Jak zrušit povinné ručení

Pokud si chce člověk zrušit povinné ručení, není to žádná věda, úplně jednoduché to ovšem také není. Jaké jsou možnosti výpovědí povinného ručení a jak u nich postupovat, protože od smlouvy o povinném ručení nemůže odstoupit člověk kdykoliv a bez jakýchkoliv omezení. Výpověď povinného ručení má totiž svá pravidla. Jaká to jsou?

To samé platí i u výpovědi havarijního pojištění a také u zrušení životního či penzijního pojištění, kdy taktéž musí člověk znát možnosti a okolnosti ukončení smlouvy.

c48deskc3a1-podnikatelskc3a1-1410359
Zrušení povinného ručení má své podmínky.

Zrušení povinného ručení

Důvodů, proč si člověk chce zrušit povinné ručení, je hned několik. Zrušení je nutné v případě, kdy se mění vlastník vozidla. Taková situace nastává při prodeji či darování. Tak trochu nedobrovolně si musí člověk povinné ručení zrušit, když se stane obětí krádeže, tedy když mu vozidlo někdo odcizí.

Zrušení povinného ručení může člověk požadovat také tehdy, když najde lepší a samozřejmě levnější variantu povinného ručení.

Další možností kdy je možné zrušit povinné ručení je při vyřazení vozidla z registru vozidel. K tomuto může dojít na základě dopravní nehody nebo stáří vozidla, kdy vozidlo již není způsobilé k dalšímu užívání. Vyřazení z registru vozidel předchází ekologická likvidace vozu. Ta se provádí na příslušném autovrakovišti, které je povinno vystavit o této skutečnosti potvrzení.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang