Rychlá půjčka – ještě dnes, ihned, o víkendu

Rychlá půjčka ihned pomůže v situacích, kdy je potřeba akutně zalepit díru v osobním rozpočtu. Od podání žádosti do získání peněz může uběhnout jen několik málo minut. Jak získat rychlou půjčku na účet? A lze požádat o půjčku o víkendu?

Přestože člověk své finance spravuje dobře, občas život přichystá nečekané finanční překvapení, které je nutné rychle vyřešit. Rychlá půjčka ihned pomůže s nenadálou opravou auta nebo bytu, nečekanými výdaji za rozbitý spotřebič, nedoplatkem za energie nebo třeba pokutou.

Tento článek přináší mnoho informací o tom, jaké má rychlá půjčka ihned výhody a nevýhody, zda lze sjednat rychlou půjčku bez příjmu, jak si půjčit peníze ihned a mnoho dalších.

Rychlá půjčka ještě dnes

Rychlá půjčka ihned je nebankovní půjčkou. Nebankovní půjčky jsou dnes běžné a není na nich nic nezákonného. Poskytují je totiž úvěrové společnosti, které musí mít licenci České národní banky.

Nebankovní půjčky je poměrně snadné získat, protože poskytovatelé půjčky zpravidla neprověřují bonitu klienta, tj. jeho schopnost úvěr splácet. Další výhodou nebankovní půjčky je rychlé posouzení žádosti, často bez nutnosti nahlížení do registrů a čerpání půjčky ihned.

Rychlá půjčka ještě dnes tak není jen prázdný marketingový slogan. Peníze je opravdu možné získat ihned.

Akutní půjčka je také bezúčelovou půjčkou. Lze si ji tedy vzít na cokoliv, ať už se jedná o nákup spotřebičů do domácnosti, nový nábytek nebo porouchané auto.

Rychlá půjčka online nabízí peníze ihned buď převodem na účet, nebo v hotovosti. Půjčka je dostupná dokonce i o víkendu, aniž by člověk musel řešit cokoli mimo domov.

Rychlou půjčku ještě dnes poskytují společnosti spíše v malých částkách a na velmi krátkou splatnost. Proto se nazývají mikropůjčky, půjčky ihned, rychlé půjčky na účet.

Nabídek rychlých půjček ihned je mnoho. Než se člověk k nějaké půjčce zaváže, měl by si udělat průzkum trhu, porovnat obchodní podmínky poskytovatelů půjček a především zvážit, zda bude schopný dodržet splátkový kalendář.

Kvůli akutní půjčce by si totiž člověk mohl zadělat na ještě větší finanční problémy a skončit v dluhové pasti.

Rychlá půjčka ihned – výhody a nevýhody

Každá půjčka má své výhody a nevýhody. Rychlou půjčku ihned může získat téměř každý, což je ovšem vyváženo negativy.

Přestože díky novele zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016 zmizela většina nepoctivých poskytovatelů nebankovních půjček, lichvářské půjčky a půjčky na směnku jsou zakázány, stále se najdou rychlé půjčky ihned, které žadatel i několikanásobně přeplatí.

Výhody rychlé půjčky ihned jsou:

 • snadné vyřízení – není třeba navštěvovat žádnou pobočku, o půjčku lze požádat kdykoliv z pohodlí domova. Rychlá půjčka online ušetří čas.
 • minimální prověřování – poskytovatelé většinou neřeší úvěrovou historii žadatele. Poměrně snadno tak lze získat rychlou půjčku bez registru.
 • peníze ihned – peníze lze mít na účtu za několik minut po schválení půjčky. Při žádosti o půjčku o víkendu lze získat peníze v hotovosti během pár hodin.
 • první bezúročná půjčka – mnoho poskytovatelů půjček nabízí první půjčku bez úroků, tzn. že klient zaplatí přesně tolik, kolik si půjčil.

Nevýhody rychlé půjčky ihned jsou:

 • vysoká RPSN – je úroková míra, která pomáhá vyhodnotit, jak moc je daný úvěr výhodný či naopak. Jednoduše řečeno udává částku, kterou klient za úvěr „přeplatí navíc“. U některých rychlých půjček online to mohou být stovky až tisíce procent.
 • vysoké sankce – pokud klient nestihne včas zaplatit, naskakují mu u rychlé půjčky ihned vysoké pokuty, které mohou až několikanásobně převýšit původní částku.
 • krátká doba splatnosti – rychlou půjčku ihned je zpravidla nutné splatit v řádech několika dnů či měsíců, maximálně je to 1 rok.
 • možnost půjčení nižších částek – většinou je možné si půjčit peníze ihned v řádech tisíců korun.

Jak získat rychlou půjčku online

Rychlá půjčka online spoustu lidí zbaví starostí a ušetří jim čas. Stačí vyplnit formulář se žádostí o půjčku a žádost odeslat. Okamžitě je díky automatizovanému systému posuzována.

Klient do formuláře zadá částku, kterou si chce půjčit, a zvolí dobu splatnosti. Obvykle se automaticky vypočítá RPSN i úrok. 

V dalším kroku uvede osobní a kontaktní údaje a případné další informace, které závisí na konkrétním poskytovateli.

Výsledek je znám během minut maximálně hodin. K vyplnění formuláře zájemce potřebuje obvykle:

 • platný občanský průkaz
 • číslo bankovního účtu
 • telefonní číslo
 • e-mailovou adresu

Některé finanční instituce potřebují znát také žadatelův příjem, počet členů ve společné domácnosti, výši měsíčních výdajů nebo má-li žadatel ještě další finanční závazky.

Ovšem existuje i rychlá půjčka bez dokládání příjmu. Jedná se sice o rychlé peníze, avšak vykoupené vysokou cenou.

Stejně jako půjčka pro lidi v registru má i rychlá půjčka bez dokládání příjmu vysoké sazby RPSN a vysoké poplatky s úroky. Je to právě z toho důvodu, aby instituce poskytující půjčku snížily případné dopady nesplácení půjčky.

Akutní půjčka

I o víkendu se člověk může dostat do těžké situace, kterou je potřeba neodkladně řešit. Prasklé potrubí nebo rozbitý mrazák do pondělí nepočkají.

Většina úvěrových společností však o víkendech nepracuje. Co dělat, když člověk potřebuje peníze o víkendu a nemá rezervu?

Vzhledem k tomu, že díky rychlé půjčce lze peníze získat téměř obratem i o víkendu, nazývá se tato půjčka také jako „akutní půjčka„.

Půjčka o víkendu nebo také v noci ihned na účet

Věřitelé chápou tíživou situaci a potřebu půjčit peníze ihned. Proto nabízejí i půjčku o víkendu nebo půjčku v noci.

Pokud má žadatel úvěrovou historii bez větších problémů, pak snadno získá peníze ihned, a to kdykoliv. Včasným splácením se formuje platební historie a každá další rychlá půjčka nebo půjčka o víkendu je dostupnější.

Výplata půjček o víkendu neprobíhá bankovním převodem, nýbrž hotovostně na dohodnutých terminálech nebo v trafikách, případně na vybraných pobočkách. Člověk tak získá peníze ihned „na ruku“.

Pokud klient narazí na nabídku půjčky o víkendu, která slibuje dodání peněz na jeho bankovní účet, měl by si tuto skutečnost ověřit, než se společnosti upíše. Důvod je jednoduchý – bankovní převody o víkendech běžně nefungují.

Najdou se i tací poskytovatelé, kteří nabízejí půjčku v noci ihned na účet. Schvalovací procesy sice probíhají nonstop online, takže lze o půjčku žádat i v noci. Ovšem je jasné, že peníze na účet žadatel dostane až v nejbližší pracovní den.

marketing-9428457
Rychlá půjčka ihned se dá snadno vyřešit online z pohodlí domova.

Rychlá půjčka bez registru

Podle zákona má sice každý poskytovatel úvěru prověřovat úvěrovou historii žadatele, avšak najdou se i tací poskytovatelé, kteří tak nečiní. Nabízejí tak rychlé půjčky bez registru.

I zájemce se záznamem v registru dlužníků tak může získat peníze ihned. Šanci na rychlou půjčku bez registru zvýší nízké zadlužení a doložení stabilního příjmu žadatele.

Na druhou stranu žadatelův finanční stav bude mít vliv na výši nákladů a RPSN. Poskytovatel si za zvýšené riziko u půjčky účtuje vysoké poplatky, kterými si kompenzuje fakt, že část dlužníků nesplatí úvěr.

Rychlá půjčka bez dokládání příjmu

Rychlá půjčka bez příjmu je druh půjčky, který bývá poskytován velmi rychle (často v řádech několika minut nebo hodin od podání žádosti o půjčku) a zároveň není nutné dokládat příjmy.

Každá půjčka se může lišit svými podmínkami, obecně však bývá rychlá půjčka bez dokládání příjmu poskytovaná nebankovními společnostmi.

Rychlá půjčka bez příjmu tak může být poskytnuta i lidem bez pravidelného měsíčního příjmu. Poskytovatel půjčky nepožaduje od klienta dokládání výplatních pásek a většinou nevadí ani záznam v registru dlužníků.

Rychlá půjčka bez příjmu je pro většinu lidí snadným způsobem, jak si rychle a online půjčit peníze ihned.

Expres půjčka bez doložení příjmu

K poskytnutí bankovní půjčky je třeba, aby byl žadatel bonitní, tedy schopný úvěr splácet. Banky proto požadují, aby měl žadatel pravidelný příjem, který je doložitelný. Bez příjmu na klasickou bankovní půjčku nelze dosáhnout.

Některé nebankovní společnosti však nabízejí i expres půjčku bez doložení příjmu. O tuto půjčku často žádají lidé nezaměstnaní, s malými příjmy nebo sice pracující, avšak neschopní své příjmy doložit.

Pro nebankovní společnosti je riskantní půjčovat lidem s dluhy a bez pravidelných příjmů, proto je taková půjčka daze vykoupena.

Expres půjčka bez doložení příjmu má zpravidla velmi vysoké náklady při přepočtu na RPSN, vysokou úrokovou sazbou a přísné podmínky při neschopnosti úvěr včas splatit.

Na trhu existuje i expres půjčka bez doložení příjmu s první půjčkou zdarma. To znamená, že pokud člověk zaplatí úvěr včas, neutratí navíc ani korunu. Na druhou stranu nezíská příliš vysoké částky.

U rychlých půjček bez registru a expres půjček bez doložení příjmu je však třeba mít se na pozoru. Jejich podmínky totiž mohou hraničit s lichvou, protože se pro poskytovatele takových půjček jedná o velmi rizikový úvěr.

Rychlá půjčka bez příjmu – podmínky pro získání

U rychlé půjčky bez příjmu není nutné řešit složité papírování a dokládání dokumentů. Vyřízení tak zabere sotva pár minut.

Obvykle stačí vyplnit online formulář a počkat na zavolání poskytovatele či potvrzující SMS. Krátce poté putují peníze ihned na účet.

Příjem u tohoto typu úvěru není ověřován a ani se nenahlíží do registru dlužníků. Je však potřeba pamatovat na to, že díky rychlé půjčce bez příjmu žadatel získá jen nižší částky. U vyšších částek je obvykle nutná zástava nemovitosti.

Požadavky pro získání expres půjčky bez příjmu bývají velmi jednoduché:

 • minimální věk 18 let
 • dva doklady totožnosti

Poplatky spojené s vyřízením rychlé půjčky bez příjmu mohou být vysoké a bývají rozloženy do jednotlivých splátek. Je třeba, aby se žadatel s podmínkami rychlé půjčky bez příjmu předem dobře seznámil, aby věděl, o kolik půjčku přeplatí a jaké sankce mu hrozí v případě, že nestihne půjčku splatit.

Rychlá půjčka na splátky

Jako rychlá půjčka na splátky bývá obvykle označován střednědobý či dlouhodobý úvěr, který se splácí pomocí několika měsíčních splátek.

Někteří poskytovatelé půjček však tímto termínem označují také půjčku na nákup zboží na splátky, přičemž tímto zbožím může být například mobilní telefon, počítač nebo domácí spotřebič.

Pro lidi, kteří potřebují půjčit jen pár tisíc do výplaty, jsou vhodnější rychlé půjčky na účet, které se splácí jednorázově ve lhůtě pár týdnů.

Rychlá půjčka na splátky se splácí pomocí pravidelných měsíčních splátek. Jejich výše a počet závisí na výši půjčky a délce splatnosti.

Sankce za pozdní splacení bývají vysoké, proto by si měl být zájemce o rychlou půjčku na splátky jistý, že má pravidelný měsíční příjem a splátky dokáže včas splácet.

Půjčka od lidí ihned

Kdo nezíská půjčku od bankovní ani nebankovní společnosti, může zkusit půjčku od lidí ihned. Je oblíbeným typem nebankovních úvěrů.

Poskytovatelem půjčky od lidí není úvěrová společnost, nýbrž, jak už název napovídá, soukromá osoba. Bývají proto nabízeny také jako „půjčky od lidí ihned“, „půjčky mezi lidmi“ nebo pod anglickým názvem „peer to peer“.

Obliba půjček od lidí ihned narůstá, neboť často disponují výhodnějšími podmínkami a neřeší se tolik registry dlužníků.

Půjčku od lidí ihned lze získat například na některé z platforem, které spojují poskytovatele s potencionálními klienty. Tyto portály zprostředkovávají úvěry a plní potřebnou administrativu.

Zájemce o půjčku od lidí ihned vyplní žádost, která musí obsahovat jeho osobní údaje a také účel, na který hodlá peníze použít. Právě druhý bod je obzvlášť důležitý, pomáhá totiž oslovit investory.

Investor pak žadateli může poslat buď celý obnosa nebo pouze část. Zprostředkovatel pak dále určí, jak bude vypadat proces splácení. Přes platformy lze bez obav získat prověřenou půjčku od lidí ihned.

Na druhou stranu musí být žadatel velmi obezřetný, protože pod pojmem půjčky od lidí ihned bývají často nabízeny půjčky na směnku, které jsou známé svou nespolehlivostí a rizikem.

Nejen že půjčky na směnku jsou zakázané zákonem, také mívají přemrštěné úrokové sazby. Pokud tedy žadatel narazí na půjčku od lidí ihned, měl by si nejdřív prověřit, jestli se nejedná o lichvářskou půjčku

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang