Půjčka před výplatou – pro každého, ihned na účet

S krátkodobým nedostatkem peněz se čas od času potýká téměř každý člověk. Co v takové situaci dělat? Peníze si lze půjčit od blízkých, v bance nebo u také nebankovní společnosti. Proč se obrátit právě na nebankovky nabízející online půjčku před výplatou? Jak taková půjčka funguje a jaké podmínky je nutné splňovat pro její schválení?

Nebankovní půjčky jsou na rozdíl od těch bankovních mnohem dostupnější, zvláště jedná-li se o půjčky krátkodobé. Peníze si lze půjčit například i bez toho, aby žadatel dokládal výši příjmu nebo měl čistý registr dlužníků.

Zároveň jsou k dispozici různé nové půjčky do výplaty, které nabízejí skutečně výhodné podmínky. Řeč je například o půjčce do výplaty nonstop, jež může být vyplacena i o víkendu nebo během státních svátků.

Půjčka do výplaty – pro každého ihned na účet

Jednou z nejdůležitějších charakteristik půjčky před výplatou je rychlost jejího vyřízení a následné výplaty peněz. Do výplaty si lze zpravidla půjčit až několik desítek tisíc korun, záleží tedy pouze na tom, kolik daný člověk zrovna potřebuje.

Již z označení tohoto nebankovního produktu vyplývá, že se jedná o půjčky krátkodobé. Doba splatnosti bývá maximálně jeden měsíc, protože se počítá s tím, že po výplatě klient úvěr splatí.

Nabídka lety prověřených a nových půjček do výplaty zahrnuje:

 • půjčku do výplaty bez doložení příjmu
 • půjčku do výplaty bez registru
 • půjčku do výplaty nonstop
 • první půjčku do výplaty zdarma

Vedle možnosti získat půjčku do výplaty ihned na účet existuje také možnost výplaty půjčky v hotovosti. Hotovostní půjčky do výplaty nejsou tak časné, nicméně některé úvěrové společnosti je poskytují.

Označení půjčky do výplaty „pro každého“ se vztahuje k velmi mírným podmínkám pro poskytnutí. Dostupné jsou mimo jiné půjčky do výplaty bez nahlížení do registru nebo bez doložení příjmu. Peníze do výplaty tak může získat skoro každý, například i člověk se záznamem v úvěrovém registru nebo bez zaměstnání.

Rychlá krátkodobá půjčka před výplatou – jak funguje?

Půjčka před výplatou je online půjčka, o kterou se žádá na webu jejího poskytovatele. Jelikož existuje celá řada půjček do výplaty a nové neustále přibývají, vyplatí se využít srovnávač půjček a najít tak tu nejvýhodnější.

Hned poté, co je online půjčka před výplatou schválena, jsou peníze vyplaceny na účet žadatele. Hotovostní půjčky budou prakticky hned po schválení připraveny k vyzvednutí na předem dohodnutém místě.

Rychlá krátkodobá půjčka před výplatou se splácí jednorázově převodem na účet, u půjček na ruku lze většinou zvolit také hotovostní splácení. V případě nemožnosti zaslat splátku včas je možné požádat o odklad splátek.

Výhody rychlých krátkodobých půjček před výplatou:

 • výplata ihned na účet / v hotovosti
 • až několik desítek tisíc korun pro každého
 • mírné podmínky pro schválení
 • možnost výplaty půjčky nonstop, i během víkendu nebo svátku
 • možnost odložení splátek

Pokud jde o nevýhody půjčky do výplaty, nelze nezmínit vysokou RPSN. Ta je pro nebankovní půjčky, zvláště půjčky na krátkou dobu, bohužel typická. Dále je potřeba počítat s přísnými sankcemi při zpoždění se splátkou. Ty se pochopitelně týkají i prvních půjček do výplaty zdarma, u kterých je RPSN 0 %.

Půjčka do výplaty bez doložení příjmu

Rychlé krátkodobé půjčky před výplatou mohou získat i lidé bez příjmu nebo ti, jejichž příjem nepochází ze zaměstnání.

Půjčky do výplaty bez doložení příjmu jsou dostupné pro:

 • nezaměstnané
 • důchodce
 • studenty
 • rodiče na rodičovské
 • lidi s minimální mzdou

Ne všechny půjčky před výplatou jsou však poskytovány, aniž by bylo nutné příjem doložit. U některých úvěrů také může být příjem vyžadován, jeho zdrojem však nemusí být zaměstnání. Záleží tedy na podmínkách vybrané úvěrové společnosti.

Půjčka do výplaty bez registru

Lidé, kteří mají záznam v úvěrovém registru, se mohou obrátit na společnosti nabízející půjčky do výplaty bez nahlížení do registru. Nutno však podotknout, že všichni poskytovatelé úvěrů jsou ze zákona povinni do registrů nahlížet. Pokud tak nečiní, jde pravděpodobně o nepříliš solidní instituci.

Ve většině případů je označení „bez registru“ poněkud matoucí. Poskytovatelé úvěrů totiž registry většinou kontrolují, jsou však ochotni poskytnout úvěr i v případě větších či menších škraloupů z minulosti. To však i banky, jelikož se ke každému klientovi přistupuje individuálně. Proto se lidé se záznamem v registru nemusí nutně obracet pouze na nebankovní společnosti.

Půjčka do výplaty nonstop – i o víkendu

Jednou z výhod nebankovní půjčky do výplaty je možnost získat peníze v hotovosti i o víkendu. Půjčky do výplaty nonstop však nenabízí každý poskytovatel půjček, v portfoliu je má jen zlomek společností. Zároveň se vždy jedná o hotovostní půjčky. Bankovní transakce totiž během víkendu nebo svátku nemusí proběhnout a klient by tak peníze získal až v nejbližší pracovní den.

Je potřeba počítat s tím, že výplata půjčky o víkendu je nadstandardní služba, za kterou si klient v mnoha případech připlatí. Rozhodně se tedy nejedná o levné půjčky s nízkou RPSN.

První půjčka do výplaty zdarma

Zato produkt s názvem první půjčka do výplaty zdarma za výhodný považovat lze. Jedná se o půjčku, jíž noví klienti získávají bez úroků a poplatků. To znamená, že RPSN je nulová a klient splatí pouze částku, kterou si půjčil.

Výhody první půjčky do výplaty zdarma:

 • RPSN 0 % (= žádné úroky ani poplatky)
 • výplata ihned na účet
 • možnost odložení splátek

Podmínkou pro schválení první půjčky zdarma bývá pravidelný příjem a dobrá úvěrová historie. Zároveň si lze půjčit spíše nižší částky, zpravidla do 20 000 Kč. Je také nutné, aby se jednalo o první žádost, u každé další půjčky se účtují úroky i případné poplatky.

První půjčku před výplatou zdarma je třeba nezaměňovat s tzv. bezúročnou půjčkou, jež je sice bez úroků, nicméně různé poplatky (za poskytnutí, vedení apod.) klient hradí.

Zároveň je třeba myslet na to, že půjčka je zdarma pouze pod podmínkou včasného splacení. V případě zpoždění se splátkou začnou naskakovat úroky z prodlení jako u jakékoliv jiné půjčky.

Jak získat půjčku před výplatou ihned na účet?

Většinou se půjčka do výplaty vyznačuje velmi jednoduchou žádostí. Ta je k dispozici přímo na webu poskytovatele. Vyplňují se osobní údaje a v některých případech také informace týkající se příjmů a výdajů.

V případě, že je požadováno doložení příjmu, je nutné do žádosti nahrát také výpis z účtu za posledních několik měsíců nebo potvrzení od zaměstnavatele (popř. daňové přiznání, je-li žadatel OSVČ).

Vzhledem k tomu, že se jedná o půjčku před výplatou ihned na účet, lze počítat s velmi rychlou výplatou peněz. Po schválení půjčky, které trvá jen chvilku, jsou finanční prostředky zaslány na účet žadatele. To je také důvodem, proč o půjčky před výplatou žádají lidí v náhlé finanční nouzi.

Výše popsaným způsobem probíhá i první žádost o tzv. SMS půjčku do výplaty. Jedná se o v podstatě o totožný produkt, o který je však v případě druhé a každé další půjčky žádat prostřednictvím SMS zprávy.

Peníze do výplaty za výhodných podmínek

Nebankovní půjčky jsou obecně známé tím, že jsou poskytované v podstatě úplně každému. To platí i pro půjčky do výplaty, pro jejichž získání je nutné splňovat jen několik málo podmínek.

Podmínky pro schválení půjčky před výplatou:

 • plnoletost
 • trvalé bydliště v ČR
 • žádné dluhy po splatnosti
 • (pravidelný příjem)

Konkrétní podoba podmínek se může u jednotlivých poskytovatelů půjček mírně lišit. Někteří například požadují doklad o příjmu, jiní se pouze zeptají na výši měsíčních příjmů a výdajů.

Obvykle platí, že pokud se jedná o půjčku do výplaty bez doložení příjmu, je nutné mít dobrou úvěrovou historii. Pokud jde naopak o půjčku do výplaty bez nahlížení do registru, je třeba poskytnout doklad o zdroji a výši příjmu.

Mají půjčky do výplaty nějaká rizika? Na co dát pozor?

O každou půjčku, zvláště jedná-li se o půjčku od nebankovní společnosti, by se mělo žádat s jistou opatrností. Především je vždy nutné zvážit, zda bude možné zaslat splátku v předem dohodnutém termínu. Sankce za prodlení se splátkou jsou vysoké a mnohdy představují jeden z důvodů, proč se člověk dostane do dluhové pasti.

A na co by se měl žadatel o půjčku zaměřit před podepsáním úvěrové smlouvy? Zejména na transparentnost podmínek, výši RPSN a recenze poskytovatele na nezávislých webových stránkách.

Co udělat před sjednáním půjčky:

 • využít srovnávač půjček
 • přečíst si recenze poskytovatele půjčky
 • přesvědčit se, že je poskytovatel půjčky držitelem licence od ČNB

Podmínky týkající se půjčky by měl být co nejtransparentnější a žadatel jim musí dobře rozumět. Vždy je případně možné se na cokoliv zeptat zástupce společnosti (telefonicky, e-mailem). Musí být jasné, do jakého data je nutné půjčku splatit, jaká je výše úrokové sazby, případných poplatků a RPSN a jaké sankce budou uděleny v případě nesplácení.

Nejdůležitějším ukazatelem výhodnosti půjčky je RPSN neboli roční procentní sazba nákladů, do níž je zahrnuta jak úroková sazba, tak všechny další náklady pojící se s úvěrem. Čím nižší RPSN, tím lépe. Nejvýhodněji z tohoto hlediska vycházejí první půjčky do výplaty zdarma, u kterých je RPSN 0 %. Případně je možné využít srovnávač půjček, který dostupné nabídky vyhodnotí a doporučí tu nejvýhodnější.

V neposlední řade je potřeba ověřit, že byla danému poskytovateli půjčky udělena licence pro poskytování úvěrů Českou národní bankou. Nabídka půjčky od firmy, která tuto licenci nemá, je téměř jistě podvod. Zájemce o půjčku by neměl zapomenout ani na recenze poskytovatele půjčky, které jsou k dispozici na mnoha portálech věnujících se financím.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang