabídka půjčky na směnku lákavě, je potřeba se jí vyhnout velkým obloukem.

Je potřeba vědět, že směnky lze prodávat. Ten, kdo půjčku na směnku poskytl, tedy držitel směnky, může směnku kdykoliv prodat někomu jinému. Může se tak stát, že věřitel, který peníze půjčil a zdál se solidní, nemusí být ten, kterému bude dlužník splácet.

Nový věřitel už tak solidní být nemusí. Mnohdy mu stačí jediný den prodlení a bez váhání bude chtít získat dlužníkův majetek. V lepším případě bude muset dlužník řešit zpětný leasing nemovitosti. V horším případě o střechu nad hlavou úplně přijde.

Rychlá půjčka ihned, rychlá půjčka ještě dnes 

Ať už se jedná o rychlou půjčku bez příjmu, rychlou půjčku ještě dnes nebo jakoukoliv jinou rychlou půjčku, vždy mají jedno společné. Už název napovídá, co to je. Lze je získat opravdu rychle. Žádá se o ně totiž online a požadavky na jejich získání jsou minimální.

Nebankovní poskytovatel rychlé půjčky ihned neprověřuje úvěrovou historii ani nezkoumá příjmy žadatele. Proto může být žádost o půjčku schválena téměř obratem. Peníze obdrží žadatel na svůj účet nebo v hotovosti.

Ještě jedno mají rychlé půjčky společné. Jsou totiž drahé. Mnohdy dlužník zaplatí mnohonásobně více, než si půjčil. Proto je dobré si předem spočítat, jaká je celková cena úvěru.

Solidní poskytovatelé rychlých půjček ještě dnes mají na svém webu úvěrovou kalkulačku, díky níž člověk získá parametry půjčky a jasný údaj o tom, o kolik půjčku přeplatí.

Rychlá půjčka na ruku 

Rychlou půjčku na ruku lze také najít pod názvem víkendová půjčka. Žádá o ní ten, kdo na peníze spěchá nebo kdo nemá bankovní účet. Nebankovní rychlá půjčka na ruku obvykle není příliš výhodná, často je to však jediná šance, jak si půjčit peníze.

Řada poskytovatelů vyplácí rychlou půjčku na ruku prostřednictvín trafik a čerpacích stanic, které jsou v mnoha případech otevřeny nonstop. Peníze také může přivézt až domů kurýr. To si pochopitelně žádá zvýšené náklady.

Pokud někdo nemá jinou možnost, než žádat o rychlou půjčku na ruku, měl by si pořádně prostudovat smlouvu a podmínky půjčky. A také by si měl vyhodnotit, jestli dokáže půjčku splatit. Jakmile se k půjčce upíše, nebude cesty zpět.

Rychlá půjčka bez příjmu 

Rychlá půjčka bez příjmu je oblíbená u lidí ve finanční nouzi, kteří nemají pravidelný příjem a peníze potřebují co nejdříve. U tohoto typu půjček lze očekávat menší obnos peněz na kratší dobu.

V případě vyšší částky je rychlá půjčka bez příjmu pojištěná zástavou nemovitosti. Dlužník by si měl být jistý, že půjčku včas splatí. Jinak by mohl přijít o střechu nad hlavou.

Rychlé půjčky jsou vždy vnímány jako rizikové. Představují sice snadnou cestu k penězům, avšak mnohdy také nesnadnou cestu ven z kolotoče dluhů.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang