Půjčka na ruku – hotovostní, bez doložení příjmu, ihned

Většina půjček se vyplácí bezhotovostně rovnou na účet. Někteří lidé však bankovní účet nemají nebo zkrátka preferují hotovost. Kde získat půjčky pro dlužníky na ruku?

Klíčové informace článku:

 • Hotovostní půjčka na ruku – co to je?
 • Půjčka na ruku bez účtu – pro koho je určena?
 • Půjčka na ruku ještě dnes – parametry
 • Rychlá půjčka na ruku – půjčka v hotovosti
 • Nebankovní půjčka na ruku – kdo poskytuje?
 • Půjčka na ruku od soukromníka
 • Typy půjček na ruku
 • Půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku
 • Půjčky bez registru na ruku
 • Půjčka ihned na ruku bez příjmu
 • Půjčky domu na ruku
 • Jaké nevýhody má půjčka do hodiny na ruku?
 • Alternativy půjčky na ruku ihned                  

Pro dlužníky je velmi obtížné získat půjčku. Překážkou jsou především minulé problémy s dluhy, které může věřitel zjistit díky záznamům v registru dlužníků. Půjčky na ruku ihned jsou však dostupnější a dosáhne na ně i člověk, který má na svém kontě jiné dluhy.

Dlužníci, kteří vyhledávají půjčky na ruku bez účtu nebo půjčku pro dlužníky s exekucí bez zástavy, by si ovšem měli být vědomi toho, že se jedná o rizikový produkt, který může jejich finanční situaci zhoršit.

V následujícím článku se zájemci dozvědí, kdo půjčky bez registru na ruku poskytuje, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a na co si dát pozor.

Hotovostní půjčka na ruku – co to je?

Půjčka na ruku je úvěrovým produktem, který se poskytuje v hotovosti. Nejde tedy o klasickou online půjčku, která dorazí do pár minut na bankovní účet. Vyplacení půjčky probíhá jiným způsobem, klient se sejde s poskytovatelem nebo dorazí na určené místo, kde si může vyzvednout hotovost.

Půjčku na ruku lze získat výhradně od nebankovních společností nebo soukromých osob. Je jasné, že banky hotovostní půjčku na ruku neposkytují a lze u nich tak žádat pouze o půjčku na účet. Proč tomu tak je? Pro banky je důležitá bonita klientů a půjčují tak jen těm, kteří nejsou rizikoví. Bonitní klienti obvykle nemají žádné problémy s bankovním účtem, proto mohou půjčku na účet bez problémů přijmout.

Jsou to právě dlužníci, kteří často vyhledávají nebankovní půjčky na ruku, protože pro ně může být z různých důvodů výhodnější nechat si peníze vyplatit v hotovosti a v hotovosti je také splatit.

Půjčka na ruku bez účtu – pro koho je určena?

Půjčky na ruku bez účtu jsou určeny především pro dlužníky, kteří preferují hotovost. Obecně lze říci, že o tento typ úvěru nejčastěji žádají tyto skupiny osob:

 • osoby v exekuci, jejichž účet obsadil exekutor
 • osoby, kteří z různých důvodů nemají založený bankovní účet
 • osoby s nízkým příjmem či záznamem v registru
 • osoby v insolvenci

Vzhledem k tomu, komu jsou tyto půjčky určeny, je jasné, že se jedná o rizikový produkt. Riziko, který vyplývá z toho, že klient možná nesežene dostatek prostředků na včasnou úhradu dluhu, musí věřitel nějak vyvážit. Proto se půjčky na ruku bez účtu pojí s vysokými úroky a poplatky. Stejně je tomu i u půjček na směnku.

Půjčky na ruku mohou využívat také například nezaměstnané osoby, které mají problém s žádostí o půjčku u solidnějších nebankovních společností nebo u bank. Šance na získání půjčky na ruku bez účtu je rozhodně vyšší.

Půjčky na ruku ještě dnes jsou zase určeny pro ty, kteří potřebují rychle uhradit nečekaný výdaj nebo splatit předchozí dluhy.

Půjčka na ruku ještě dnes – parametry

Všechny rychlé půjčky na ruku jistě nejsou stejné a liší se svými parametry a podmínkami. Mají však leccos společného.

Pro tyto půjčky je vlastní:

 • vysoká RPSN a úrok
 • vysoké sankce v případě pozdního splacení
 • hotovostní vyplacení půjčky
 • krátká doba splatnosti
 • vysoké procento schválených žádostí
 • ne vždy transparentní a férové podmínky
 • nebankovní poskytovatelé a lichváři
 • online i off-line sjednání půjčky

Je zřejmé, že půjčky na ruku ještě dnes nemají příliš mnoho výhod. Pro některé klienty je to však jediná možnost, jak si půjčit poté, co jim byly všechny ostatní možnosti upřeny. I tak si však musejí dávat pozor, od koho si půjčují a jaké má půjčka na ruku podmínky.

Půjčka v hotovosti na ruku se vyznačuje vysokými poplatky a úrokem, v důsledku čehož klienti úvěr výrazně přeplácejí. Někdy až o tisíce korun. Dále je třeba počítat s tím, že se jedná o krátkodobé půjčky s dobou splatnosti maximálně 30 dnů. Splatnost však může být i kratší, například 7, 14, 21 dnů.

Rychlá půjčka na ruku – půjčka v hotovosti

Rychlé půjčky na ruku jsou častým lákadlem soukromých osob nebo nebankovních společností. Opravdu je možné získat půjčku na ruku ještě dnes, nicméně je tento úvěr určitě pomalejší než běžné půjčky na účet.

Žádá-li člověk o rychlou půjčku na ruku, má velkou výhodu, pokud žije ve velkém městě. Dlužníci z Prahy nebo Brna mají snazší přístup k půjčkám na ruku. Peníze ihned na ruku tak lze získat především ve větších městech, sjednat si takovou půjčku však mohou díky moderním technologiím i lidé z menších měst a vesnic.

A kde si půjčku na ruku vyzvednout? Obvykle si lze pro hotovost dojít do trafiky, na benzinku nebo do jiného obchodu. Někteří poskytovatele nabízejí také možnost doručení půjčky až domů. Dlužníkovi tak peníze doručí kurýr společnosti, tomuto kurýrovi lze přitom také půjčku splácet.

Rychlá půjčka na ruku se však nikdy nemůže rovnat rychlosti klasických rychlých půjček, které jsou na účet často vyplacené do 10 či 15 minut. Půjčka na ruku má složitější organizaci a vyplacení u ní není tak jednoduché, a tak je nutné počítat s tím, že se celý proces půjčování může trochu protáhnout.

Nebankovní půjčka na ruku – kdo poskytuje?

Nabídka nebankovních půjček na ruku není příliš pestrá. Většina společností upřednostňuje půjčky na účet, jelikož se jedná o snadný způsob poskytování půjček.

Mezi nebankovní půjčky na ruku patří:

Najdou se však takové společnosti, které rychlé půjčky v hotovosti nabízejí a klienti o ně mohou zažádat online. K žádosti stačí pouze vyplnit nenáročný formulář, do kterého je třeba uvést osobní a kontaktní údaje.

Půjčka na ruku od soukromníka

Nebankovní půjčku na ruku je možné získat také od soukromé osoby. Lichváři často poskytují hotovostní půjčky na ruku, které inzerují na různých webech pod označením typu lichvář – inzerce. Takové půjčky od soukromníka se však pojí s velkými riziky a člověk by měl být u půjčky na ruku od soukromníka velmi obezřetný.

Nebankovní půjčky lze nalézt také na různých inzertních portálech. Příkladem je třeba Annonce.cz. Zde jsou inzeráty od lidí, kteří hledají půjčku od soukromé osoby, ale také třeba prodej zboží s nabídkou financování. Například zde lze nalézt inzerát nechám auto na splátky, kdy se může dohodnout prodejce s kupujícím na délce trvání závazku a výši úroku.

Typy půjček na ruku

Půjčky na ruku mohou mít mnoho různých podob. Dají se proto sehnat pod odlišnými názvy. Ty nejčastější typy, jsou krátce představeny v následujících sekcích.

Půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku

Prvním typem jsou půjčky bez doložení příjmů a registru na ruku. Jde o půjčku pro dlužníky na ruku. Tu ocení zejména ti, kteří mají nízký příjem, a navíc ještě záznam v registru. Jedná se poměrně o vzácný typ půjčky, protože klienti bez příjmu, a ještě s dluhy jsou pro poskytovatele vysoce rizikoví.

Mnohem častěji lze narazit na tuto nabídku odděleně, konkrétně půjčky bez příjmu a půjčky bez registru na ruku.

Půjčky bez registru na ruku

Právě půjčky bez registru na ruku patří mezi velmi oblíbené půjčky. Poskytovatelé totiž nekontrolují negativní registry dlužníků a půjčku má tak šanci získat i osoba, která má vícero dluhů.

Nebankovní společnosti půjčky bez registru na ruku poskytnou téměř každému. Je ovšem nutné si stále připomínat, že podmínky takových úvěrů nejsou nevýhodnější a určitě se neřadí mezi nejlevnější úvěry na trhu.

Půjčka ihned na ruku bez příjmu

Klienti mohou žádat také o půjčku ihned na ruku bez příjmu. Tento typ úvěru je určen pro ty, kteří mají velmi nízký nebo žádný příjem, případně nemohou žádným způsobem svůj příjem doložit.

Půjčku ihned na ruku bez příjmu mohou čerpat také nezaměstnaní, případně lidé v exekuci nebo insolvenci.

Okamžitá půjčka pro dlužníky na ruku

Často je možné najít okamžitou půjčku pro dlužníky na ruku pouze pod zkráceným a jednodušším názvem okamžitá půjčka pro dlužníky. Není potom ovšem zaručeno, že všechny tyto nabídky zahrnují hotovostní vyplácení půjčky.

Doporučuje se, že před uzavřením smlouvy je důležité ověřit, zda vybraná společnost nabízí možnost poskytnout půjčku v hotovosti přímo na ruku dlužníka. Je důležité mít jasno v tom, jaký způsob výplaty žadatel preferuje, a zvolit si poskytovatele, který odpovídá vašim požadavkům.

Větší výběr půjček pro dlužníky je mezi společnostmi, které nabízí výplatu peněz na účet, protože je to pro tyto společnosti větší jistota, že žadatel bude lépe splácet, když vlastní bankovní účet.

Půjčka na směnku

Půjčka na směnku může být také vyplacena v hotovosti. Jde o typ úvěru, který poskytují pouze lichváři, protože je od roku 2013 nelegální. Půjčka na směnku má povahu půjčky v hotovosti na ruku a pojí se s extrémními úroky a riziky.

Půjčky domu na ruku

Jedním z typů jsou také půjčky domu na ruku. Jde o půjčky s jednou výraznou výhodou – poskytovatel doručí hotovost až před dveře dlužníka. Ten se tak nemusí o nic starat a může jednoduše počkat až mu sjednaná půjčka dorazí domů.

Půjčky do domu na ruku jsou oblíbené také proto, že kurýr se staví také pro splátku půjčky. Lze tedy i poměrně bezpečně v hotovosti splácet, aniž by člověk musel obnos nosit na nějaké místo.

Jaké nevýhody má půjčka do hodiny na ruku?

Půjčka do hodiny na ruku se pojí s mnohými riziky. Tím nejvýraznějším je nedůvěryhodnost poskytovatelů. Jen hrstka solidních společnosti s licencí ČNb totiž poskytuje hotovostní půjčky, zbytek trhu zabírají lichváři nebo podvodníci, kteří na nabídku půjček na ruku lákají zoufalé klienty.

Může se tak docela snadno stát, že člověk na internetu narazí na podvodné společnosti či lichváře, kteří poskytují úvěry s jediným cílem – obohatit sebe na úkor zhoršení dlužníkovi situace.

Proto platí, že by si zájemce o půjčku na ruku do hodiny měl vždy zjistit, od koho si půjčuje. Jde o důvěryhodnou společnost? Má tato společnosti licenci České národní banky? Jaké jsou recenze na tohoto poskytovatele? Jsou mi známi všechny podmínky této půjčky? To jsou otázky, které je třeba si vždy položit.

Nepoctiví poskytovatelé mohou často nastavit opravdu nevýhodné podmínky půjčky, že bude pro dlužníka mnohem těžší úvěr splácet v pořádku. V důsledku toho vydělají na sankcích za pozdí splacení a v případě půjčky se zástavou jim propadne také dlužníkův majetek.

Získat peníze na ruku ihned se zdá sice velmi výhodné. Nicméně je třeba brát na vědomí i to, s jak vysokými poplatky se tyto půjčky obvykle pojí. RPSN dosahuje tisíců procent a dlužník může půjčku nakonec přeplácet o obrovské částky.

Platí, že finanční situace dlužníka se po této půjčce zhorší. Dlužníci by si tak měli dvakrát rozmyslet, zda půjčku na ruku ihned potřebují, nebo zda lze najít nějaké jiné, bezpečnější řešení.

Alternativy půjčky na ruku ihned                  

Pokud je dlužník v situaci, kdy si musí neustále nově půjčovat, aby splatil minulé dluhy, nevěstí to pro něj nic dobrého. Dluhy je potřeba začít řešit okamžitě, dokud nepřerostou až do dluhové pasti.

Dlužníci, kteří potřebují peníze ihned na ruku, by měli zvážit, zda přeci jenom neexistuje jiná možnost, jak získat hotovost. Mohou si například půjčit od rodiny nebo známých, vždy samozřejmě se smluvním příslibem splácení. Rodinní příslušníci mohou poskytnou peníze mnohem výhodněji než lichvář.

Jednou z možností je také sáhnout po konsolidaci dluhů a sloučit si veškeré své dluhy do jednoho s výhodnějšími podmínkami a nižší splátkou i úrokem. V nabídce je také nebankovní konsolidace s benevolentnějšími podmínkami.

V neposlední řadě se dlužník může obrátit na dluhové poradce z neziskových organizací, kteří bezplatně pomohou se správou dluhu, vyjednáváním s věřiteli i s exekučním nebo insolvenčním řízením.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang