Konsolidace půjček pro dlužníky – i bez registru

Konsolidace půjček je v dnešní době velmi oblíbenou a žádanou službou. Co je konsolidace a jaké jsou její výhody?

Jedná se o sloučení více půjček do jedné. Klient tak získá rychlý přehled o svých dluzích s výhodnějšími podmínkami. Kde a jak může dlužník požádat o konsolidaci svých půjček?

Doba, kterou lze při konsolidaci splácet, se většinou pohybuje od dvou do deseti let. Konsolidace půjček sama o sobě je výhodná. Často mají dlužníci zájem i o konsolidaci mikropůjček.

Je ovšem nutné si předem promyslet, jakou společnost si ke konsolidaci žadatel vybere. Ne všechny totiž připraví pro své klienty výhodnější podmínky.

penize-2
Konsolidace dluhů může žadateli pomoct.

Co je konsolidace dluhů

Jestliže má klient nevýhodné a příliš vysoké splátky svých stávajících dluhů či půjček, může využít konsolidace dluhů. Pokud ovšem již ani banka, není schopna, klientovi pomoci, lze tento krok konsolidace dluhů, uskutečnit díky nabízeným službám v nebankovním sektoru.

Kdo se chce vyhnout případným finančním problémům či exekuci, často po tomto řešení sáhne. Někomu toto řešení pomůže a podaří se splatit všechny závazky, někomu však ne. Konsolidace dluhů je často nutným krokem, avšak u určitých společností, i krokem nebezpečným. Je důležité se věnovat prostudování podmínek.

TIP: U mBank lze konsolidovat půjčky již s úrokem od 3,9 % po dobu 12 – 96 měsíců.

Nejvýhodnější konsolidace

Je důležité si uvědomit, čeho chce dlužník sloučením půjček dosáhnout. Pokud člověk dluží na kreditní kartě, kontokorentu a dalších mikropůjčkách, pravděpodobně se bude dívat především na konsolidaci s nízkou úrokovou sazbou.

V dalším případě se může jednat o příliš vysoké splátky. V této situaci je nejlepší řešením hledat nabídku s delší dobou splatnosti. Tak člověk získá nižší měsíční splátku.

Konsolidace půjček může být ideálním řešením, jak se dostat z dluhové pasti.

Konsolidace online

Žádost o konsolidaci půjček lze ve většině případů řešit vyplněním online formuláře. Tento proces trvá jen pár minut. Přesto to není vše k tomu, aby člověk konsolidaci získal. U většiny poskytovatelů je nutné provést i telefonní hovor. Při tom se poskytovatel doptává ještě na některé informace. V některých případech je nutná i osobní návštěva na pobočce.

Nebankovní konsolidace půjček online

V případě, že člověk nemůže nebo nechce konsolidovat své půjčky u bankovních institucí, existuje i další možnost. Sloučení půjček lze provádět i u nebankovních institucí. Zde je nutné brát větší zřetel na podmínky, aby se konsolidace nebankovních půjček vyplatila.

Některé instituce nabízí navíc službu nebankovní konsolidace online, která nabízí možnost konsolidace bez nutnosti složitého osobního vyřizování. To je výhodné pro dlužníky, kteří například nebydlí ve městě a mohou tak díky nebankovní konsolidaci online ušetřit svůj čas a taky náklady, protože prostředků navíc moc nemají.

Možnosti konsolidace

Konsolidovat, tedy slučovat, lze kontokorenty a kreditní karty, půjčky, většina mikropůjček, různé půjčky do výplaty a také nebankovní půjčky. V některých případech lze také slučovat leasingy a zajištěné půjčky. Vždy záleží na konkrétním věřiteli a jeho podmínkách.

Oblíbené nebankovní společnosti:

Všechny tyto 3 společnosti spojuje nejen to, že jsou oblíbené. Dalším společným článkem je nejen půjčování, avšak i konsolidace již vzniklých půjček. Půjčku u Home credit si člověk může vzít až ve výši 250.000,- Kč. Home credit konsolidace je oblíbená především u lidí, kteří nemohou doložit svojí bonitu.

Vhodnost konsolidace půjček pro dlužníky

Finanční produkt sloučení půjček je vhodný především pro dlužníky, kteří se potýkají s dlouhodobou nepříjemnou dluhovou pastí. Mají několik dluhů u různých poskytovatelů a nezvládají splácet v daných částkách a termínech.

Konsolidace půjček je vhodná pro řadové zaměstnance, podnikatele, lidé v důchodu i například pro matky na mateřské dovolené. Občané s hůře doložitelnou bonitou mohou využít nebankovní konsolidace bez zástavy a nebankovní konsolidace bez registru. Konsolidace půjček pro dlužníky bývá dobrým krokem k získání kontrolou nad financemi.

Při konsolidaci půjček je možné ušetřit až několik tisíc.

Konsolidace půjček Zonky

Zonky je zajímavá česká P2P služba (peer-to-peer), která spojuje dva typy lidí. Lidi, kteří hledají nejvýhodnější půjčku na trhu s lidmi, kteří zhodnocují své úspory. Znamená to, že klient Zonky, který má dostatek finančních prostředků je zprostředkovaně přes společnost půjčí člověku, který má finanční nedostatek a potřebují finanční pomoc.

Jedná se o konsolidaci bez registru a i proot bývá tato služba mezi klienty tolik oblíbená.

Zonky funguje zcela online, a proto půjčky i konsolidace půjček lze zjednat rychle z pohodlí domova. V současné době se úrok pohybuje od 2,99 % p.a. a RPSN sazba od 4,09%. Pomocí online kalkulačky si každý rychle může spočítat svou půjčku.

Konsolidace půjček Air bank

Další chytrou možností pro dlužníky, kde konsolidovat své dluhy je bankovní instituce Air bank. Jedná se o jednu z moderních bank, a proto je možné využít služby jak online, tak i přímo na jedné z poboček.

Banka nabízí i tzv. dva měsíce splátkových prázdnin. Půjčku si lze i pojistit pro případ nečekané životní situace. Současní klienti banky mohou o konsolidaci dluhů požádat online před své internetové bankovnictví. Lidé, kteří nejsou klientem banky, mohou podat žádost online.

Pro klienty i neklienty je také možnost dojít vše vyřešit na pobočku. Jakmile se člověk dostane ze své dluhové pasti, začíná uvažovat o penězích jinak a často si tvoří rezervu na spořicím účtu.

 Copyright © 2022 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang