Okamžitá půjčka pro dlužníky se záznamem v registru

Záznam v registru dlužníků dokáže potrápit nejednoho člověka. Především komplikuje situaci v případech, kdy lidé žádají o bankovní půjčku, která jim v případě záznamu v registru bude zamítnuta. Jak v takových případech získat okamžitou půjčku pro dlužníky v registru? Která banka půjčí i se záznamem v registru a jak je to s žádostmi u nebankovních společností?

Registr dlužníků nereflektuje pouze aktuálně probíhající dluhy, nýbrž i platební historii dávno minulou. Přičemž negativní zápis se projeví pokaždé, kdy se spotřebitel zpozdí se splátkami. V registrech je tím pádem vedený jako nespolehlivý plátce a byť již celou půjčenou částku splatil, o další půjčce si kvůli negativním záznamům může nechat jen zdát.

Co jsou to registry? V České republice funguje několik databází shromažďujících informace o klientech. Jsou to především BRKI (Bankovní registr klientských informací), NRKI (Nebankovní registr klientských informací) a SOLUS (Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům).

SOLUS registr je komplexnější, neboť vyjma půjček a leasingů zaznamenává i data o platbách za energie a telekomunikační služby. Dá se říci, že je směrodatný pro většinu poskytovatelů spotřebitelských úvěrů, kteří v něm vyhledávají informace potřebné ke zjištění bonity a úvěruschopnosti.

Kdo poskytne půjčku se záznamem v registru?

Získat půjčku se záznamem v registru není jednoduché. Pokud má člověk negativní záznam, banky na něj budou pohlížet jako na nespolehlivého. Proto může být obtížné získat úvěr v bance, na druhou stranu i banky řeší žádosti do jisté míry individuálně, a tak bude záležet i na tom, o jaký záznam se jedná.

Odpověď na otázku, která banka půjčí i se záznamem v registru, tedy není jednoduchá – vše se bude odvíjet od konkrétní situace žadatele.

U nebankovních společností jsou podmínky pro získání půjčky obecně mírnější. I ony však musí prověřovat bonitu zájemců o úvěr, s čímž je spojena i kontrola registrů. I v tomto případě bude záležet na tom, proč záznam vůbec vznikl.

V případě okamžité půjčky pro dlužníky je situace ještě komplikovanější. Okamžité půjčky pro dlužníky nenabízejí banky ani prověřené a spolehlivé nebankovní společnosti. Lidé hledající okamžité půjčky pro dlužníky se proto obrací na soukromé osoby, mnohdy lichváře, u kterých si sjednají extrémně nevýhodnou a nebezpečnou půjčku.

Půjčka s registrem dlužníků

Jak již bylo řečeno, půjčka s registrem dlužníků není snadná. Zejména co se týče tradičních bankovních ústavů. Banky kategoricky zamítají jakékoli žádosti o půjčky dlužníkům, neboť je tento status velmi rizikový, jako pro banky samotné, tak pro zainteresované dlužníky.

Banky nemají zájem riskovat svůj kapitál a řešit možné vymáhání dluhů. Jakýkoli záznam v SOLUSu je tudíž pro půjčku s registrem dlužníků automatickou stopkou. Ostatně brát v potaz registr dlužníků bankám a nebankovním institucím nepřímo nařizuje zákon.

Tento požadavek je uveden v Zákoně č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru v § 86 Posouzení úvěruschopnosti spotřebitele, v odstavci 1. Zákon doslova říká, že:

Poskytovatel před uzavřením smlouvy o spotřebitelském úvěru posoudí úvěruschopnost spotřebitele na základě nezbytných, spolehlivých, dostatečných a přiměřených informací získaných od spotřebitele, a pokud je to nezbytné, z databáze umožňující posouzení úvěruschopnosti spotřebitele nebo i z jiných zdrojů.

Poskytovatel poskytne spotřebitelský úvěr jen tehdy, pokud z výsledku posouzení úvěruschopnosti spotřebitele vyplývá, že nejsou důvodné pochybnosti o schopnosti spotřebitele spotřebitelský úvěr splácet.

Banky se zásadně přiklánějí k bezpečnostní stránce věci a půjčka v registru dlužníků je tím pádem realizovatelná výhradně mezi nebankovními společnostmi, případně mezi soukromými osobami. Kde získat půjčku pro dlužníky a zadlužené a na co si dát pozor?

Okamžitá půjčka pro dlužníky

Půjčka pro dlužníky bez registru se na finančním trhu samozřejmě vyskytuje. Jelikož bývá riziková pro obě zúčastněné strany, jak pro věřitele, tak pro žadatele, váží se k okamžité půjčce pro dlužníky vyšší náklady. Ačkoli mnoho poskytovatelů úvěrů prezentuje své půjčky jako bezúročné, řada z nich si jistou pojistku proti nesplácejí započítává do vysoké RSPN.

RPSN je roční procentuální sazba nákladů a je nejspolehlivějším vodítkem, jak zjistit, kolik klient na okamžité půjčce pro dlužníky ročně přeplatí. RPSN může zahrnovat poplatek za uzavření smlouvy, správu úvěru, převod financí a samozřejmě úrok.

Dobrým příkladem je nabídka půjček prostřednictvím agregátoru půjček Fair Credit. Výše půjčky je ve všech třech případech stejná, tedy 20 000 Kč, liší se pak zejména doba splácení a s tím související týdenní splátka, výše úroku a RPSN.

Výše půjčky 20 000 KčVýše půjčky 20 000 KčVýše půjčky 20 000 Kč
Týdenní splátka 740 Kč Týdenní splátka 600 KčTýdenní splátka 485 Kč
Doba splácení 45 týdnůDoba splácení 60 týdnůDoba splácení 80 týdnů
RPSN 254,04 %RPSN 206,15 %RPSN 163,05 %
Úrok 35,53 % p.a.Úrok 32,15 % p.a.Úrok 20,74 % p.a.
Celkem klient zaplatí 33 300 KčCelkem klient zaplatí 36 000 KčCelkem klient zaplatí 38 800 Kč

Jak vidno, přestože je týdenní splátka, úrok i RPSN půjčky pro dlužníky (nejen pro ně) nižší, klient celkově uhradí mnohem více. Delší splatnost znamená delší splácení a finančníci dobře vědí, že na pomalejších splátkách vydělají mnohem více. Mohou si tedy dovolit snížit poplatky.

U krátkodobých půjček mají naopak zájem za krátkou dobu vytěžit z půjčené sumy co nejvíce, proto úroky i RPSN značně nadsazují.

Půjčka pro dlužníky bez registru

Vybranou půjčkou, která je známá benevolentnějším přístupem k žadatelům, je Smart půjčka. Lze na ni získat mezi 50 a 300 tisíci korunami a o schválení či zamítnutí se zájemce dozví do 15 minut. Ačkoliv se Smart půjčka tváří, že s registrem to u ní nepůjde, její činy hovoří poněkud jinak.

K získání Smart půjčky stačí dva doklad totožnosti, mít pravidelný příjem, věk 25 let a více, doložit výplatní pásky, potvrzení o příjmu, mít telefon a e-mail a dostatečnou bonitu. Má-li klient vše potřebné, není důvod, proč by mu Smart půjčka neměla být poskytnuta. Byť se záznamem v registru.

Dlouhodobá půjčka pro dlužníky ihned na účet

Srovnávač půjček Fair Credit zprostředkovává půjčky i pro dlužníky a nabízí je jako dlouhodobé půjčky pro dlužníky bez nahlížení do registru. Není potřeba mít ručitele, směnku, či zajistit úvěr nemovitostí. Na výběr pak Fair Credit dává ze tří společností:

  • Fajn půjčka – bez registru, hotovostně, půjčit lze 4 – 50 000 Kč
  • půjčka Jonatán – s registrem, ihned na účet, 20 – 150 000 Kč
  • Tetička – půjčit lze 1 – 20 000 Kč

Jediné, co Fair Credit po klientech požaduje, je platný občanský průkaz, potvrzení o bydlišti v ČR a příjem za poslední 3 měsíce. Dlouhodobá půjčka pro dlužníky ihned na účet tedy není nesplnitelným snem.

Půjčka pro dlužníky na ruku

Pro hotovostní půjčku pro dlužníky na ruku netřeba chodit daleko. Fajn půjčka od Fair Creditu plní tento požadavek na výbornou. Noví klienti mohou zažádat až o 50 tisíc korun, stávající zákazníci dokonce o 70 tisíc. Hotové peníze vyplácí obchodní zástupce u klienta doma.

Splatnost se pohybuje mezi 12 a 48 měsíci a společnost garantuje, že RPSN nepřekročí 21,64 %. Zde však pozor, neboť splátky probíhají v týdenních intervalech, nikoliv v měsíčních. Tuto skutečnost lze v rozrušení z finanční tísně velmi snadno přehlédnout.

Lze říci, že se jedná o jednu z nekalejších praktik poskytovatelů půjček, respektive psychologický trik, neboť člověk automaticky předpokládá, že splátky jsou měsíční. Největším úskalím tudíž bývá důkladně si pročíst obchodní podmínky a vyhnout se u půjčky na ruku pro dlužníky záludnostem.

Okamžitá půjčka na směnku

Okamžité půjčky na směnku jsou kapitolou samy pro sebe. Jsou poskytovány soukromníky, kterým nezáleží na záznamech v registru, nepotřebují doložitelný příjem a netouží znát pozadí dlužníka. Jsou schopni ihned uvolnit velkou částku peněz v hotovosti, aby při její splatnosti získali několikanásobek zpět.

Ačkoliv je oficiálně půjčka na směnku již několik let postavena mimo zákon, doposud se s ní lze setkat, často bohužel mezi lichváři. Zákon o ochraně spotřebitele v § 112 výslovně zakazuje použít směnku ke splacení nebo zajištění spotřebitelského úvěru.

Mnoho dlužníků má pocit, že je jejich situace bezvýchodná a půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti jsou jediným možným řešením. Okamžitá půjčka na směnku a vidina hotovosti v ruce vyváží tvrdé podmínky směnky, aniž by dlužník domyslel důsledky takového jednání.

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy

Exekuce, potažmo insolvence jsou velkou překážkou na cestě k extra financím. Zoufalí nemajetní lidé hledají možnosti, jak se dostat k penězům, nemají čím ručit, nemají zástavu a kolikrát jim běží i několik exekucí současně. Právě tito lidé vyhledávají půjčky s exekucí bez zástavy.

Stejně tak nezaměstnaní lidé mají přístup k půjčkám velmi omezený. Většina poskytovatelů půjček pro nezaměstnané a dlužníky možná nelpí na záznamech v registru, ovšem je pro ně stěžejní, aby byl klient dostatečně solventní a vykazoval pravidelný příjem.

Což nemusí nutně znamenat stálé zaměstnání na HPP, nýbrž také jednorázové brigády, důchodový výměr, rodičovský příspěvek, a jiné příjmy. Podstatný je poměr mezi příjmy a výdaji a zda klientovi zbyde dostatečný obnos na úhradu splátek.

Konsolidace půjček pro dlužníky

Jedna půjčka ihned pro dlužníky za druhou může představovat velký problém. Zejména pokud klient není příliš finančně gramotný a jeho laxní přístup k finanční odpovědnosti vede pomalu a jistě k exekuci. Vyhnout se nejhoršímu může pomoci konsolidace půjček pro dlužníky.

Konsolidace představuje sloučení veškerých probíhajících splátek do jedné, nezřídka i nižší, čímž dlužník získá větší a přehlednější kontrolu nad svými závazky a vyhne se riziku, že by na některou ze splátek mohl zapomenout, případně ji záměrně zcela vynechat, protože mu na ni nezbydou peníze.

Konsolidace je dobrou cestou k finančnímu uzdravení, ovšem člověk musí především chtít zbavit se dluhů a vrátit se do normálního života. Jinak hrozí exekuce, notabene i insolvence a začarovaný kruh dluhové pasti.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang