Povinné ručení můžete mít opravdu levné

Uzavření povinného ručení by mělo být samozřejmostí pro všechny motoristy. Skutečnost je ale poněkud odlišná a je možné najít spousty lidí, kteří sice prokazatelně vlastní motorové vozidlo a užívají jej, nicméně povinné pojištění prostě a jednoduše neplatí.

Co vám tedy vlastně při neuzavření povinného ručení hrozí a jak najít nejvýhodnější pojistku na trhu?

Sankce při neplacení povinného ručení

Pojem sankce je dnes poměrně moderní, nicméně jeho skloňování v souvislosti s povinným ručením není úplně ideální. Pokud totiž povinné ručení člověk neplatí a nestane se mu žádná nehoda, pak rozhodně nemůže být o nějakém postihu žádná řeč.

pojisteni-4052282
Především majitelé motorek povinné ručení neřeší.

Pokud k nehodě dojde, pak se člověk nebude stačit divit, co se bude dít. Veškeré škody vzniklé jak na vašem vozu, tak i na motorovém vozidle účastníka nehody budete totiž hradit z vlastních finančních zdrojů.

Současný výběr povinného ručení je natolik pestrý, že stojí za to si poskytovatele povinného ručení porovnat a vybrat to, které bude nejvýhodnější jak cenou, tak i krytím rizik.

Porovnání povinného ručení lze řešit pohodlně v online pomocí kalkulačky povinného ručení po zadání několika málo základních údajů o vašem vozidle. Podobně jednoduché je sjednat povinné ručení online.

I havarijní pojistka se vyplatí

Vynikající volbou každého motoristy je v každém případě i havarijní pojištění. Tato pojistka totiž pomáhá i ve chvíli, kdy není možné krýt vzniklou škodu ze stávajícího platného povinného ručení. V případě dopravní nehody budou kryty i škody, které způsobíte člověk svým nedbalým jednáním na silnicích. Cena havarijního pojištění také nemusí být nijak výrazně vysoká.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang