Konsolidace půjček i bez registru

Konsolidace půjček je v dnešní době velmi oblíbenou a žádanou službou. Co je konsolidace a jaké jsou její výhody?

Jedná se o sloučení více půjček do jedné. Klient tak získá rychlý přehled o svých dluzích s výhodnějšími podmínkami. Kde a jak může dlužník požádat o konsolidaci svých půjček?

Doba, kterou lze při konsolidaci splácet, se většinou pohybuje od dvou do deseti let. Konsolidace půjček sama o sobě je výhodná. Často mají dlužníci zájem i o konsolidaci mikropůjček.

Je ovšem nutné si předem promyslet, jakou společnost si ke konsolidaci žadatel vybere. Ne všechny totiž připraví pro své klienty výhodnější podmínky.

penize-2
Konsolidace dluhů může žadateli pomoct.

Konsolidace půjček

Jestliže má klient nevýhodné a příliš vysoké splátky svých stávajících dluhů či půjček, může využít konsolidace dluhů. Pokud ovšem již ani banka, není schopna, klientovi pomoci, lze tento krok konsolidace dluhů, uskutečnit díky nabízeným službám v nebankovním sektoru.

Kdo se chce vyhnout případným finančním problémům či exekuci, často po tomto řešení sáhne. Někomu toto řešení pomůže a podaří se splatit všechny závazky, někomu však ne. Konsolidace dluhů je často nutným krokem, avšak u určitých společností, i krokem nebezpečným. Je důležité se věnovat prostudování podmínek.

TIP: U mBank lze konsolidovat půjčky již s úrokem od 3,9 % po dobu 12 – 96 měsíců.

Nejvýhodnější konsolidace

Je důležité si uvědomit, čeho chce dlužník sloučením půjček dosáhnout. Pokud člověk dluží na kreditní kartě, kontokorentu a dalších mikropůjčkách, pravděpodobně se bude dívat především na konsolidaci s nízkou úrokovou sazbou.

V dalším případě se může jednat o příliš vysoké splátky. V této situaci je nejlepší řešením hledat nabídku s delší dobou splatnosti. Tak člověk získá nižší měsíční splátku.

Konsolidace půjček může být ideálním řešením, jak se dostat z dluhové pasti.

Konsolidace online

Žádost o konsolidaci půjček lze ve většině případů řešit vyplněním online formuláře. Tento proces trvá jen pár minut. Přesto to není vše k tomu, aby člověk konsolidaci získal. U většiny poskytovatelů je nutné provést i telefonní hovor. Při tom se poskytovatel doptává ještě na některé informace. V některých případech je nutná i osobní návštěva na pobočce.

Nebankovní konsolidace půjček

V případě, že člověk nemůže nebo nechce konsolidovat své půjčky u bankovních institucí, existuje i další možnost. Sloučení půjček lze provádět i u nebankovních institucí. Zde je nutné brát větší zřetel na podmínky.

Možnosti konsolidace

Konsolidovat, tedy slučovat, lze kontokorenty a kreditní karty, půjčky, většina mikropůjček, různé půjčky do výplaty a také nebankovní půjčky. V některých případech lze také slučovat leasingy a zajištěné půjčky. Vždy záleží na konkrétním věřiteli a jeho podmínkách.

Oblíbené nebankovní společnosti:

Všechny tyto 3 společnosti spojuje nejen to, že jsou oblíbené. Dalším společným článkem je nejen půjčování, avšak i konsolidace již vzniklých půjček. Půjčku u Home credit si člověk může vzít až ve výši 250.000,- Kč. Home credit konsolidace je oblíbená především u lidí, kteří nemohou doložit svojí bonitu.

Vhodnost konsolidace půjček pro dlužníky

Finanční produkt sloučení půjček je vhodný především pro dlužníky, kteří se potýkají s dlouhodobou nepříjemnou dluhovou pastí. Mají několik dluhů u různých poskytovatelů a nezvládají splácet v daných částkách a termínech.

Konsolidace půjček je vhodná pro řadové zaměstnance, podnikatele, lidé v důchodu i například pro matky na mateřské dovolené. Občané s hůře doložitelnou bonitou mohou využít nebankovní konsolidace bez zástavy a nebankovní konsolidace bez registru. Konsolidace půjček pro dlužníky bývá dobrým krokem k získání kontrolou nad financemi.

Při konsolidaci půjček je možné ušetřit až několik tisíc.

Konsolidace půjček Zonky

Zonky je zajímavá česká P2P služba (peer-to-peer), která spojuje dva typy lidí. Lidi, kteří hledají nejvýhodnější půjčku na trhu s lidmi, kteří zhodnocují své úspory. Znamená to, že klient Zonky, který má dostatek finančních prostředků je zprostředkovaně přes společnost půjčí člověku, který má finanční nedostatek a potřebují finanční pomoc.

Jedná se o konsolidaci bez registru a i proot bývá tato služba mezi klienty tolik oblíbená.

Zonky funguje zcela online, a proto půjčky i konsolidace půjček lze zjednat rychle z pohodlí domova. V současné době se úrok pohybuje od 2,99 % p.a. a RPSN sazba od 4,09%. Pomocí online kalkulačky si každý rychle může spočítat svou půjčku.

Konsolidace půjček Air bank

Další chytrou možností pro dlužníky, kde konsolidovat své dluhy je bankovní instituce Air bank. Jedná se o jednu z moderních bank, a proto je možné využít služby jak online, tak i přímo na jedné z poboček.

Banka nabízí i tzv. dva měsíce splátkových prázdnin. Půjčku si lze i pojistit pro případ nečekané životní situace. Současní klienti banky mohou o konsolidaci dluhů požádat online před své internetové bankovnictví. Lidé, kteří nejsou klientem banky, mohou podat žádost online.

Pro klienty i neklienty je také možnost dojít vše vyřešit na pobočku. Jakmile se člověk dostane ze své dluhové pasti, začíná uvažovat o penězích jinak a často si tvoří rezervu na spořicím účtu.

 Copyright © 2022 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang