Konsolidace nebankovních půjček pro dlužníky – i bez registru

Konsolidace půjček je v dnešní době velmi oblíbenou a žádanou službou. Některým lidem může pomoc dokonce i od osobního bankrotu a ztráty veškerého majetku. Co je to konsolidace, jaké jsou její výhody a jak ji získat?

Jedná se o sloučení více půjček do jedné. Klient tak získá rychlý přehled o svých dluzích s výhodnějšími podmínkami. Dochází tedy k nahrazení všech závazků jednou jedinou půjčkou u jednoho věřitele. Nejde tedy o to, že by si dlužník přibral novou půjčku od dalšího věřitele. Protože jde o sloučení, tak z několika půjček se stává jedna. Kde a jak může dlužník požádat o konsolidaci svých půjček?

Doba, kterou lze při konsolidaci splácet, se většinou pohybuje od dvou do deseti let. Konsolidace půjček sama o sobě je výhodná. Často mají dlužníci zájem i o konsolidaci mikropůjček.

Je ovšem nutné si předem promyslet, jakou společnost si ke konsolidaci žadatel vybere. Ne všechny totiž připraví pro své klienty výhodnější podmínky.

Co je konsolidace dluhů

Jestliže má klient nevýhodné a příliš vysoké splátky svých stávajících dluhů či půjček, může využít konsolidace dluhů. Sloučení drluhů jde i u mikropůjčky bez registru a dlouhodobé půjčky bez registru. Pokud ovšem již ani banka, není schopná, klientovi pomoci, lze tento krok uskutečnit díky nabízeným službám v nebankovním sektoru.

Kdo se chce vyhnout případným finančním problémům či exekuci, často po tomto řešení sáhne. Někomu toto řešení pomůže a podaří se splatit všechny závazky, někomu však ne. Konsolidace dluhů je často nutným krokem. Avšak u určitých společností se může jednat i o velmi nebezpečný krok. Je tedy velmi důležité se věnovat prostudování podmínek.

TIP: U mBank lze konsolidovat půjčky již s úrokem od 3,9 % po dobu 12 – 96 měsíců.

Nejvýhodnější konsolidace

Je důležité si uvědomit, čeho chce dlužník sloučením půjček dosáhnout. Pokud člověk dluží na kreditní kartě, kontokorentu a dalších mikropůjčkách, pravděpodobně se bude dívat především na konsolidaci s nízkou úrokovou sazbou.

V dalším případě se může jednat o příliš vysoké splátky. V této situaci je nejlepší řešením hledat nabídku s delší dobou splatnosti. Tak člověk získá nižší měsíční splátku.

Konsolidace půjček může být ideálním řešením, jak se dostat z dluhové pasti.

Jak funguje konsolidace půjček

Půjčování peněz není nic neobvyklého. Při více půjčkách je velmi často vhodné jejich sloučení. Konsolidace půjček funguje tak, že banka či nebankovní instituce, u které dlužník žádá o sloučení, vyplatí dlužníkovy závazky vůči jiným společnostem přímo těm konkrétním společnostem. Vznik se tak přesune k novému věřiteli, u kterého je pouze jedna půjčka. Dochází tak ke splácení pouze jednoho dluhu.

Dlužník získává lepší přehled o svém závazku, neplatí více poplatků a úroků. Většinou dochází k prodloužení doby splácení, a tak jsou splátky pro dlužníka výhodnější a postupně se dostává z dluhových problémů.

Konsolidace bez registru a zástavy

V případě, kdy má dlužník zaznamenané nesplácení v registru dlužníků, stává se pro banky nesolventním a často nemůže využívat jejich služby ohledně půjčení peněz. Proto je možné využít konsolidaci půjček bez registru u nebankovních společností, které do registru dlužníků nenahlížejí.

V případě, kdy banka odmítne konsolidovat dlužníkův dluh, existuje celá řada nebankovních institucí, kteří jsou ochotni půjčku konsolidovat. V těchto případech je nutné, aby byl dlužník více obezřetný, nebankovní instituce většinou poskytují velmi nestandardní podmínky. Nebankovní instituce mají velké množství potenciálně rizikových zákazníků a předpokládají, že ne všichni dostanou všem závazkům. Proto poskytují dražší služby.

Co je potřeba k vyřízení konsolidace dluhu bez registru? Není potřeba nic dokládat. Nebankovní instituci nezajímá výpis z registru dlužníků, výpis z běžného účtu, ani potvrzení příjmů od zaměstnavatele. Na oplátku dlužník dostane horší podmínky s vyšším úrokem.

Také konsolidace nebankovních půjček bez registru

Podmínky pro konsolidaci nebankovních půjček bez registru a zástavy nemovitosti se může lišit v jedné věci. Zda společnost požaduje po dlužníkovi ručení majetkem či nikoliv.

Některé společnosti mohou požadovat zástavu. Jedná se o situaci, kdy dlužník musí dát do zástavy nějaký svůj majetek. Nejčastěji se to týká nemovitostí a pozemků.

Tento majetek nesmí ručit v jiné bankovní nebo nebankovní půjčce. Proto například dům, který je vázaný hypotékou, nemůže být zástavou při konsolidaci dluhů u nebankovní instituce.

Konsolidace mikropůjček

Mikroúvěr, též někdy mikropůjčka pochází z anglického slova microcredit. Jedná se o formu drobné půjčky, která je poskytnutá specifickým společenským skupinám. Tyto společenské skupiny jsou většinou posuzovány dle standardních měřítek jako nesolventní. To znamená, že se jedná o lidi, kteří nejsou schopni vyhovět svým peněžním závazkům. Jedná se především o nezaměstnané občany, avšak například i o důchodce, ženy na mateřské dovolené a studenty.

Tito lidé se snaží své finanční potíže řešit pomocí mikropůjček a z důvodu neschopnosti je splácet si přibírají stále další. Tím se dostávají do dluhové pasti, ve které se jejich dluhy prohlubují a vidina splácení bývá v nedohlednu. Dochází pouze k opakovanému nekonečnému prodlužování poplatků za mikropůjčky.

Tento problém lze vyřešit pomocí tzv. konsolidace mikropůjček. Jedná se o situaci, kdy po sloučení má zpravidla člověk lepší podmínky. Ať už se jedná o nižší úrok, nižší splátky, nebo delší dobu splácení. Konsolidace mikropůjček je vhodným způsobem, jak se zbavit mikropůjček a dostát závazkům.

Konsolidace online

Žádost o konsolidaci půjček lze ve většině případů řešit vyplněním online formuláře. Tento proces trvá jen pár minut. Přesto to není vše k tomu, aby člověk konsolidaci získal. U většiny poskytovatelů je nutné provést i telefonní hovor. Při tom se poskytovatel doptává ještě na některé informace. V některých případech je nutná i osobní návštěva na pobočce.

Nebankovní konsolidace půjček online

V případě, že člověk nemůže nebo nechce konsolidovat své půjčky u bankovních institucí, existuje i další možnost. Sloučení půjček lze provádět i u nebankovních institucí. Zde je nutné brát větší zřetel na podmínky, aby se konsolidace nebankovních půjček vyplatila.

Některé instituce nabízí navíc službu nebankovní konsolidace online, která nabízí možnost konsolidace bez nutnosti složitého osobního vyřizování. To je výhodné pro dlužníky, kteří například nebydlí ve městě a mohou tak díky nebankovní konsolidaci online ušetřit svůj čas a taky náklady, protože prostředků navíc moc nemají.

Možnosti konsolidace

Konsolidovat, tedy slučovat, lze kontokorenty a kreditní karty, půjčky, většina mikropůjček, různé půjčky do výplaty a také nebankovní půjčky. V některých případech lze také slučovat leasingy a zajištěné půjčky. Vždy záleží na konkrétním věřiteli a jeho podmínkách.

Oblíbené nebankovní společnosti:

Všechny tyto 3 společnosti spojuje nejen to, že jsou oblíbené. Dalším společným článkem je nejen půjčování, avšak i konsolidace již vzniklých půjček. Půjčku u Home credit si člověk může vzít až ve výši 250.000,- Kč. Home credit konsolidace je oblíbená především u lidí, kteří nemohou doložit svojí bonitu.

Vhodnost konsolidace půjček pro dlužníky

Finanční produkt sloučení půjček je vhodný především pro dlužníky, kteří se potýkají s dlouhodobou nepříjemnou dluhovou pastí. Mají několik dluhů u různých poskytovatelů a nezvládají splácet v daných částkách a termínech.

Konsolidace půjček je vhodná pro řadové zaměstnance, podnikatele, lidé v důchodu i například pro matky na mateřské dovolené. Občané s hůře doložitelnou bonitou mohou využít nebankovní konsolidace bez zástavy a nebankovní konsolidace bez registru. Konsolidace půjček pro dlužníky bývá dobrým krokem k získání kontrolou nad financemi.

Konsolidace půjček Zonky

Zonky je zajímavá česká P2P služba (peer-to-peer), která spojuje dva typy lidí. Lidi, kteří hledají nejvýhodnější půjčku na trhu s lidmi, kteří zhodnocují své úspory. Znamená to, že klient Zonky, který má dostatek finančních prostředků je zprostředkovaně přes společnost půjčí člověku, který má finanční nedostatek a potřebují finanční pomoc.

Jedná se o konsolidaci bez registru a i proto bývá tato služba mezi klienty tolik oblíbená.

Zonky funguje zcela online, a proto půjčky i konsolidace půjček lze zjednat rychle z pohodlí domova. V současné době se úrok pohybuje od 4,49 % p.a. a RPSN sazba od 4,09 %. Pomocí online kalkulačky si každý rychle může spočítat svou půjčku.

Konsolidace půjček Air bank

Další chytrou možností pro dlužníky, kde konsolidovat své dluhy je bankovní instituce Air bank. Jedná se o jednu z moderních bank, a proto je možné využít služby jak online, tak i přímo na jedné z poboček.

Banka nabízí i tzv. dva měsíce splátkových prázdnin. Půjčku si lze i pojistit pro případ nečekané životní situace. Současní klienti banky mohou o konsolidaci dluhů požádat online před své internetové bankovnictví. Lidé, kteří nejsou klientem banky, mohou podat žádost online.

Pro klienty i neklienty je také možnost dojít vše vyřešit na pobočku. Jakmile se člověk dostane ze své dluhové pasti, začíná uvažovat o penězích jinak a často si tvoří rezervu na spořicím účtu.

Home Credit konsolidace

Možnost sloučení půjček nabízí i společnost Home credit. Jedná se o skupina, která je globálním poskytovatelem spotřebitelského financování. Společnost vznikla v roce 1997 v České republice, kde má i nyní stále domácí trh. Své služby často nabízí i zákazníkům v obchodech, jejich celosvětový počet přesáhl již 400 tisíc. Jejich služby lze využít i online.

Při konsolidaci půjčky i Home Credit je možné sloučit všechny druhy půjček až do výše 600.000,- Kč. Je možné vše vyřídit z domu online. Na webu mají kalkulačku pro konsolidaci půjček, a tak si každý může udělat předběžný obrázek o tom, jak se mu sloužení vyplatí. Pro sloučení půjček u Home Credit je nutné mít 2 doklady totožnosti.

Konsolidace půjček po splatnosti

V případě, že dlužník nesplácí své dluhy a jsou po splatnosti, je to s jejich konsolidací mnohem složitější. Při nesplnění povinnosti splácet, se dostává tento prohřešek do registru dlužníků a v tomto případě není možná konsolidace půjček od banky. Bankovní instituce nepůjčují většinou od 3 do 5 let po posledním prohřešku. Také v případě dluhu na sociálním pojištění po splatnosti nejsou banky ochotny půjčky konsolidovat.

V případě nebankovní institace může ke konsolidaci půjček dojít, avšak s horšími podmínkami (tj. vyšší úrok). Pokud se jedná o dluhy od rodiny, tak tyto konsolidovat v žádném případě nelze. Je proto vhodné řešit konsolidaci půjček dříve než dojde ke konci splatnosti půjček.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang