Nejlevnější bezúročná půjčka, i pro dlužníky

Kdo hledá levnou půjčku, má často pocit, že klíčovým údajem, který je třeba brát v úvahu, je částka, kterou musí každý měsíc splácet. Platit každý měsíc nižší částku však nemusí znamenat nejvýhodnější nabídku. Co znamená nejlevnější půjčka? Je vhodná i pro dlužníky?

Při půjčce na 5 let budou sice splátky nižší než při půjčce stejné částky na 3 roky, ovšem celková částka, kterou dlužník splatí, bude vyšší. Jakmile si člověk spočítá, kolik si může dovolit měsíčně splácet, musí se poohlédnout po půjčce, která bude celkově stát nejméně.

TIP: Existuje také půjčka pro studenty, která může být výhodná pro mladé lidi.

Jak si půjčit peníze levně?

Levně si lze půjčit peníze pomocí nízkonákladové půjčky. Jedná se o půjčky, které jsou finančně nenáročné a v některých případech to jsou dokonce půjčky bez poplatků. Jen je potřeba si ověřit celkové náklady za dobu trvání smlouvy a také výši měsíčních splátek.

Při každém spotřebitelském úvěru je nezbytné se ujistit, že si klient může měsíční splátky dovolit. V opačném případě by se mohl dostat do prodlení se splácením, čelit sankčním poplatkům a poškodit si bonitu.

Ať už jsou peníze potřeba na nové auto, rekonstrukci kuchyně nebo náklady na svatbu, nejlepší způsob, jak najít levnou půjčku, je poohlédnout se po ní. Nejdůležitějším faktorem jsou celkové náklady, proto jsou praktické online kalkulačky půjček, které přesně spočítají, kolik budou půjčky stát. Při žádosti o půjčku je důležité si rovněž nezapomenout ověřit, zda za její předčasné splacení nehrozí sankce.

Mnoho nebankovních institucí nabízí pro nové klienty první půjčku zdarma, kterou lze bez výhrad charakterizovat jako nejlevnější půjčku na trhu. Je poskytována zcela zdarma, bez poplatků za sjednání a s nulovým úrokem i RPSN. Pokud klient splatí celou částku v termínu, nebude mu poskytovatel účtovat ani korunu navíc. Klient zaplatí jen tolik, kolik si půjčil.

Takové půjčky jsou poskytovány nebankovními věřiteli Provident, Zaplo, Kamali, Via SMS, SOS Credit a dalšími. Z bankovního sektoru je to pak například mBank.

V případě více půjček je vhodným řešením sloučení půjček. Splácení jednomu věřiteli přináší nižší úrok, díky kterému dlužník ušetří.

mPůjčka s úrokem 0 % p.a. od mBank je nejlevnější bankovní půjčkou na trhu.
Půjčit si bezúročně až 40 tisíc Kč s mPůjčkou >

Tento typ bezúročné půjčky je velmi populární a v případě finančních nesnází může být skvělou volbou. Je však třeba mít pod kontrolou svou splátkovou disciplínu a ovládat základy finanční gramotnosti. V opačném případě si dlužník zadělává na problém v podobě dluhů, z něhož není snadná cesta ven.

Nejlevnější půjčky pro dlužníky zdarma přitahují magnet a slyší na ně zejména lidé s dluhovou historií. Poskytovatelé nebankovních půjček jsou zákonem povinováni kontrolovat klientovu úvěruschopnost v registrech dlužníků, avšak v praxi uplatňují vlastní osvědčené strategie.

Nebankovní půjčka je častokrát synonymem půjčky pro dlužníky nebo také půjčka na účet ihned.

Lze získat levnou půjčku se špatnou bonitou?

Pro udělení půjčky je pro většinu finančních institucí rozhodující žadatelův pravidelný příjem, výše výdajů, počet členů v jedné domácnosti, a přidružené finanční závazky. Existující dluhy či špatná bonita mohou rozhodnutí o poskytnutí půjčky negativně ovlivnit.

Je pravděpodobnější, že bude schválena půjčka se špatnou bonitou, pokud má žadatel majetek, například dům nebo byt, který může dát do zástavy. Pokud však nebude splácet, může o svůj domov přijít.

Proč se tedy raději nepokusit před půjčkou zvýšit svůj disponibilní příjem? V opačném případě je snadné dostat se do dluhové spirály vysokých splátek, které si klient bude jen těžko moci dovolit. Případně je možné zkusit požádat o půjčku bez doložení příjmů, u které ovšem bývá vyšší úrok.

Jak maximalizovat své úspory

Spoření peněz nemusí vždy znamenat uskromnit se. Pokud si člověk nehlídá své výdaje, mohou mu finance bezděky protékat mezi prsty, aniž by o tom měl tušení. Zrevidovat své výdaje se proto vyplácí.

  • Najít peníze v rozpočtu – Život se stálým neměným příjmem znamená, že schopnost vydělávat víc je omezená. Jedním ze způsobů, jak potenciálně zvýšit objem peněz, které člověk může dát na úspory, je využití účetnictví. Sestavení rozpočtu pomůže najít příležitosti, kde lze utratit méně.
  • Zkontrolovat různá členství a předplatné – permanentku do posilovny, streamovací služby, předplatné softwaru a další měsíční nebo roční předplatné. Ušetřené peníze mohou jít přímo na splácení dluhů, do pohotovostního fondu nebo na jiný důležitý finanční cíl.
  • Využívat technologie ke sledování svých výdajů – Někteří lidé mají rádi, když jim s rozpočtem někdo pomůže. Existuje však mnoho aplikací pro tvorbu rozpočtu, které umí porovnat výdaje a ukázat, kam všude peníze směřují. Aplikace umožňují kategorizovat výdajové transakce, identifikovat způsoby, jak se uskromnit, a vylepšit tak finanční zdraví.
  • Stanovit si ceny svých výdajů – Porovnat konkurenční ceny služeb. Například u životního pojištění, povinného ručení aut, kabelové televize, internetových balíčků, paušálu na telefon a jiných.
  • Splatit dluh s vysokým úrokem – Splacení dluhu na kreditní kartě může pomoci maximalizovat úspory. Placení vysoké roční procentní sazby nákladů (RPSN) na nákupy kreditní kartou je pro rozpočet velmi zatěžující.
  • Prozkoumat další možnosti, například investice – V závislosti na svém věku. Lidé ve věku středním kolem 50 let, by obecně měli více uvažovat o investování. Do akcií, dluhopisů, kryptoměn, či cenných kovů.

Vzít si půjčku, byť sebevýhodnou, není vždy tím nejlepším řešením. Důležitější je naučit se žít bez dluhů, žít dle možností svého rozpočtu, případně se pokusit navýšit svůj příjem změnou zaměstnání, rekvalifikací, samostudiem, nebo brigádou.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang