SMS půjčka kdykoliv, ihned na účet

Kdo rychle pomáhá, dvakrát pomáhá. U finančních potíží to platí dvojnásob. Ocitnout se zcela bez peněz je noční můrou každého člověka, proto na českém trhu působí slušná řádka finančních institucí, které jsou připravené pomoci kdykoliv a rychle. Půjčkou přes SMS.

Přístup k půjčkám je v dnešní době snazší než kdy dřív. Digitalizace a online prostředí umožňuje zažádat o půjčku prakticky kdykoli, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Včetně víkendů a svátků. Na totožném principu operuje také SMS půjčka či půjčka o víkendu.

Víkendové půjčky ihned jsou poskytované výhradně nebankovními společnostmi, které stejně jako klasičtí bankovní věřitelé poskytují půjčky pro osobní i podnikatelské účely. Protože však nebankovní instituce obecně nepodléhají stejně přísným regulačním normám jako věřitelé bankovní, mají tendenci usnadňovat cestu k půjčce pro osoby s horší bonitou. V některých případech mohou dokonce nabídnout výhodnější a flexibilnější podmínky půjčky.

Půjčit si se špatnou bonitou může být problém. Nejenže je těžší získat úvěr od tradičního bankovního věřitele, nýbrž je pravděpodobné, že klient zaplatí víc v podobě vyšší úrokové sazby. Nezbytné je porovnat sazby různých věřitelů a ujistit se, že člověk dostane tu nejlepší nabídku.

Namísto čelení rigidním pravidlům, může prospět promluvit si s věřitelem a probrat své možnosti. Tradiční půjčka od banky je neskonale lepší než půjčka od predátorského věřitele, který si účtuje přemrštěné úroky a poplatky.

Komukoli, kdo potřebuje peníze ihned na účet a častokrát na bankovní úvěr i přes veškerou snahu nedosáhne, může pomoci půjčka přes SMS, k níž je potřeba vlastnit mobilní telefon a mít přístup k internetu. Žádost o SMS půjčku půjčku lze odeslat obvyklou cestou přes webovou stránku poskytovatele, telefon poté slouží k přijetí SMS kódu a potvrzení žádosti.

Tento typ úvěru od nebankovní společnosti často nebývá ovlivněn údaji v registru dlužníků, přestože dle českých zákonů jsou finanční domy povinny do registrů typu SOLUS nahlížet. SMS půjčka bez registru tudíž dokáže pomoci i lidem se závazky a dluhovou historií.

SMS lze poslat také zdarma přes portál www.esemes.cz.

Jaké jsou výhody SMS půjčky?

Na první pohled se SMS půjčka na splátky jeví jako vynikající nápad jak získat rychle peníze na účet, ovšem nelze zapomínat na to, že vše má svá pro a proti. Velmi důležité je nepodlehnout prvotním emocím a před podpisem smlouvy si pečlivě pročíst obchodní podmínky, včetně sazebníku poplatků.

Jaké jsou nevýhody SMS půjčky?

První půjčky zdarma jsou sice poskytovány bez úroků a poplatků, ovšem každé vybočení z všeobecných podmínek znamená vysoké sankce. To se týká zpožděných plateb, odesílání upomínek, předání vymáhání dluhu advokátům, apod.

  • malé částky k půjčení
  • krátká splatnost
  • vysoké úroky a RPSN
  • vysoké postihy za nedodržení podmínek

Při nedodržení finanční disciplíny a půjčování si bez rozmyslu hrozí reálné riziko pádu do dluhové pasti. Banky i nebankovní instituce jsou zaštítěny legislativou a právními zástupci, kteří nesplácení úvěru nepromíjejí. Proto je každou půjčku nutné zvážit dvakrát, případně se obrátit na alternativní možnosti.

Půjčka od jednotlivců, rodiny či přátel

Jedná se o půjčku od lidí, které dlužník zná. Přátelé nebo rodinní příslušníci, kteří mají peníze navíc, mohou být ochotni poskytnout osobní půjčku.

Výhodou rodinné půjčky (nebo půjčky od přátel) je, že osoba se špatnou bonitou si často může zajistit nižší úrokovou sazbu, kratší nebo delší dobu splácení půjčky, než by nabídla banka, a možnost dočasně zastavit nebo snížit splátky v případě finanční nouze.

Aby se člověk vyhnul nedorozuměním, která mohou poškodit osobní vztah s věřitelem, je dobré začít podrobným a upřímným rozhovorem na téma „potřebuji půjčku“, v němž jasně vyloží očekávání ohledně půjčky. Poté sepsat formální písemnou smlouvu o půjčce, která zahrnuje výši částky, podmínky splácení, úrokovou sazbu a případnou zástavu.

Jak lépe hospodařit s penězi?

Umět dobře hospodařit s penězi znamená víc než jen každý měsíc vyjít. Není nutné být zrovna matematický mág – stačí znát základy sčítání a odčítání. Mít rozpočet a používat jej.

  • Stanovit si limit pro nerozpočtované výdaje – Důležitou součástí rozpočtu je čistý příjem neboli částka, která zbyde po odečtení výdajů od příjmů. Pokud nějaké peníze zůstanou, lze je použít na zábavu, ovšem s mírou.
  • Sledovat své výdaje – Drobné nákupy se rychle sčítají a snadno dojde na přečerpaný rozpočet. Při sledování rozpočtu lze odhalit místa, kde člověk nevědomky utrácí příliš. Základ je schovávat si účtenky a zapisovat si nákupy do výdajového deníku.
  • Nezavazovat se k žádným novým půjčkám – To, že příjem a bonita splňují podmínky pro získání půjčky, ještě neznamená, že by si ji člověk měl vzít.
  • Nakupovat levně – Hledat slevy, kupony a levnější alternativy, kdykoli to jde.
  • Šetřit na velké nákupy – Dát si čas na posouzení, zda je nákup nezbytný, a ještě více času na porovnání cen. Našetřením peněz místo použití úvěru se lze vyhnout placení úroků z nákupu.
  • Omezit nákupy kreditní kartou – Kreditní karty jsou největším nepřítelem špatného hospodáře. Když dojde hotovost, jednoduše sáhne po kreditních kartách, aniž by zvážil, zda si může dovolit zaplatit zůstatek.

A konečně pravidelně spořit – Ukládání peněz každý měsíc na spořicí účet pomůže vybudovat si zdravé finanční návyky. Lze nastavit, aby se peníze automaticky převáděly z běžného účtu na účet spořicí.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang