eToro – recenze, zkušenosti, kolik jsou poplatky

eToro představuje přední světovou sociální obchodovací platformu, která umožňuje investovat do kryptoměn, komodit, cenných papírů a dalších. Jejím cílem zpřístupnit obchodování pro každého a snížit závislost na tradičních finančních ústavech. Právě proto ji využívají miliony lidí z celého světa. Co je eToro a jak funguje? Jak na eToro zdanění? A jak vypadají eToro recenze?

Tento článek se zabývá následujícími tématy:

 • eToro: Na trhu od roku 2007
 • Co je eToro?
 • Jak funguje eToro
 • Aktiva eToro
 • Registrace – eToro
 • Obchodování na eToro
 • Vklad a výběr peněz eToro
 • Poplatky eToro
 • eToro demo účet
 • eToro Wallet
 • Pozitivní recenze eToro – zkušenosti
 • Negativní recenze eToro – zkušenosti
 • Výsledné hodnocení eToro
 • XTB nebo eToro?

eToro – na trhu od roku 2007

Broker eToro do světa obchodování vstoupil v roce 2007. Chtěl obchodování pojmout nekomplikovaně až zábavně, aby mu porozuměl každý a mohl se zapojit odkudkoliv. V roce 2012 se svým klientům ještě více přiblížil pomocí mobilní aplikace eToro dostupné pro iOS i Android.

Kromě komodit a měn byly do portfolia eToro zanedlouho přidány také akcie a kryptoměny. Od Bitcoinu se nabídka rychle rozšířila i po Ethereum, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash, Dash, EOS, NEO, ZCASH a další oblíbené kryptoměny. Jejich výběr, stejně jako seznamy akcií, eToro neustále rozšiřuje.

eToro nabízí možnost obchodovat až s 74 kryptoměnami.

Registrovat se je možné zde >


V některých zemích EU je investování do kryptoaktiv vysoce volatilní a neregulované. Žádná ochrana spotřebitele. Může být uplatněna daň ze zisku.

Co je eToro?

eToro je online investiční a obchodní platforma se sídlem na Kypru, která má v současné době více než 30 milionů uživatelů. Umožňuje uživatelům obchodovat s řadou finančních nástrojů, včetně akcií, komodit a kryptoměn, a také kopírovat obchody jiných uživatelů a sledovat jejich strategie.

Největším lákadlem je její funkce sociálního obchodování, která umožňuje členům kopírovat a sledovat obchody jiných úspěšných členů. Nabízí také řadu nástrojů a článků, které pomáhají novým obchodníkům projít investičním procesem a například program Populární investor zajišťuje zkušeným investorům vyšší příjmy díky tomu, že je jiní kopírují.

eToro má také mobilní aplikaci, která uživatelům umožňuje sledovat své investice a sledovat tržní trendy na cestách. Zároveň uživatele láká na VIP klub od 5 000 USD.

Jak funguje eToro

Platforma je intuitivní, snadná na naučení i na ovládání a dostupná pro každého, ať se nachází kdekoliv. Kromě toho je společnost či firma eToro skvěle zabezpečená a disponuje jen nízkými poplatky. eToro dále láká na sociální obchodování, tedy na možnost kopírovat obchody ostatních zkušených obchodníků.

Uživatel si v eToru může přečíst základní informace o každém aktivu, zobrazit si cenový graf TradingView a využívat další grafické nástroje. Pomocí funkce Pro Charts je možné využívat také pokročilý interaktivní graf a kreslit linie, využívat indikátory či porovnávat dvě aktiva.

Samozřejmostí jsou i další užitečné funkce jako statistiky, průzkumy a diskuze, kde si lze s ostatními vyměňovat s ostatními uživateli eToro zkušenosti. Velkou výhodou pro tuzemské nadšence do obchodová je, že je dostupná verze eToro czech. Web i mobilní aplikaci tak lze využívat v českém jazyce. Kromě toho je společnost registrovaná u České národní banky, která dohlíží na její činnost.

eToro je největším a nejvyužívanějším brokerem, který podporuje sociální trading. Ten funguje tak, že desetitisíce obchodníků nechávají svá portfolia veřejně k nahlédnutí, aby z nich další klienti mohli jednoduše vybírat. Když se jim bude nějaký obchod zamlouvat, mohou ho okopírovat. Obchodníky lze vzájemně porovnávat podle nejrůznějších parametrů.

A jak je to se zdaněním eTora? Je odpovědností klientů eToro zdanění a tedy daně počítat a platit ve své zemi nebo v zemích daňové příslušnosti. I přijatá platba dividendy je v některých případech a jurisdikcích zdaněna. V takových případech zadrží eToro daně v souladu se zákony země, v níž je registrována společnost, která dividendu vyplácí.

eToro má také dostupný formulář W-8BEN, skrze který si mohou klienti uplatnit slevu na dani.

Ještě před registrací na eToro se hodí přečíst si některou z osvědčených knih o investování. Čtenář se z nich dozví něco o historii tohoto odvětví a zjistí, jak přemýšlí přední světoví investoři a bankéři.

jak-funguje-etoro-1024x572-8455788
Samozřejmostí jsou na platformě eToro cenové grafy a statistiky, pomocí nichž lze porovnávat různá aktiva.

Aktiva eToro

Platforma eToro láká na obchodování cenných papírů, kryptoměn a dalších více než 2 000 burzovních aktiv přes rozdílové smlouvy (CFD). Vybere si zkrátka každý, ať chce koupit zlato nebo třeba akcie Amazonu.

Co všechno se dá na eToro obchodovat?

 • 3 162 akcií (např. Amazon, Apple, Facebook, Google, Tesla, Netflix)
 • 32 komodit (např. investiční zlatoinvestiční stříbro, měď, ropa, káva)
 • 52 měnových párů (např. EUR/USD, USD/JPY, EUR/GBP, GBP/USD)
 • 74 kryptoměn (např. Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple XRP)
 • 323 ETF fondy (burzovně obchodovatelné fondy, např. SPDR Gold Shares)
 • 20 burzovních indexů (např. S&P500, DAX, Dow Jones, NSDQ100)

Přes eToro je možné pořídit i klasické akcie a reálné kryptoměny. Stačí zadat nákupní objednávku bez pákového efektu a platforma eToro uživatele obratem upozorní, že kupuje reálné akcie či kryptoměny, nikoliv CFD. Akcie se ukládají na majetkový účet, takže je lze hned zase prodat. Kompletní seznam akcií eToro je k dohledání na webu eToro.com.

Klienty také často zajímá, zda vyplácí eToro dividendy. Odpověď zní, že ano. Jedná se o finanční částku, kterou pravidelně vyplácí svým akcionářům ze zisku nebo z rezerv, a to na základě jejich podílu ve společnosti. Pokud tedy například Apple oznámí výši dividendy 0,80 USD na akcii, akcionáři s 50 akciemi Applu se dostane dividenda v hodnotě 40 USD.

Platforma eToro umožňuje obchodníkům také přístup na burzu NASDAQ. eToro umožňuje uživatelům nakupovat, prodávat a obchodovat s akciemi, ETF a fondy kótovanými na burze NASDAQ. Před obchodováním na burze NASDAQ si uživatelé musí nejprve otevřít účet na eToro, případně se registrovat přes tento odkaz, a financovat ho preferovanou měnou.

Jakmile je účet financován, mohou uživatelé vyhledávat na trhu akcie, ETF a fondy kótované na burze NASDAQ. eToro umožňuje před provedením investice si prohlédnout historii cen a informace o společnosti. Uživatelé pak mohou zadávat příkazy k nákupu nebo prodeji akcií, ETF nebo fondů kótovaných na burze NASDAQ a také nastavovat limity stop-loss a take profit pro správu svých obchodů.

etoro-broker-1024x703-1594255
eToro má v nabídce 16 oblíbených kryptoměn, jako je Ripple, Ethereum či Bitcoin.

Registrace – eToro

Obchodovat přes eToro je možné buď díky přehledné webové platformě nebo díky mobilní aplikaci. Aplikace firmy eToro je dostupná jak na iOS, tak na Android a nabízí veškeré funkce jako webové rozhraní.

K zahájení obchodování přes eToro vede cesta přes 4 jednoduché kroky:

 1. registrace
 2. ověření účtu
 3. vložení peněz
 4. zadání obchodního příkazu (nákup/prodej)

Bohužel se ani na platformě eToro registrace neobejde bez vyplňování formulářů a kopií dokladů totožnosti, které jsou nutné pro možnost opětovného přihlášení. eToro po nových klientech vyžaduje následující dokumenty:

 • platný doklad totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz, pas)
 • doklad pro ověření adresy, který není starší než 6 měsíců (účet za služby, bankovní výpis)
 • kopie obou stran platební karty (pokud ji uživatel na eToro využívá) – z bezpečnostních důvodů se začerňuje prvních 12 číslic na přední straně a CVV kód na zadní straně

Jde o běžný postup všech regulovaných brokerů, který slouží k ověření totožnosti a zabraňuje tak špinavým obchodům. Někteří dokonce požadují vložení fotografie se svým cestovním pasem či občanským průkazem.

U eToro je možné si založit Demo účet na neomezenou dobu.

Jednoduchá registrace je možná právě zde >


eToro je investiční platforma pro více aktiv. Hodnota vašich investic se může zvýšit nebo snížit. Váš kapitál je vystaven riziku.

Obchodování na eToro

Jakmile uživatel prošel na eToru registrací, je ověřený a má na účtu peníze, může zadat svůj první obchodní příkaz. Po platném eToro přihlášení je nejprve potřeba vybrat si ze seznamu libovolný instrument a kliknout na tlačítko Koupit (v případě, že se očekává růst ceny) nebo Prodat (v případě, že se očekává pokles ceny).

Poté se otevře vyskakovací okno, do něhož klient zadá částku, kterou si přeje investovat, a zvolí finanční páku. Ta umožňuje vydělat i při malé změně kurzu a bez vysokého kapitálu. Vyšší páka ovšem znamená také vyšší riziko. Je možné obchodovat i bez ní.

eToro omezuje páku podle nařízení úřadu ESMA:

 • x30 – hlavní měnové páry
 • x20 – vedlejší měnové páry, zlato a hlavní indexy
 • x10 – vedlejší indexy, komodity vyjma zlata
 • x5 – akcie a ETF fondy
 • x2 – kryptoměny

Klient může využít také také funkcí Stop Loss, který slouží pro automatické uzavření ztrátové pozice, a Stop Profit, který slouží pro automatické uzavření ziskové pozice. Následně stačí příkaz potvrdit.

etoro-akcie-1024x262-7038070
Obchodníci mohou na eToro nakupovat a prodávat třeba akcie Sony či Tesly.

Vklad a výběr peněz eToro

Co se vkládání a výběru peněz týče, mají uživatelé eToro na výběr ze všech oblíbených metod:

 • bankovní převod
 • platební karty VISA Mastercard
 • elektronické peněženky (PayPal, Skrill, NETELLER, Trustly)
 • kryptopeněženka eToro Money
 • skrze službu Sofort/Klarna pro uživatele v Belgii, Německu, Rakousku a Švýcarsku

Těmito cestami je možné peníze do brokeru eToro vkládat i si je následně posílat. Minimální depozit je 100 USD a je možný v CZK.

Účet eToro může být veden výhradně v amerických dolarech. Při posílání peněz z bankovního účtu v českých korunách se tak klient nevyhne poplatkům eTora za převod měny. Minimální výše vkladu u karty a elektronické peněženky činí 100 USD, u bankovního převodu je to dokonce 500 USD.

Pro výběr je nutné být ověřeným uživatelem, tedy mít na svém profilu zelenou fajfku. Pokud se zde nenachází, musí klient dodat doklady totožnosti, aby mu byl výběr umožněn. Dále nesmí být částka, kterou si klient přeje vybrat, v otevřených pozicích. Výběr může trvat až pracovních 8 dní a jeho minimální výše je 30 USD.

Poplatky eToro

Stejně jako kterýkoliv jiný broker se ani eToro neobejde bez poplatků. Nejedná se však o žádné obrovské částky, což představuje jednu z hlavních předností této platformy.

 • rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread)
 • noční poplatek (swap) –⁠ platí se jednou denně u pozic, které uživatel drží i po uzavření trhu; jeho velikost se zobrazuje už při zadávání objednávky
 • poplatek za zprostředkování obchodu (komise) – jednorázový poplatek ve výši 0.09 %, který se hradí u každé transakce s CFD akciemi

Spread je základní poplatek, který se rovná rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou. Je variabilní, takže se může měnit, zde je k nahlédnutí několik příkladů:

 • kryptoměny: od 0,75 %
 • komodity: 2 – 45 pip
 • forex: Od 3 pip
 • ETF: 0,09 %
 • indexy: od 75 pip
 • akcie: od 0,09 %

Tím to však nekončí. Obchodníci na eToro musejí počítat také třeba s poplatkem za výběr peněz, který činí 5 USD bez ohledu na výši výběru. Vyplatí se proto vybírat větší obnosy a méně často. Zmíněn byl i eToro poplatky za převod měny, který se vztahuje na všechny vklady a výběry v jiné měně než USD.

Broker eToro si účtuje také poplatek za neaktivitu, a to každému, kdo se ke svému účtu nepřihlásí déle než rok. V tomto případě uživatel přijde každý měsíc o 10 USD. Po opětovném přihlášení k eToro účtu je poplatek za neaktivitu zrušen.

eToro demo účet

Kdo by si rád nejprve vyzkoušel obchodování nanečisto, než se do něj pustí tzv. naostro, může využít eToro demo verzi účtu, registrovat se mohou uživatelé přes tento odkaz. Ta slouží k tomu, aby si začínající obchodníci nejprve všechno osahali a neriskovali při tom své finance.

Uživatel demo účtu eToro obdrží zkušebních 100 000 USD, se kterými může zacházet, jak se mu zlíbí, a postupovat přesně tak, jako kdyby šlo o reálný účet. Může investovat, nakupovat, kopírovat cizí obchody i si vyzkoušet investovat sám za sebe. Zkušební účet je časově neomezený, lze ho tedy využívat libovolně dlouho.

eToro Wallet

eToro Wallet představuje jednoduchý způsob uchovávání, přijímání a převádění více než 120 podporovaných kryptoměn. Směňovat lze více než 500 párů. Je snadno použitelná a bezplatně ke stažení jak v App Store, tak v Google Play. Přihlásit se do ní může každý, kdo má ověřený účet u eToro.

Jak poslat peníze z eToro Wallet do jiné peněženky?

 1. Přihlásit se k účtu své peněženky.
 2. V záložce Balance (Zůstatek) zvolit typ kryptoměny, která má být odeslána, a kliknout na Send (Odeslat).
 3. Zvolit částku k odeslání, vložit veřejnou adresu příjemce a kliknout na Send (Odeslat).
 4. Zadat ověřovací kód obdržený v SMS zprávě a kliknout na Verify (Ověřit).
 5. Objeví se obrazovka s potvrzením o přijetí požadavku. Jeho stav je možné kontrolovat v poli Transactions (Transakce).

Díky několika bezpečnostními funkcím vysoké úrovně včetně vybavení pro více podpisů, ochraně před útoky DDoS a standardizovaným protokolům je eToro peněženka jednou z nejbezpečnějších peněženek na kryptoměny na trhu. Služba osobního kódu pomůže v případě nutnosti obnovit přístup. Další oblíbenou peněženkou je Ledger Nano S či bitcoin peněženka Cool Wallet.

Pozitivní recenze eToro – zkušenosti

V internetových diskuzích eToro klienti vykreslují převážně pozitivně.

Kladné zkušenosti s eToro se nejčastěji týkají těchto aspektů:

 • dostupné možnosti
 • obchodování fyzických akcií bez poplatků
 • jednoduchá a přehledná platforma
 • neomezený eToro demo účet
 • zlomkové akcie
 • přívětivost pro české klienty
 • důvěryhodnost značky

Obchodníci na eToro oceňují velké množství dostupných funkcí a možností. S tím souvisí i rozmanitý výběr kryptoměn, akcií a dalších aktiv. Platformu eToro popisují jako jednoduchou, přehlednou a klientsky přívětivou. Ani méně zkušení obchodníci nemají problém se v ní zorientovat, stejně jako ve všech procesech a službách, které nabízí.

Ve fórech eToro jsou jako velké plus často zmiňovány i nízké poplatky oproti jiným brokerům. Plusové body eToro získává také za časově neomezený demo účet a za dostupnost verze eToro czech, která platformu dělají přívětivější pro české klienty. Obchodníci si také chválí skutečnost, že vyplácí eToro dividendy.

Čeští uživatelé oceňují zejména to, že eToro akademie je dostupná i v českém jazyce, naprosto zdarma a je dostupná kdykoliv a kdekoliv.

Negativní recenze eToro – zkušenosti

Návštěvníci diskuzí eToro nepopisují pouze kladně, naopak mají k platformě i řadu výhrad.

Co obchodníci ve fórech eToro naopak kritizují?

 • zákazy některých obchodních praktik
 • pomalá verifikace účtu a pomalé výběry
 • nekvalitní zákaznický servis, nulová komunikace

Tím nejzásadnějším nedostatkem tohoto brokeru jsou pomalé procesy, ať už se jedná o verifikace, výběry peněz či komunikaci s klientskou podporou. Čekání na vyřízení požadavku může trvat i několik týdnů.

Výhrady mají klienti také k zákaznickému servisu a komunikaci. Uvádějí, že v případě dotazů či připomínek mají problém se se zákaznickým servisem eToro jakkoliv spojit a jejich požadavky tak zůstávají nevyřízeny.

Také k social tradingu jsou hodnotitelé skeptičtí, zde ovšem není vina na straně brokera. Obchodníci začátečníci se totiž mylně domnívají, že kopírování od zkušených uživatelů je zaručeně přivede k penězům. Když se tak nestane, obviní brokera. Je nutné uvědomit si vysoké riziko investování a počítat i s nepříznivým výsledkem.

Výsledné hodnocení eToro

Velké množství zkušeností s eToro lze najít například na Investplus.cz či na Finex.cz, kde má platforma firmy eToro hodnocení 97 %, respektive 89 %. Finex.cz ho dokonce řadí na 2. místo v kategorii CFD broker. I v mobilních aplikacích má eToro vysoká čísla, v Google Play je to 4,3 z 5, v App Store dokonce 4,7 z 5.

etoro-recenze-8450170
Největší přednost brokeru eToro klienti vidí v dostupných možnostech.

Pro všechny nadšence do obchodování je eToro rozhodně tou správnou volbou. Přináší rozmanitou rozšířenou nabídku instrumentů, která zahrnuje vše od CFD kontraktů, přes klasické akcie až po reálné kryptoměny. Druhým esem v rukávu eToro je možnost sociálního tradingu. Ta však musí být využívána s rozvahou a rozumem, bezhlavé kopírování úspěšných obchodníků nemusí vždy znamenat úspěch.

Nakonec pro eToro hovoří celková klientská přívětivost, která zahrnuje přehlednou platformu, nízké poplatky a časově neomezený demo účet eToro. Tento broker zkrátka uspokojí jak pokročilé obchodníky, tak naprosté začátečníky, kteří si nevědí rady, jak začít investovat a obchodovat.

Ačkoliv má firma eToro množství nedostatků, jeho výhody nad nimi jednoznačně převyšují. Klienti se ovšem musí připravit na dlouhé vyřizování některých procesů, příkladem je výběr peněz, který může trvat i 8 pracovních dní. Koho tato skutečnost neodrazuje, určitě bude s eToro spokojen.

XTB nebo eToro?

XTB nebo eToro jsou online obchodní a investiční platformy, které uživatelům umožňují investovat do řady různých trhů, jako jsou akcie, komodity, indexy a měny.

Obě platformy nabízejí konkurenceschopné poplatky a také řadu funkcí, které mají obchodníkům pomoci uspět.

Obchodní platforma XTB nabízí ve srovnání s konkurenčními makléři nižší provize a poplatky, takže je lepší volbou pro obchodníky s omezeným rozpočtem. Kromě toho poskytuje přístup k široké škále trhů bez nákladů na předplatné a výběr pokročilých nástrojů, které uživateli pomohou orientovat se na trzích. XTB je nejvyužívanějším brokerem v Česku a na Slovensku – v obou zemích mají i kamenné pobočky a nabízí plnou podporu v češtině a slovenštině.

Naproti tomu eToro je sociální obchodní a investiční platforma se zaměřením na uživatelský komfort. Poskytuje řadu uživatelsky přívětivých funkcí navržených tak, aby bylo obchodování přístupné všem, například kopírování obchodů, obchodování na sociálních sítích a automatické obchodování. Kromě toho platforma nabízí také přístup k široké škále trhů, pokročilé nástroje a možnosti zákaznického servisu.

Volba XTB nebo eTora nakonec závisí na konkrétních potřebách obchodníka. Pokud hledá konkurenceschopné ceny a řadu funkcí, které mu pomohou při obchodování, bude XTB lepší volbou. Pokud hledá uživatelsky přívětivou platformu se zaměřením na sociální obchodování, pak by byla lepší volbou platforma eToro. Více informací se dá zjistit ve článku XTB recenze.

Upozornění na rizika

eToro je platforma pro více aktiv, nabízející jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a je s nimi spojeno vysoké riziko rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 úplných let a nemusí stačit jako základ pro investiční rozhodnutí. Toto sdělení je určeno pouze pro informační a vzdělávací účely a nemělo by být považováno za investiční radu nebo investiční doporučení.

Copy Trading nepředstavuje investiční poradenství. Hodnota vašich investic může jak stoupat, tak i klesat. Váš kapitál je vystaven riziku.

Investování do kryptoaktiv je vysoce volatilní a v některých zemích EU neregulované. Neexistuje zde žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

eToro USA LLC nenabízí CFD, nečiní žádná prohlášení a nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s využitím veřejně dostupných informací o eToro, které nejsou specifické pro daný subjekt.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang