Povinné ručení je nezbytné – Peněžní tipy

Mezi poměrně neoblíbené pojistky obecně patří především povinné ručení. Většina lidí jej samozřejmě respektuje, nicméně platí jej s největší nechutí. Mnohdy je tomu tak především kvůli tomu, že se jedná o pojištění, které je při neplacení vymahatelné Policií České republiky.

Dostat se tak může neplatič povinného ručení na poměrně vysoké sumy, které bude muset zaplatit na pokutě.

V současné době má majitel motorového vozidla z hlediska uzavírání povinného ručení poměrně velké možnosti a lze jej sehnat i ve vcelku zajímavých variantách, které nebudou nikterak drahé. Povinné ručení je ideální prostudovat u několika různých společností.

Povinné ručení

Předpoklad, že ceny jsou u každé pojišťovny stejné anebo hodně podobné, je v každém případě mylný. Všechny pojišťovny mají své fixně stanovené ceny, jež se liší mnohdy poměrně markantně.

povinne_ruceni
I povinné ručení si lze sjednat online.

Nechce-li člověk trávit porovnáváním povinného ručení dlouhé hodiny, může tak učinit bez větších potíží na internetu a bude mít o vše postaráno. Kalkulačka povinného ručení se řadí mezi vynikající nástroje, které ihned odhalí, jaké povinné ručení je nejvýhodnější a proč.

V každém případě by majitelé a většinou i provozovatelé osobního automobilu měli soustředit zejména na cenu povinného ručení a na další doplňkové služby. Důležitá je samozřejmě i výše pojistného krytí na újmu na majetku a také na zdraví.

Zapomenout se nesmí ani na bonusové služby, jež jsou pojišťovnami nabízeny. Typickým bonusem je ten, který se vztahuje na bezškodní průběh pojistky. Nebude-li po určitou stanovenou dobu bourat, dočká se slevy na povinném ručení v příštím platebním období.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang