Půjčka bez účtu a doložení příjmu

Postupující digitalizace všemožných úkonů běžného života činí z člověka bez bankovního účtu takřka již vymřelý druh. Mít bankovní účet je stejně běžné, jako vlastnit mobilní telefon. Přesto se stále najdou lidé, kteří upřednostňují půjčku bez účtu. Jak získat půjčku v hotovosti a ideálně bez doložení příjmu? Kdo poskytuje půjčky na ruku bez účtu a je půjčka bez bankovního účtu vůbec možná?

Klíčové informace článku:

 • Půjčka bez bankovního účtu
 • Půjčka na cizí účet
 • Půjčka na ruku bez účtu
 • Půjčka bez ověření účtu
 • Půjčka bez výpisu z účtu
 • Půjčka bez doložení příjmu a účtu
 • Půjčka bez registru ihned na účet

Proč lidé žádají o půjčky bez bankovního účtu? Důvodů může být hned několik, nejenom prostá neexistence konta. O půjčku v hotovosti nebo půjčku bez výpisu z účtu lidé často žádají také proto, že je jejich běžný účet obestavený exekucí a cokoli by na něj bylo připsáno nad rámec nezabavitelného minima, okamžitě zabaví exekutor.

Půjčka bez bankovního účtu

Půjčky bez bankovního účtu existují, ovšem především banky a většina nebankovních institucí požadují, aby potenciální klient účet vlastnil. Ze dvou primárních důvodů. V prvé řadě je bankovní účet způsobem, jakým si ověřit skutečného majitele účtu, a zároveň je účet místem, kam finanční subjekty zasílají peníze.

Ověření bankovního účtu probíhá zasláním symbolické částky na účet finanční instituce. Zpravidla jde o 0,1 Kč až 1 korunu. Peněžní domy si tak ověří, že je účet funkční a patří žadateli.

Banky půjčky v hotovosti zásadně neposkytují, některé nebankovní společnosti ano. U nebankovek je situace logisticky složitější, poněvadž nebankovní instituce neprovozují kamenné pobočky. Výplata půjčky bez účtu tak probíhá většinou u klienta doma, případně na jiném předem smluveném místě.

Půjčka na cizí účet

Někteří lidé by uvítali, kdyby se nebankovní společnosti spokojily s bankovním účtem rodinného příslušníka, partnera, nebo manžela. Zájemce o půjčku by nemusel vlastnit bankovní účet na své jméno. Mohl by zadat jakékoli číslo účtu, na nějž má být obnos doručen. Půjčky bez vlastního účtu mohou znít lákavě.

Jakkoli pohádkově tato možnost vyznívá, realitě se nepodobá. Vlastní účet je vlastní účet a zaslat peníze někomu jinému, byť příbuznému, je příliš riskantní. Půjčka na cizí účet od banky ani licencované nebankovní společnosti není oficiálně možná.

Půjčka na ruku bez účtu

Řešením, jak obejít nutnost vlastnit bankovní účet, je půjčka na ruku bez účtu. Zájemce musí zažádat o půjčku nebankovní společnost, neboť banky poskytují jen bezhotovostní půjčky.

Získat půjčku na ruku bez účtu není snadné, jelikož takové produkty zkrátka banky ani nebankovní společnosti nenabízejí. Jak je to vůbec s půjčkami bez bankovního účtu? Je to jednoduché – zájemce o takový úvěr se musí obrátit na nebankovního poskytovatele půjček.

Po odeslání online žádosti je klient kontaktován obchodním zástupcem finančního subjektu a vzájemně se dohodnou na místě a času osobní schůzky. Je možné si půjčit 1 000 Kč nebo i mnohonásobně vyšší částky.

Takové půjčky na ruku bez účtu jsou poskytovány například společností Provident, která staví na tom, že až 130 000 Kč v hotovosti doručí ke klientovi domů. Peníze tak lze získat ihned po podpisu smlouvy. Součástí Půjčky Provident s balíčkem Plus je možnost odložení splátky a ochrana před poplatky z prodlení. Při krátkodobých problémech se splácením klient nezaplatí ani korunu navíc.

Provident si však klade podmínku trvalého příjmu doloženého nejčastěji výplatními páskami, výpisem z účtu nebo v případě OSVČ daňovým přiznáním. V případě hotovostní půjčky na ruku také doklad potvrzující adresu bydliště (SIPO, nájemní smlouva). Jedná se tak o půjčku bez ověření účtu, nikoliv však o půjčku bez doložení příjmu a účtu.

Půjčka bez ověření účtu

Jako jedna z mála se jako půjčka bez ověření účtu prezentuje půjčka od společnosti Ammado. Mini půjčka do výplaty bez 1 Kč na účet bývá schválena okamžitě. Ammado se pyšní, že se denně schválí až 98 % žádostí.

Půjčka bez výpisu z účtu

Zdá se půjčka bez výpisu z účtu jako nedosažitelná? Na zákazníky a jejich problémy související s vlastnictvím bankovního účtu, případně s doložitelným pravidelným příjmem, myslí Ferratum půjčka. Ta je prezentována jako půjčka, při níž klient nepotřebuje ručitele ani potvrzení příjmů (s dodržením zásad zodpovědného půjčování).

Zásadami zodpovědného půjčování je myšleno včasné splácení půjčky a pochopitelně úvodní zhodnocení, zda klient vůbec finančně utáhne splátky nového finančního závazku. Flexibilní Ferratum Credit půjčka funguje na bázi kontokorentu a je schopná uvolnit až 80 000 Kč.

Realita se však od webové prezentace poněkud liší, neboť společnost Ferratum obvykle dodatečně vyžaduje doklad o příjmu, případně výpis z účtu. K prvotní žádosti je potřebný český občanský průkaz a vlastní bankovní účet. Ostatní údaje jsou kontrolovány při telefonickém zpracování žádosti. 

Půjčka bez výpisu z účtu je možná při dalším opakovaném čerpání či navyšování limitu. Tento proces již dokládání příjmu nevyžaduje.

Půjčka bez výpisu z účtu je možná i tehdy, pokud se za žadatele zaručí druhá osoba, tedy ručitel. V případě potíží se splácením je za splátky odpovědný právě ručitel, nikoliv prvotní žadatel o půjčku.

Půjčka bez doložení příjmu a účtu

Nejlepší půjčkou bez doložení příjmu a účtu byla donedávna půjčka od společnost Zaplo, která své finanční prostředky vyplácela prostřednictvím terminálů v trafikách, případně na benzínových stanicích.

Zaplo si jako podmínky pro udělení půjčky klade:

 • trvalý pobyt na území ČR
 • věk minimálně 18 let
 • bezdlužnost
 • vyplnění všech požadovaných údajů v přihlašovacím formuláři na webových stránkách
 • schopnost splatit úvěr v termínu splatnosti

Jako doklady při žádosti o půjčku Zaplo vyžaduje kopii platného občanského průkazu a potvrzení o zaměstnání. V průběhu schvalovacího procesu Zaplo nahlíží do registrů a prověřuje bonitu zákazníků. O doložení příjmu není ani zmínka.

Obecně se příjem dokládá různým způsobem. Namátkou:

 • potvrzením od zaměstnavatele
 • výpisem z bankovního účtu
 • výplatními páskami 
 • daňovým přiznáním za loňský rok u OSVČ a podnikatelů
 • doložením smlouvy na HPP s dobou neurčitou
 • výměrem důchodu nebo ústřižkem složenky od důchodu
 • potvrzením o pobírání rodičovského příspěvku

Půjčky bez doložení příjmu však mohou být velmi rizikové a je potřeba jednat s velkým rozmyslem a opatrností. I tak je mezi lidmi hodně oblíbená varianta půjčky do 10 000 Kč, kde se jedná o rychlé, snadné vyřízení, bez poplatků a splacení je jednorázové.

Půjčka bez registru ihned na účet

Do registru dlužníků nenahlíží ACEMA Credit, jež tímto způsobem nabízí podnikatelský úvěr až do výše 50 milionů korun. Nicméně půjčky bez registru mohou zavánět lichvou a při výběru vhodné půjčky je nezbytná dvakrát taková opatrnost.

Nechvalně vyhlášený je přístup nepoctivých obchodníků a lichvářů, kterým záznamy v registru dlužníků nepřidělávají vůbec žádné starosti. Půjčují své prostředky s velmi vysokými, mnohdy i více než stoprocentními úroky a obvykle vyžadují ručení automobilem nebo nemovitostí i za malé částky.

Děje se tak s vidinou rychlého a snadného zisku, kdy lichváři sázejí na neschopnost dlužníků splácet své závazky, následkem čehož věřitelům propadne jejich zástava. Výrazný nepoměr dluhu a daně za jeho nesplacení je alarmující.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang