Investice na Portu – přihlášení, recenze, zkušenosti

Mnoho lidí v dnešní době by chtělo investovat, nicméně neví jak nebo mají strach. Naštěstí existují nástroje, které pomáhají investovat všem bez ohledu na to, zda již mají s investováním zkušenosti. Jedním z nich je Portu, oblíbený investiční portál.

Investiční platforma Portu.cz láká začínající i zkušené investory. Nabízí spolehlivé investování, které klientovi zaručuje pozitivní výsledky a naprosto se přizpůsobí potřebám investora. S pestrou nabídkou produktů, které lze kombinovat, může člověk přizpůsobit své investice svým potřebám a finančním možnostem.

OBSAH ČLÁNKU

Co je Portu.cz – investiční platforma pro začátečníky i zkušené investory

Jak fungují Portu investice – nízkonákladovost a možnost diverzifikovat portfolio, webová platforma i mobilní aplikace

Portu poplatky – manažerský poplatek ve výši 1 % ročně z investované částky

Jak začít investovat na Portu – poznávací dotazník, ověření totožnosti, výběr portfolia

Produkty Portu – portfolio na míru, vlastní strategie, Portu DIP, Portu Gallery, opPORTUnity, dětské účty, Crypto

Jak se daní Portu – 15 %, avšak možnost osvobození při splnění podmínek

Portu – recenze, zkušenosti, diskuze

Srovnání Portu a Fondee – kterou platformu zvolit?

Investování na Portu je velmi snadné a zvládne ho naprosto každý. Jak tedy fungují Portu investice? Jaké nabízí Portu produkty? Proč zvolit zrovna investice na portálu portu.cz a jaké jsou dle recenzí zkušenosti s Portu? Jak se daní Portu a je vůbec rozdíl mezi daněmi na Portu a daněmi jinde? Odpovědi přináší následující článek.

Investice na Portu jsou velmi snadné a zvládne je úplně každý.
Zjistit více o Portu investicích >

Co je Portu.cz?

Portu je automatizovaná investiční platforma. To znamená, že na investice dohlíží chytrý algoritmus a sama platforma řeší jakékoliv nesrovnalosti. Investor svou investici tedy jen sleduje skrze svůj profil na webové stránce portu.cz nebo v mobilní aplikaci Portu. Pro investory se jedná o ušetření velikého množství času.

Platforma se zaměřuje spíše na investory, kteří plánují dlouhodobé investice, tzn. minimálně na 3 roky. Veškeré investice jsou zajištěné, platforma Portu totiž spadá pod dohled České národní banky. To znamená, že za jakékoliv nedodržení zákonů a pravidel, je Portu trestáno.

Portu nabízí mnoho produktů, mezi kterými si investoři mohou vybírat. Výhodou je také to, že s jedním účtem na Portu je možné investovat do více produktů, tedy rozšiřovat své obzory a poznávat nové způsoby investic.

Jak fungují Portu investice?

Platforma Portu se snaží snižovat rizika investování tím, že investici diverzifikuje. To znamená, že nespoléhá jenom na jediný produkt, ale finanční obnos rozděluje do různých investičních nástrojů, tedy do aktiv různých firem.

To, čemu se Portu nejvíce věnuje, jsou ETF, indexové fondy. Ty se snaží co nejpřesněji kopírovat vývoj podkladového aktiva. Jejich používání skrývá mnoho výhod. Jedná se hlavně o jejich nízkonákladovost a možnost diverzifikovat celé klientské portfolio.

Z pohledu investora jsou Portu investice poměrně jednoduchá věc. Zájemce se jen musí zaregistrovat, popřípadě se ke svému již existujícímu účtu Portu přihlásit, vyplnit dotazník, zvolit portfolio podle sebe a může se začít investovat.

Po investování již investor jen sleduje svou investici skrze svůj účet na webové stránce nebo v mobilní aplikaci. Portu za něj vše zařídí.

Portu poplatky

Klienti na Portu neplatí žádný vstupní, výstupní poplatek ani poplatek za předčasný výběr svých finančních prostředků. Obecně klient platí manažerský poplatek ve výši 1 % ročně z investované částky, která se sčítá tak, že za každý měsíc se vypočítá jedna dvanáctina.

U vlastních strategií a tematických strategií se poplatek pohybuje od 0,76 – 1,69 % s tím, že je zde možná sleva za určitých podmínek. Pokud klient zvolil investování do budoucnosti svých dětí, nebo uchování investiční rezervy, tak bude platit jen 0,25 % ročně z částky.

Nicméně klient u Portu má nárok na slevy z poplatku, pokud si zvolí fixaci na určité období. Takže poplatek u běžných portfolií na míru může klesnout až na 0,6 % ročně, u vlastních a tematických strategií na 0,47 %.

Portu nabízí různě vysoké slevy na poplatku podle délky fixace, jak uvádí tabulka.

Jak začít investovat na Portu – přihlášení

Pokud se člověk rozhodne investovat na platformě Portu, přihlášení se rozhodně nemusí bát. Jedná se o srozumitelný a jasný proces, kterým je člověk proveden a vše mu je detailně vysvětleno. Portu přihlášení probíhá v těchto 4 krocích:

 1. Poznávací dotazník (investiční cíle, znalosti a zkušenosti s investováním)
 2. Výběr vhodného investičního portfolia (z nabídky, kterou Portu připravilo)
 3. Ověření totožnosti (dle 2 dokladů totožnosti)
 4. Převedení peněz a samotná investice (investice je pravidelně kontrolována a monitorována)

Celá registrace je velmi rychlá, trvá zhruba 15 minut. Do dotazníku člověk uvádí informace jako například:

 • Kolik chce jednorázově investovat
 • Kolik chce investovat pravidelně měsíčně
 • Jeho investiční horizont
 • Zda má s investováním nějaké zkušenosti
 • Míra tolerance investičního rizika
 • Průměrný roční příjem po zdanění

V první řadě musí investor investovat minimálně 500 Kč na 3 roky. Jinak investor nemusí dělat nic zvláštního, pokud nechce například zasahovat do svého portfolia. Taková možnost je jen pro zkušenější investory. O vše se postará Portu a jeho chytrý algoritmus, který investici hlídá.

Portu nabízí investice vytvořené přímo podle představ klientů.
Zaregistrovat se na Portu ihned >

Při registraci člověk musí počítat s tím, že bude potřebovat 2 doklady totožnosti pro ověření identity. Zároveň se vyplňují osobní údaje a také bankovní účet, ze kterého chce člověk investovat. Registrace končí podpisem smlouvy online, investorovi přijde SMS kód, který vyplní do formuláře a registrace je dokončena.

Portu klienta provede přehledně celou registrací, klient může shlédnout i video na webu.

Portfolio na míru

Platforma Portu má svou nabídku produktů postavenou na portfoliích na míru. Jedná se o funkci, která je základem celého investování na Portu a využívá jí většina klientů.

Vše probíhá tak, že Portu na základě odpovědí v dotazníku, který klient vyplňuje při registraci, vytvoří člověkovi několik portfolií. Z nich si člověk vybírá podle toho, jak moc velké riziko chce při investování podstoupit. Standardně je člověku poskytnuto 10 portfolií, ze kterých si může sám vybrat.

Klient investuje do svého vybraného portfolia a následně již nemusí nic řešit. Portu a jeho automatizovaný systém se o vše postará. Klient může své investice kdekoliv a odkudkoliv sledovat pomocí svého účtu přes internetovou stránku portu.cz, nebo v mobilní aplikaci. Založit si účet je možné přímo na webu portu.cz.

Před samotnou registrací se může člověk předběžně podívat na odhad investice.

Další produkty Portu pro investory – začátečníky

Klasická portfolia na míru jsou nejžádanějším a nejrozšířenějším produktem platformy. Většina investorů vyhledává platformu Portu právě kvůli této možnosti. Nicméně investoři, i ti, kteří teprve s investicemi začínají, nemusí být svázáni jen tímto jedním produktem. Portu pro začínající investory nabízí také:

 • Odpovědné investování (s důrazem na pozitivní ekologický a společenský dopad)
 • Dětské účty (vytváření finanční rezervy pro své děti)
 • Investiční rezerva (ochrana financí před inflací a výnos zároveň)
 • Dlouhodobý investiční produkt (Portu DIP vytváří rezervy na stáří)

Společensky odpovědné investování se kromě finančního výnosu soustřeďuje i na to, aby podpořilo budování udržitelného světa. V portfoliu jsou vybrané ty společnosti, které bojují proti negativním dopadům na životní prostředí a na společnost. Ideální volba pro ty investory, kteří chtějí investovat s ohledem na planetu a společnost

Odpovědné investování chrání planetu a zároveň množí finance.

Dětské účty dávají rodičům možnost vytvořit pro své děti jistou finanční rezervu, která dětem zůstane až do chvíle, kdy ji budou potřebovat. Jedná se o produkt se zvýhodněnými podmínkami, hlavně se sníženými poplatky.

Na Portu si člověk může uložit i svou finanční rezervu, jejíž hodnota může ve finále ještě vzrůst, na rozdíl od běžných nebo spořících účtů, kde peníze ztrácejí hodnotu kvůli inflaci. Jedná se o investici s nízkým rizikem, takže hodnota nekolísá. Tuto částku si může klient vybrat kdykoliv, kdy ji bude potřebovat.

Produkty pro zkušené investory

Portu není platforma jen pro začínající investory. Zkušenějším investorům se otvírá mnoho nových možností. Mohou v jisté míře do svých portfolií zasahovat a skládat si je podle sebe. Navíc mohou zkusit také jiné, nové formy investic. Jedná se o:

 • Vlastní strategie (nastavení investice podle vlastních představ)
 • Tematické strategie (investování do sektorů podle svého přesvědčení)
 • Crypto (investování do kryptoměn)

Pokud klient zvolí Vlastní strategii, může si vytvořit portfolio z předem prověřených ETF nebo jednotlivých akcií. Vše záleží jen na klientových znalostech a schopnostech. Celkovou investici pak Portu může měnově zajistit nebo zařídit její rebalancování. Po čase jsou také možné úpravy vybrané strategie.

Díky Tematickým strategiím si může klient vybrat, do kterého odvětví by chtěl investovat své finanční prostředky. Může tak alespoň částečně podpořit svá přesvědčení a cíle s větším dosahem. Jedná se o oblasti a sektory z celého světa a jedná se o velmi variabilní zdroje od rozvojové trhy, odpovědné společnosti, vodu nebo i zlato.

Tematické strategie na Portu sahají do různých a velmi variabilních odvětví.

Portu Crypto investice umožňují klientům zavítat do oblasti kryptoměn. Jedná se v poslední době o velmi oblíbený způsob investování. S Portu lze investovat do kryptoměn jako je Bitcoin, Ethereum, Solana, Tezos a mnoho dalších úspěšných.

Portu Gallery

Kromě klasických investicí může člověk pod vedením Portu investovat také do více neobvyklých věcí, jako jsou například sběratelské nebo vzácné předměty. Jedná se o historické, unikátní a sběratelské předměty, které mají vysokou hodnotu. Investovat lze například do drahých kamenů, kvalitních a unikátních vín, umění mnoha dalších.

Stejně jako u klasických Portu investic, tak i na Portu Gallery musí klient projít procesem registrace a ověření totožnosti. Tedy i zde vyplňuje nový klient dotazník, podle kterého se poté Portu přizpůsobí jeho investičním zkušenostem. Po Portu přihlášení zašle člověk finance do tzv. Peněženky a může v investiční galerii vybírat předměty a aktiva pro své investice.

Po shromáždění cílové částky se klient stane vlastníkem investičního certifikátu, o jehož prodeji bude také rozhodovat. O možnostech prodeje je klient vždy informován s předstihem. Jakmile je certifikát prodán, s výplatou si člověk může dělat, co chce. Lze ji vybrat a nebo investovat do dalšího unikátního sběratelského produktu.

Zde jsou příklady některých již prodaných produktů na Portu Gallery.

opPORTUnity

Portu nabízí pro zkušené investory také projekt, který je nazván opPORTUnity. Cílí spíše na investory, kteří plánují své investice na delší dobu. Celkově se jedná o nevšední investiční příležitosti a nezávislé projekty, kde každý je specifický svou povahou, rizikovostí a investičním horizontem.

Projekt opPORTUnity je určen spíše zkušenějším investorům s dostatkem peněž, kteří sami zhodnotí rizika těchto investic. Často se projekty na opPORTUnity pojí s rizikem kolísání hodnoty, takže se nejedná o stabilní investice. Investor musí vždy důkladně prozkoumat všechny parametry investice předem a teprve po dobrém promyšlení se rozhodnout, investice jsou možné od 10 000 Kč.

Jak se daní Portu – daně na Portu

Každý investor na Portu musí vědět, jak se daní Portu. Veškeré příjmy z investic na Portu se daní úplně stejně jako jiné příjmy z investování. Tedy výše daně na Portu je stanovená na 15 % jako všude jinde.

Samozřejmě, pokud si člověk své finance nevybere, nemá žádný příjem a tedy Portu daň se ho v daném období netýká. Existují dvě výjimky v tom, jak se daní Portu, na základě těchto dvou kritérií:

 • hodnotový test
 • časový test

Osvobození na základě hodnotového testu znamená, že člověk nemusí platit daň Portu, pokud jeho příjmy za zdaňovací období nepřesáhnou 100 000 Kč. Důležité je, že se jedná o součet všech příjmů z prodeje cenných papírů, nejen z investic na Portu.

Časový test znamená, že investor může být také osvobozen od daní na Portu, pokud doba mezi nákupem a prodejem cenných papírů překročí dobu 3 let. Jinak řečeno, pokud člověk drží své investice více jak 3 roky, tak příjmy z nich poté nemusí uvádět do daňového přiznání.

I když Portu nenabízí žádnou formu daňového poradenství, tak přeci jenom usnadňuje investorovi spoustu práce tím, že mu připraví potřebné informace pro podání daňového přiznání. Na začátku každého kalendářního roku Portu nashromáždí veškeré provedené transakce, připsané dividendy a odečtené poplatky a poskytne to klientovi .

Proč zvolit investice Portu

Portu si získává stále nové a nové klienty díky jeho mnohým výhodám. Klienti, kteří mají zkušenosti s Portu, platformu doporučují a chválí. Kromě rozsáhlé nabídky produktů a ověřené práce, se může Portu pyšnit také například tímto:

 • více než 200 000 klientů
 • 24 mld. Kč pod správou
 • vysoký úrok 6,5 % p. a.
 • průměrný výnos 8,2 % p. a.
 • žádné vstupní nebo výstupní poplatky
 • pravidelné rebalancování
 • mnoho možností investování a stálá práce na nových projektech

Investování na Portu je ideální příležitostí pro lidi, kteří nemohou svým investicím věnovat tolik času. Díky plné automatizaci systému se Portu o vše postará a investorovi tak stačí své investice jednou za čas zkontrolovat na svém účtu.

S investicemi na portu klienti šetří čas, který mohou věnovat například rodině.
Vyzkoušet Portu investice lze právě zde >

Zároveň je platforma vhodná jak pro začínající investory bez zkušeností, tak ale i pro znalé a zkušené investory. Portfolia na míru se postarají o vše a naopak vlastní strategie umožňují klientovi sestavit si portfolio podle svých představ. Navíc lze zkoušet i nové druhy investicí a získávat nové zkušenosti.

Při vytváření vlastní strategie jsou klientovi k dispozici aktuální seznamy ETF a akcií.

Portu – recenze, zkušenosti, diskuze

Recenze Portu investic jsou obecně pozitivní a platforma si vede výborně i ve veřejných diskuzích. Portu je velmi chváleno a většina klientů z vlastních zkušeností Portu investice doporučuje. Mimo to, že se jedná o českou platformu, kterou řídí český tým znalců, má Portu mnoho dalších lákadel díky kterým se potýká s úspěchem.

Jaké hlavní výhody lidé vyzdvihují v recenzích Portu?

 • žádné skryté poplatky, vklady a výběry bez poplatků
 • pravidelné rebalancování
 • nevyžaduje znalosti
 • přehlednost, srozumitelnost a možnost mobilní aplikace
 • investice již od 500 Kč
 • pro pokročilé investory možnost úpravy portfolia

Jedná se o hlavní pozitiva, která jmenují lidé, kteří mají s Portu zkušenosti. Platformu také mnozí klienti doporučují, protože je velmi přehledná, srozumitelná a přizpůsobená lidem, kteří s investicemi teprve začínají. Na Portu může člověk najít podrobné vysvětlení všeho, aby klient zcela pochopil, co se s jeho penězi děje.

Portu nabízí také zdarma Portu magazín, který pomáhá klientům pochopit všechny aspekty investování.

Recenze Portu zmiňují také určité věci, které by mohly být v budoucnu vylepšeny. Jedná se zejména o:

 • obchodní dny jen 2x týdně
 • pro někoho vyšší poplatky

Dle klientů, kteří mají s Portu zkušenosti, má platforma jen málo nevýhod, které obecně neodradí od jejího vyzkoušení. Co se týče veřejných diskuzí, Portu si vede i tak skvěle díky jeho mnohým výhodám.

Platforma Portu je obecně ideálním nástrojem pro ty, kteří chtějí investovat, ale nemohou investicemi trávit mnoho času. Na druhou stranu ale v Portu naleznou zálibu i investoři, kteří chtějí být aktivní a nemají rádi nudu. Portu recenze jen utvrzují v tom, že je Portu pro všechny a že jsou Portu investice vždy dobrou volbou. Registrovat se je možné na webu portu.cz.

Portu nebo Fondee – co je Fondee?

Pokud chce člověk investovat své finanční prostředky, není příliš zkušený investor a nemá mnoho volného času, tak se často rozhoduje, zda zvolit Portu, nebo Fondee. Obě dvě, Portu a Fondee, jsou investiční platformy, které jsou založeny na chytrém algoritmu, který se automaticky stará o dané investice a hlídá je.

Fondee je ideální platforma pro začínající investory, kteří chtějí šetřit čas a zároveň množit své finance.
Dozvědět se více o Fondee je možné zde >

Během srovnání Portu a Fondee člověk narazí na to, že jsou si platformy velmi podobné. Jsou totiž obě dvě založené na svém základním produktu – portfolio na míru. Ve skutečnosti se Fondee od Portu v mnohých věcech liší.

Fondee je novější platforma, spuštěná v roce 2020, která cílí hlavě na začínající investory. Nabízí 3 produkty: Portfolio na míru, Udržitelné investice a Dětské investiční účty. Jedná se o projekty pro investory začátečníky, kteří nezasahují do svých portfolií a nechávají samotnou platformu, aby se o vše postarala. Fondee není pro zkušené investory, kteří by chtěli do svých investicí zasahovat.

Při výběru Portu nebo Fondee je potřeba zvážit ale i určité výhody platformy Fondee. Platforma sice má omezenou nabídku, nicméně v porovnání s Portu má například nižší poplatky a nebo má obchodní dny každý den.

Portu a Fondee jsou investiční platformy, které jsou obě velmi oblíbené a úspěšné.

Srovnání – Portu a Fondee

Pro začínající investory je těžké vybrat mezi Portu a Fondee. Srovnání těchto dvou platforem může odhalit drobné rozdílnosti a pomoci člověku s výběrem. Ve kterých věcech se tyto dvě platformy nejvíce liší?

Nabídka produktů

Fondee nabízí 3 produkty pro začínající investory, zatímco Portu nabízí produktů 7, které jsou jak pro začínající, tak i pro pokročilé investory. Portu má navíc další projekty – Portu Gallery a opPORTUnity, které lákají zkušené investora na netradiční formu investování.

 • Fondee nabízí: Investice na míru, Udržitelné investice a Dětské investiční účty
 • Portu nabízí: Portfolia na míru, Odpovědné investování, Dětské účty, Investiční rezerva, Vlastní strategie, Tematické strategie a Portu Crypto

Fondee se pyšní nízkými bezkonkurenčními poplatky.
Registrace na Fondee je možná zde >

Poplatky

Portu a Fondee jsou se svými poplatky velmi transparentní. Nemají vstupní ani výstupní poplatky stejně jako poplatky za vklad nebo výběr. Investora tedy ani v jednom případě nic nepřekvapí.

 • Fondee: 0,9 % ročně z hodnoty investice, u Dětských investičních účtů 0,2 % p. a.
 • Portu: 1 % ročně z hodnoty investice, u Dětských účtů 0,25 % p. a., možnost slevy na poplatku při fixaci

Nabídka a výše poplatků jsou 2 body, ve kterých se Portu a Fondee nejvíce liší. Ve veřejných diskuzích Portu také zůstává lehce pozadu s obchodními dny, které má pouze dvakrát týdně. Fondee má obchodní dny denně.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang