eToro – recenze, zkušenosti

eToro představuje přední světovou sociální obchodovací platformu, která umožňuje investovat do kryptoměn, komodit, cenných papírů a dalších. Jejím cílem zpřístupnit obchodování pro každého a snížit závislost na tradičních finančních ústavech. Právě proto ji využívají miliony lidí z celého světa. Jak eToro funguje? Jak eToro danit? A jak vypadají eToro recenze?

Broker eToro do světa obchodování vstoupil v roce 2007. Chtěl obchodování pojmout nekomplikovaně až zábavně, aby mu porozuměl každý a mohl se zapojit odkudkoliv. V roce 2012 se svým klientům ještě více přiblížil pomocí mobilní aplikace eToro dostupné pro iOS i Android.

Kromě komodit a měn byly do portfolia eToro zanedlouho přidány také akcie a kryptoměny. Od Bitcoinu se nabídka rychle rozšířila i po Ethereum, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash, Dash, EOS, NEO, ZCASH a další oblíbené kryptoměny. Jejich výběr, stejně jako seznamy akcií, eToro neustále rozšiřuje.

Jak funguje eToro

Platforma je intuitivní, snadná na naučení i na ovládání a dostupná pro každého, ať se nachází kdekoliv. Kromě toho je eToro skvěle zabezpečené a disponuje jen nízkými poplatky. Dále láká na sociální obchodování, tedy na možnost kopírovat obchody ostatních zkušených obchodníků.

Uživatel si v eToru může přečíst základní informace o každém aktivu, zobrazit si cenový graf a využívat další grafické nástroje. Pomocí funkce Pro Charts je možné využívat také pokročilý interaktivní graf a kreslit linie, využívat indikátory či porovnávat dvě aktiva.

jak-funguje-etoro-1024x572-8455788
Samozřejmostí jsou na platformě eToro cenové grafy a statistiky, pomocí nichž lze porovnávat různá aktiva.

Samozřejmostí jsou i další užitečné funkce jako statistiky, průzkumy a diskuze, kde si lze s ostatními vyměňovat s ostatními uživateli eToro zkušenosti. Velkou výhodou pro tuzemské nadšence do obchodová je, že je dostupná verze eToro czech. Web i mobilní aplikaci tak lze využívat v českém jazyce. Kromě toho je společnost registrovaná u České národní banky, která dohlíží na její činnost.

eToro je největším a nejvyužívanějším brokerem, který podporuje sociální trading. Ten funguje tak, že desetitisíce obchodníků nechávají svá portfolia veřejně k nahlédnutí, aby z nich další klienti mohli jednoduše vybírat. Když se jim bude nějaký obchod zamlouvat, mohou ho okopírovat. Obchodníky lze vzájemně porovnávat podle nejrůznějších parametrů.

A jak eToro danit? Je odpovědností klientů eToro daně počítat a platit ve své zemi nebo v zemích daňové příslušnosti. I přijatá platba dividendy je v některých případech a jurisdikcích zdaněna. V takových případech zadrží eToro daně v souladu se zákony země, v níž je registrována společnost, která dividendu vyplácí.

Ještě před registrací na eToro se hodí přečíst si některou z osvědčených knih o investování. Čtenář se z nich dozví něco o historii tohoto odvětví a zjistí, jak přemýšlí přední světoví investoři a bankéři.

Aktiva eToro

Platforma eToro láká na obchodování cenných papírů, kryptoměn a dalších více než 2 000 burzovních aktiv přes rozdílové smlouvy (CFD). Vybere si zkrátka každý, ať chce koupit zlato nebo třeba akcie Amazonu.

Co všechno se dá na eToro obchodovat?

 • 2030 akcií (např. Amazon, Apple, Facebook, Google, Tesla, Netflix)
 • 31 komodit (např. investiční zlatoinvestiční stříbro, měď, ropa, káva)
 • 49 měnových párů (např. EUR/USD, USD/JPY, EUR/GBP, GBP/USD)
 • 16 kryptoměn (např. Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple XRP)
 • 151 ETF fondy (burzovně obchodovatelné fondy, např. SPDR Gold Shares)
 • 13 burzovních indexů (např. S&P500, DAX, Dow Jones, NSDQ100)

Přes eToro je možné pořídit i klasické akcie a reálné kryptoměny. Stačí zadat nákupní objednávku bez pákového efektu a platforma uživatele obratem upozorní, že kupuje reálné akcie či kryptoměny, nikoliv CFD. Akcie se ukládají na majetkový účet, takže je lze hned zase prodat. Kompletní seznam akcií eToro je k dohledání na webu eToro.com.

Klienty také často zajímá, zda vyplácí eToro dividendy. Odpověď zní, že ano. Jedná se o finanční částku, kterou pravidelně vyplácí svým akcionářům ze zisku nebo z rezerv, a to na základě jejich podílu ve společnosti. Pokud tedy například Apple oznámí výši dividendy 0,80 USD na akcii, akcionáři s 50 akciemi Applu se dostane dividenda v hodnotě 40 USD.

etoro-broker-1024x703-1594255
eToro má v nabídce 16 oblíbených kryptoměn, jako je Ripple, Ethereum či Bitcoin.

Registrace na eToro

Obchodovat přes eToro je možné buď díky přehledné webové platformě nebo díky mobilní aplikaci. Aplikace eToro je dostupná jak na iOS, tak na Android a nabízí veškeré funkce jako webové rozhraní.

K zahájení obchodování přes eToro vede cesta přes 4 jednoduché kroky:

 1. registrace
 2. ověření účtu
 3. vložení peněz
 4. zadání obchodního příkazu (nákup/prodej)

Registrace se neobejde bez vyplňování formulářů a kopií dokladů totožnosti. eToro po nových klientech vyžaduje následující dokumenty:

 • platný doklad totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz, pas)
 • doklad pro ověření adresy, který není starší než 6 měsíců (účet za služby, bankovní výpis)
 • kopie obou stran platební karty (pokud ji uživatel na eToro využívá) – z bezpečnostních důvodů se začerňuje prvních 12 číslic na přední straně a CVV kód na zadní straně

Jde o běžný postup všech regulovaných brokerů, který slouží k ověření totožnosti a zabraňuje tak špinavým obchodům. Někteří dokonce požadují vložení fotografie se svým cestovním pasem či občanským průkazem.

Obchodování na eToro

Jakmile je uživatel registrovaný, ověřený a má na účtu peníze, může zadat svůj první obchodní příkaz. Nejprve je potřeba vybrat si ze seznamu libovolný instrument a kliknout na tlačítko Koupit (v případě, že se očekává růst ceny) nebo Prodat (v případě, že se očekává pokles ceny).

etoro-akcie-1024x262-7038070
Obchodníci mohou na eToro nakupovat a prodávat třeba akcie Sony či Tesly.

Poté se otevře vyskakovací okno, do něhož klient zadá částku, kterou si přeje investovat, a zvolí finanční páku. Ta umožňuje vydělat i při malé změně kurzu a bez vysokého kapitálu. Vyšší páka ovšem znamená také vyšší riziko. Je možné obchodovat i bez ní.

eToro omezuje páku podle nařízení úřadu ESMA:

 • x30 – hlavní měnové páry
 • x20 – vedlejší měnové páry, zlato a hlavní indexy
 • x10 – vedlejší indexy, komodity vyjma zlata
 • x5 – akcie a ETF fondy
 • x2 – kryptoměny

Klient může využít také také funkcí Stop Loss, který slouží pro automatické uzavření ztrátové pozice, a Stop Profit, který slouží pro automatické uzavření ziskové pozice. Následně stačí příkaz potvrdit.

Vklad a výběr peněz eToro

Co se vkládání a výběru peněz týče, mají uživatelé eToro na výběr ze všech oblíbených metod:

 • bankovní převod
 • platební karty VISA Mastercard
 • elektronické peněženky (PayPal, Skrill, NETELLER, Trustly)

Těmito cestami je možné peníze do brokeru eToro vkládat i si je následně posílat.

Účet eToro může být veden výhradně v amerických dolarech. Při posílání peněz z bankovního účtu v českých korunách se tak klient nevyhne poplatku za převod měny. Minimální výše vkladu u karty a elektronické peněženky činí 200 USD, u bankovního převodu je to dokonce 500 USD. Minimální hodnota jedné transakce je 25 USD.

Pro výběr je nutné být ověřeným uživatelem, tedy mít na svém profilu zelenou fajfku. Pokud se zde nenachází, musí klient dodat doklady totožnosti, aby mu byl výběr umožněn. Dále nesmí být částka, kterou si klient přeje vybrat, v otevřených pozicích. Výběr může trvat až pracovních 8 dní a jeho minimální výše je 50 USD.

Poplatky eToro

Stejně jako kterýkoliv jiný broker se ani eToro neobejde bez poplatků. Nejedná se však o žádné obrovské částky, což představuje jednu z hlavních předností této platformy.

 • rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread)
 • noční poplatek (swap) –⁠ platí se jednou denně u pozic, které uživatel drží i po uzavření trhu; jeho velikost se zobrazuje už při zadávání objednávky
 • poplatek za zprostředkování obchodu (komise) – jednorázový poplatek ve výši 0.09 %, který se hradí u každé transakce s CFD akciemi

Spread je základní poplatek, který se rovná rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou. Je variabilní, takže se může měnit, zde je k nahlédnutí několik příkladů:

 • kryptoměny: od 0,75 %
 • komodity: 2–45 pip
 • forex: Od 3 pip
 • ETF: 0,09 %
 • indexy: od 75 pip
 • akcie: od 0,09 %

Tím to však nekončí. Obchodníci na eToro musejí počítat také třeba s poplatkem za výběr peněz, který činí 5 USD bez ohledu na výši výběru. Vyplatí se proto vybírat větší obnosy a méně často. Zmíněn byl i poplatek za převod měny, který se vztahuje na všechny vklady a výběry v jiné měně než USD.

Broker eToro si účtuje také poplatek za neaktivitu, a to každému, kdo se ke svému účtu nepřihlásí déle než rok. V tomto případě uživatel přijde každý měsíc o 10 USD. Po opětovném přihlášení je poplatek za neaktivitu zrušen.

eToro demo

Kdo by si rád nejprve vyzkoušel obchodování nanečisto, než se do něj pustí tzv. naostro, může využít eToro demo verzi. Ta slouží k tomu, aby si začínající obchodníci nejprve všechno osahali a neriskovali při tom své finance.

Uživatel demo účtu eToro obdrží zkušebních 100 000 USD, se kterými může zacházet, jak se mu zlíbí, a postupovat přesně tak, jako kdyby šlo o reálný účet. Může investovat, nakupovat, kopírovat cizí obchody i si vyzkoušet investovat sám za sebe. Zkušební účet je časově neomezený, lze ho tedy využívat libovolně dlouho.

eToro Wallet

eToro Wallet představuje jednoduchý způsob uchovávání, přijímání a převádění 120 podporovaných kryptoměn. Směňovat lze více než 500 párů. Je snadno použitelná a bezplatně ke stažení jak v App Store, tak v Google Play. Přihlásit se do ní může každý, kdo má ověřený účet u eToro.

Jak poslat peníze z eToro Wallet do jiné peněženky?

 1. Přihlásit se k účtu své peněženky.
 2. V záložce Balance (Zůstatek) zvolit typ kryptoměny, která má být odeslána, a kliknout na Send (Odeslat).
 3. Zvolit částku k odeslání, vložit veřejnou adresu příjemce a kliknout na Send (Odeslat).
 4. Zadat ověřovací kód obdržený v SMS zprávě a kliknout na Verify (Ověřit).
 5. Objeví se obrazovka s potvrzením o přijetí požadavku. Jeho stav je možné kontrolovat v poli Transactions (Transakce).

Díky několika bezpečnostními funkcím vysoké úrovně včetně vybavení pro více podpisů, ochraně před útoky DDoS a standardizovaným protokolům se jedná se o jednu z nejbezpečnějších peněženek na kryptoměny na trhu. Služba osobního kódu pomůže v případě nutnosti obnovit přístup. Další oblíbenou peněženkou je Ledger Nano S či bitcoin peněženka Cool Wallet.

Pozitivní recenze eToro

V internetových diskuzích eToro klienti vykreslují převážně pozitivně.

Kladné zkušenosti s eToro se nejčastěji týkají těchto aspektů:

 • dostupné možnosti
 • obchodování fyzických akcií bez poplatků
 • jednoduchá a přehledná platforma
 • neomezený demo účet
 • zlomkové akcie
 • přívětivost pro české klienty
 • důvěryhodnost značky

Obchodníci na eToro oceňují velké množství dostupných funkcí a možností. S tím souvisí i rozmanitý výběr kryptoměn, akcií a dalších aktiv. Platformu popisují jako jednoduchou, přehlednou a klientsky přívětivou. Ani méně zkušení obchodníci nemají problém se v ní zorientovat, stejně jako ve všech procesech a službách, které nabízí.

Ve fórech eToro jsou jako velké plus často zmiňovány i nízké poplatky oproti jiným brokerům. Plusové body eToro získává také za časově neomezený demo účet a za dostupnost verze eToro czech, která platformu dělají přívětivější pro české klienty. Obchodníci si také chválí skutečnost, že vyplácí eToro dividendy.

Negativní recenze eToro

Návštěvníci diskuzí eToro nepopisují pouze kladně, naopak mají k platformě i řadu výhrad.

Co obchodníci ve fórech eToro naopak kritizují?

 • zákazy některých obchodních praktik
 • pomalá verifikace účtu a pomalé výběry
 • nekvalitní zákaznický servis, nulová komunikace

Tím nejzásadnějším nedostatkem tohoto brokeru jsou pomalé procesy, ať už se jedná o verifikace, výběry peněz či komunikaci s klientskou podporou. Čekání na vyřízení požadavku může trvat i několik týdnů.

Výhrady mají klienti také k zákaznickému servisu a komunikaci. Uvádějí, že v případě dotazů či připomínek mají problém se se zákaznickým servisem eToro jakkoliv spojit a jejich požadavky tak zůstávají nevyřízeny.

Také k social tradingu jsou hodnotitelé skeptičtí, zde ovšem není vina na straně brokera. Obchodníci začátečníci se totiž mylně domnívají, že kopírování od zkušených uživatelů je zaručeně přivede k penězům. Když se tak nestane, obviní brokera. Je nutné uvědomit si vysoké riziko investování a počítat i s nepříznivým výsledkem.

Výsledné hodnocení eToro

Velké množství zkušeností s eToro lze najít například na Investplus.cz či na Finex.cz, kde má eToro hodnocení 97 %, respektive 89 %. Finex.cz ho dokonce řadí na 2. místo v kategorii CFD broker. I v mobilních aplikacích má eToro vysoká čísla, v Google Play je to 4,3 z 5, v App Store dokonce 4,7 z 5.

etoro-recenze-8450170
Největší přednost brokeru eToro klienti vidí v dostupných možnostech.

Pro všechny nadšence do obchodování je eToro rozhodně tou správnou volbou. Přináší rozmanitou nabídku instrumentů, která zahrnuje vše od CFD kontraktů, přes klasické akcie až po reálné kryptoměny. Druhým esem v rukávu eToro je možnost sociálního tradingu. Ta však musí být využívána s rozvahou a rozumem, bezhlavé kopírování úspěšných obchodníků nemusí vždy znamenat úspěch.

Nakonec pro eToro hovoří celková klientská přívětivost, která zahrnuje přehlednou platformu, nízké poplatky a časově neomezený demo účet. Tento broker zkrátka uspokojí jak pokročilé obchodníky, tak naprosté začátečníky, kteří si nevědí rady, jak začít investovat a obchodovat.

Ačkoliv má eToro množství nedostatků, jeho výhody nad nimi jednoznačně převyšují. Klienti se ovšem musí připravit na dlouhé vyřizování některých procesů, příkladem je výběr peněz, který může trvat i 8 pracovních dní. Koho tato skutečnost neodrazuje, určitě bude s eToro spokojen.

 Copyright © 2023 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang