Jak ušetřit na povinném ručení

Doba nutí každého šetřit na nejrůznějších místech. Člověk musí pouze vědět, kam se obrátit a jaké věci si pohlídat. To se týká i povinného ručení. Jak ušetřit na zákonném pojištění auta, bez něhož se žádný řidič neobejde?

Každý touží po cenově zajímavém pojištění vozidla, které bude ekonomické a zároveň s dostatečným plněním. Takové povinné ručení, v jehož rámci bude pojistník dostatečně kryt vysokými limity a pokud nejlépe získá i nadstandardní služby a bonusy.

Cena povinného ručení se může společnost od společnosti výrazně lišit. Úspora proto může být značná, dosahující stokorun i tisícikorun ročně. Co si při výběru správné pojistky pohlídat, na co si dát pozor a co neopomíjet?

Srovnání povinného ručení

Základem je bezpochyby srovnání vícero pojišťovacích společností najednou, protože rozdíly mezi jednotlivými produkty mohou být mnohdy markantní. Tento krok lze provést buď s vynaložením vlastních sil a času, nebo za využití srovnávacího portálu, který prostřednictvím svých aktualizovaných databází předloží zájemcům nabídky hned několika pojišťoven najednou.

Cenu povinného ručení ovlivňuje mnoho faktorů, především značka, typ, model a výkon pojišťovaného auta. Dále jeho využití, zda k osobnímu běžnému provozu, nebo zda se jedná o vozidlo taxislužby, autoškoly, případně služební vůz.

Pro určení výše pojistky na auto je směrodatný rovněž věk řidiče a jeho bydliště, stejně tak délka předchozích pojištění a beznehodovost. Za bezeškodní průběh pojišťovny svým klientům snižují celkovou cenu povinného ručení o 5 až 10 %.

Kromě tohoto bonusu pojišťovny přilepšují svým klientům nabídkou slev u vybraných smluvních obchodníků, přídavným připojištěním zdarma (střet se zvěří, čelní sklo, apod.), nebo drobnými reklamními předměty.

Výhodnější je uzavřít povinné ručení přes internet. Jde o snadnou záležitost, která spočívá ve vyplnění jednoduchého objednávkového formuláře. Klient ušetří čas strávený na pobočce a z ceny online pojištění se navíc odečítá práce pojišťovacího pracovníka.

Vícero pojištění na delší období

Pakliže klient potřebuje hned několik typů pojištění vozidel, jako je připojištění proti vandalismu, krádeži nebo připojištění čelního skla, vyplatí se vše uzavřít v rámci jedné smlouvy. Čím více produktů k základnímu povinnému ručení zákazník přiobjedná, tím bude úspora větší. Obecně totiž platí, že pozvolné doplňování dalších nadstandardních služeb již není finančně natolik zajímavé.

Náklady na pojištění vozidla lze snížit i délkou pojištění, respektive dobou, kterou si klient předplatí. V běžné nabídce pojišťovacích subjektů je to zpravidla měsíc, čtvrtrok, půlrok nebo rok. Ideální je volit jednorázovou roční platbu, kdy lze uspořit až několik procent z celkové ceny.

Včasná obměna pojišťovací společnosti

Povinné ručení je vhodné podrobit důsledné kontrole každý rok, protože ceny se mohou měnit, stejně jako akční nabídky mnohých společností. Pokud tedy klient narazí na jinou a daleko výhodnější pojišťovnu, měl by si pohlídat termín výpovědi povinného ručení, kterou je třeba podat alespoň šest týdnů před vypršením původní smlouvy.

Důležitou pozornost je nutno klást i na jednotlivé podmínky pojišťovací smlouvy. Často totiž může být nízká cena povinného ručení zavádějící. V některých smlouvách jsou uvedeny například omezené služby nebo vysoké spoluúčasti, které hledání úspor určitým způsobem degradují.

Je nutné si uvědomit, že nejnižší cena, neznamená nejlepší služby. Přesto lze zvolit takové pojištění, z něhož vyplyne zajímavá úspora.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang