Půjčky online – nebankovní, ihned na účet

V dnešní době není nic jednoduššího, než si sjednat půjčku online. Snadno, rychle a z pohodlí domova bez nutnosti osobní návštěvy pobočky. Jak získat okamžitou půjčku online? A lze věřit nabídce, která slibuje půjčku online ihned na účet?

Termín „online“ jistě není třeba vysvětlovat. Již před několika lety se dostal do běžné řeči v každé věkové kategorii. Znamená to stav připojení k síti, zpravidla k internetu.

Pokud je nabízeno něco online, znamená to, že si danou věc může člověk pořídit na internetu, aniž by musel někam chodit.

Online svět se nemusí týkat hraní her nebo sledování filmů. Dnes lze běžně uzavřít online nebo-li elektronicky např. kupní smlouvu, smlouvu o dodávce energie nebo smlouvu o přepravě.

Časové tísně a pohodlnosti lidí využili i poskytovatelé půjček a nabízejí půjčku online.

Nebankovní online půjčka

Půjčky online jsou doménou nebankovních společností. Získání nebankovní online půjčky bývá skoro tak snadné, jako si zajít nakoupit do obchodu.

Kromě toho, že je vyřízení nebankovní půjčky online rychlé a jednoduché, je výhodou půjčky online rovněž vyšší šance na její získání.

Banky jsou totiž známé tím, že důkladně prověřují platební schopnosti žadatelů, jejich příjmy a úvěrovou historii. Na rozdíl od bankovních institucí jsou nebankovní společnosti v podmínkách poskytnutí půjčky mnohem benevolentnější.

Naproti tomu ovšem u bankovní půjčky existuje menší riziko, že klient přecení své platební schopnosti a dostane se do dluhové pasti.

Půjčka online – výhody a nevýhody

Všechny společnosti nabízející půjčku online postavily své služby na maximálním usnadnění přístupu k penězům. Žadatel nemusí pro získání úvěru vynakládat téměř žádné úsilí.

Navíc minimální administrativní zátěž znamená téměř okamžité schválení půjčky online a peníze do několika minut.

Je sice dobré, že zájemce o půjčku online nemusí nikam chodit a ztrácet vyřizováním půjčky čas. Na druhou stranu chybějící osobní kontakt může být i nevýhodou.

Online svět totiž často bývá anonymní, hůře se prověřuje daný poskytovatel půjčky a jeho důvěryhodnost. Ne každá půjčka online a společnost je solidní, i když její reklama přímo vábí a slibuje nesplnitelné.

Mezi nevýhody půjčky online patří vysoké úroky, RPSN a krátká splatnost úvěru. Zájemce o půjčku online by měl také vědět, že zpravidla je možné půjčení nižšího obnosu.

A kdo o půjčku online nejčastěji žádá? Půjčka online je určena především těm, kteří se dostali do nelehké finanční situace a potřebují peníze hned. To pochopitelně poskytovatelé půjčky online dobře vědí a často toho i zneužívají.

Vymýšlejí různé skryté sankce, všemožné poplatky a vysoké úroky. Například taková okamžitá půjčka online je jedním z nejrizikovějších úvěrů vůbec.

Doporučuje se tedy, aby si každý nejprve pořádně přečetl smluvní podmínky, zjistil si, jaký má vlastně výraz RPSN význam, a zvážil, zda je pro něj tento způsob půjčky opravdu výhodný, než se k nějaké půjčce online zaváže.

Půjčka online hned – podmínky pro získání

Každý poskytovatel půjčky online si podmínky stanovuje individuálně. Většinou je však potřeba doložit následující:

  • věk nad 18 let
  • trvalý pobyt v ČR
  • 2 doklady totožnosti
  • e-mail
  • telefon
  • bezdlužnost
  • pravidelný příjem

Na e-mailovou adresu se zasílá smluvní dokumentace, podmínky půjčky nebo upomínky. Telefonní číslo  bývá využíváno pro verifikaci žádosti formou SMS kódu.

Někteří poskytovatelé půjčky online vyžadují i doložení příjmu, a to obvykle potvrzením od zaměstnavatele nebo bankovním výpisem.

Rychlá půjčka online – jak vybrat tu nejvýhodnější?

Existuje nepřeberné množství půjček online a může být těžké se v nich vyznat a zvolit správnou půjčku online. Mnohdy si člověk musí dávat pozor, aby nenaletěl a místo půjčky online nenarazil na lichváře online.

Online půjčky ihned na účet nonstop jsou poskytovány nebankovními institucemi. Tyto společnosti umožňují získat půjčku bez potřeby fyzické návštěvy pobočky, a to včetně víkendů a státních svátků.

Znakem rychlé půjčky online je, že peníze lze získat téměř obratem do pár minut po schválení půjčky. Není třeba žádné složité papírování. Stačí jen vyplnit online žádost s několika údaji.

Při hledání rychlé půjčky online a zároveň výhodné půjčky online je důležité zkoumat RPSN (roční procentní sazbu nákladů). Mnoho lidí se zaměřuje pouze úrokovou sazbu, která však o výhodnosti půjčky vypovídá jen do určité míry.

RPSN zahrnuje jak úrokovou míru, tak případné další poplatky za poskytnutí úvěru, vedení účtu apod. RPSN je tedy mnohem důležitějším faktorem. Pokud si člověk nedá pozor, může se zavázat k rychlé půjčce online s RPSN ve stovkách či tisících procentech.

Zde platí jednoduché pravidlo – čím je RPSN nižší, tím je úvěr výhodnější. Před sjednáním rychlé půjčky online by měl žadatel vědět, o kolik půjčku přeplatí, tzn. kolik zaplatí navíc oproti půjčené částce.

Důležité při zřizování rychlé půjčky online je také výše splátky a datum splácení. Zájemce o půjčku online by si měl být vždy jistý, že dokáže splátky včas uhradit. Měl by tedy mít trvalý příjem.

Spolehlivý poskytovatel půjčky online se pozná tak, že na webových stránkách či při sjednávání půjčky uvádí přesnou výši RPSN, nabízí možnost odložit splátky, všechny informace podává srozumitelně a přehledně a především je držitelem licence od ČNB.

Půjčky online – ihned na účet

Půjčka online na účet je formou rychlé půjčky online, kdy není třeba žádný ručitel a doložení účelu půjčky. Rychlé půjčky online jsou schvalovány 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce, tedy lze získat i online půjčku víkendu

Slovo „ihned“ v názvu tohoto typu půjčky neznamená, že žadatel získá peníze ihned po odeslání žádosti, nýbrž že peníze mu jsou k dispozici ihned po schválení jeho žádosti.

Ovšem vzhledem k tomu, že nebankovní online půjčka má minimální administrativní zátěž, od podání žádosti do získání peněz může uběhnout jen několik málo minut.

A to zejména v případech, kdy žadatel žádá o nižší částky, u nichž stačí zběžné ověření úvěruschopnosti. V takovém případě skutečně platí, že žadatel získá online půjčku ihned na účet.

Pokud žadatel žádá o online půjčku v řádech statisíců, měl by se připravit na zdlouhavější proces prověření jeho bonity a možná i registru dlužníků.

Možná bude třeba i potvrzení příjmu zaměstnavatelem. Většina půjček online ihned se však obejde bez papírového prokazování příjmů.

Půjčka online hned – v hotovosti, online půjčka o víkendu

Většina půjček online funguje tak, že celý proces skutečně probíhá online. Od žádosti o půjčku přes schválení půjčky online až převod peněz na účet.

Jsou ovšem i takoví poskytovatelé, kteří nabízejí půjčku online hned s výplatou peněz v hotovosti.

V takovém případě zájemce o půjčku zažádá online, obchodní zástupce poskytovatele ho pak navštíví doma nebo na jiném zvoleném místě, vše s ním projedná a předá mu peníze.

Půjčky online hned fungují také tak, že si peníze lze nechat vyplatit také na terminálu v trafice nebo na čerpací stanici.

Tuto možnost nabízí zejména online půjčka o víkendu. Zmíněné čerpací stanice i trafiky jsou totiž otevřeny denně a navíc se nacházejí ve všech městech po celé České republice.

Navíc výplatu peněz v hotovosti mohou využít zejména lidé, kteří nevlastní bankovní účet, případně jej mají obestavený exekucí.

Kdo neví, jakého poskytovatele půjčky online zvolit, může jako pomocníka využít internetový vyhledávač nebo různé recenze ostatních žadatelů. Stačí zadat heslo „online půjčka o víkendu“ a objeví se spousta možností. Poskytovatelem víkendové půjčky je například společnosti Provident.

Okamžitá půjčka online – schválení a výplata

Co přesně si lze představit pod pojmem okamžitá půjčka online nebo půjčka online ihned? A kdy může žadatel očekávat peníze?

Jak již uvedeno výše, může se skutečně jednat o pár minut od schválení žádosti, kdy žadatel peníze získá. Vždy ovšem záleží na poskytovateli a stanovených podmínkách, dále také na tom, zda se žádá o půjčku online ihned na účet nebo online půjčku o víkendu.

Jak rychle peníze žadatel dostane záleží i na tom, zda o půjčku online žádá poprvé nebo opakovaně. V případě první půjčky totiž schválení trvá déle, u dalších půjček online pak odpadají některé administrativní úkony a vše probíhá ještě rychleji.

Pokud chce žadatel vyplatit půjčku v hotovosti, nemůže čekat, že dostane půjčku ihned. Pokud naopak žádá o půjčku online na účet, musí počítat s tím, že bankovní převod nějakou dobu trvá.

V zásadě lze ovšem říci, že u půjčky online ihned na účet nonstop jsou peníze vypláceny skutečně během několika minut po schválení. Na druhou stranu půjčky online ihned na účet nonstop jsou často pouhým marketingovým lákadlem pro dlužníky, kteří jsou v zoufalé situaci.

RPSN půjčky online ihned na účet nonstop a okamžité půjčky online často míří ke stovkám až tisícům procent. Žadatele také můžou nemile překvapit skryté poplatky a vysoké sankce. 

Pokud tedy někdo nabízí půjčku online ihned na účet nonstop, je třeba vzít rozum do hrsti a hledat spíše jiné možnosti, jak si peníze půjčit. Člověk by se snadno mohl ocitnout ve spárech lichváře online.

Online půjčka bez nahlížení do registru

Online půjčka bez nahlížení do registru je určena hlavně těm, kteří již mají záznam v registru dlužníků a přesto si potřebují půjčit peníze. Takoví žadatelé s žádostí o bankovní úvěr nepochodí.

Řešením je nebankovní online půjčka bez nahlížení do registru. Její získání je snadné, avšak někdy podmínky pro splacení úvěru bývají přehnané. Půjčka bez registru online je riziková jak pro žadatele, tak pro poskytovatele.

Proto je třeba, aby si každý z žadatelů o půjčku bez registru online řádně prověřil, od jaké společnosti si peníze půjčuje a kolik za půjčku online bez nahlížení do registru zaplatí.

Poskytovatelé riziko splácení online půjčky bez nahlížení do registru vyvažují tím, že nasazují velmi vysoké poplatky i úrokovou sazbu a RPSN. Je tedy zřejmé, že půjčka bez registru online není příliš výhodná.

Obzvlášť by si měl žadatel dávat pozor na lichváře online, kteří své nabídky inzerují například jako půjčku na směnku, půjčku pro zadlužené nebo půjčku online ihned od soukromníka. Účtují si obrovské poplatky a při jejich nesplácení se nebojí používat nelegální praktiky. Nehledě na to, že lichva je trestným činem.

Schválení online půjčky bez nahlížení do registru pak probíhá stejně jako schválení půjčky online. Žadatel vyplní online formulář a počká na schválení žádosti a výplatu peněz. Opět se tedy jedná o rychlou půjčku online.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang