Jak vydělávat na internetu a z domova

Nemuset vystrčit paty z domu, strávit celý den v teplákách a během toho přijít k penězům. Není divu, že práce z domova láká čím dál více lidí. Každému, kdo vlastní počítač a internetové připojení, se otevírají dveře ke stovkám lákavých nabídek. Které to jsou? Jak vydělat peníze na internetu?

Některé způsoby, jak si přivydělat online jsou dostupné každému. Vyhledávají je zejména studenti, kteří touží po pohodlné brigádě, kvůli které nebudou muset vylézt z postele.

Jiné online přivýdělky vyžadují speciální znalosti či dovednosti, píli a trpělivost. Ty mnohdy mohou vést od práce na dohodu o provedení práce nebo na zkrácený úvazek až k plnohodnotnému zaměstnání nebo dokonce k prosperujícímu podnikání. Své o tom ví třeba překladatelé, online marketéři a influenceři.

Jak přijít k penězům online?

K výdělku peněz přes internet vede nespočet cest. Na jaké se lze vydat?

Zde nabídka ani zdaleka nekončí. Existuje i řada dalších způsobů, jak si vydělat z pohodlí domova jen za pomoci internetového připojení. S těmi nejoblíbenějšími seznamuje následující článek.

TIP: Jak zjistit, že nejvhodnější volbou práce je kreativní práce z domu?

Jak vydělat peníze na internetu – bloger či influencer

Pustit se do psaní blogu může každý, kdo si s rozumí s písmenky a má co říct. Zaměření se meze nekladou – cestovatelský blog, deníček plný humorných a zajímavých zážitků z běžného života, móda, vaření či jiný koníček, kterým autor žije.

A nebo všechno dohromady! Proč ne? Každý dobře vypadající web, který se příjemně čte a majitel si dá práci s jeho propagací, si své čtenáře najde. Není nutné si hned platit vlastní doménu, například Webnode.cz a Blogger.com nabízejí tvorbu webu zdarma.

Blog si lze jednoduše založit i na sociálních sítích, konkrétně na Facebooku či na Instagramu. Funguje to v podstatě stejně – autor zveřejňuje tematické fotografie a příspěvky, v nichž se dělí o své myšlenky.

Poctivé výdělky na blogách a sociálních sítích přicházejí s rostoucím publikem. Platí, že čím víc, tím lépe. Existují různé způsoby, jak vydělat na Instagramu – spolupráce s firmami a značkami, merch, e-knihy. To samé platí i o dalších sociálních sítích a blogách. Postupně se z přivýdělku může stát hlavní příjem.

Alternativním způsobem, jak na blogu vydělat, je psaní článků na objednávku pomocí portálu Placla.cz. Bloger si zde vybere nabídku s instrukcemi, jak by měl článek vypadat, a ten pak zveřejní na svém webu. Výše odměny se odvíjí velikosti blogu a také od inzerenta. Většinou se pohybuje mezi stovkami až tisíci korun za článek.

jak-vydelat-penize-na-internetu-6560601
Jednou možností, jak vydělat peníze na internetu, je pro ty odvážnější získání slávy na Instagramu.

Jak vydělat peníze z domova – copywriting a externí redaktorství

Spolehlivější cestou pro pisálky je copywriting a redaktorství. To lze totiž vykonávat na smlouvu jako zaměstnanec, není tedy nutné se spoléhat na to, že texty budou mít úspěch. Na druhou stranu se zaměstnanec musí přizpůsobovat požadavkům zaměstnavatele, a tak se zpravidla nemůže věnovat jen tématům, která ho 100% zajímají.

Taková práce může mít mnoho podob. Zpravidla jde o magazínové, marketingové či reklamní články, otextování e-shopů, psaní příspěvků na sociální sítě a další.

Jak se k takové práci dostat? Na českém internetu existuje celá řada portálů, které sdružují nabídky práce pro copywritery. Těmi nejznámějšími jsou Webtrh.cz a Copywriting.cz. Stačí se zde zaregistrovat, odepsat na lákavé nabídky a čekat na vyjádření zadavatele. Zpravidla se jedná o jednorázové a krátkodobé spolupráce.

Osvědčené firmy, značky a redakce hledají pisálky na klasických webech s nabídkami práce a na facebookových skupinách. Zde už se lze dostat i k dlouhodobějším projektům se slušným ohodnocením nebo dokonce práci na plný úvazek. Na své si tu přijdou zejména ti zkušenější, mnoho inzerentů však dává šanci i šikovným začátečníkům.

Copywriterskou a redaktorskou práci lze vykonávat i na živnostenský list. Vyplatí se to zejména tehdy, kdy už má jedinec zkušenosti a ideálně i nějaké stálé klienty. S živnostenským listem se jedinci otevírají dveře k novým pracovním nabídkám, řada firem totiž na této pozici poměr na smlouvu neumožňuje.

jak-vydelat-penize-7725817
Copywriting si žádá skvělé jazykové dovednosti a kreativního ducha.

Jak vydělat peníze na internetu – online obchod

Založení e-shopu vyžaduje alespoň nějaké zkušenosti a především dobře promyšlený podnikatelský plán. Jedná se o riskantní krok. Může vést k úspěchu a velkým výdělkům, avšak v případě, že si obchod nenajde zákazníky, tak také k finančním ztrátám.

Před zahájením prodejní činnosti je nezbytné obstarat si živnost nebo společnost s ručením omezením. Na s. r. o. lze přejít až časem. Spuštění webu není s trochou šikovnosti a trpělivosti nic složitého. Například na portálu Wix.com je možné si vytvořit web přesně podle svého gusta, vložit produkty a začít prodávat.

Kdo nechce rovnou začínat s vlastním webem, může své produkty prodávat přes instagramovou nebo facebookovou stránku. Správa takového profilu je podstatně jednodušší než správa vlastní domény. A vzhledem k oblibě sociálních sítí není problém dostat ho do povědomí tisíců lidí.

Jak vydělat peníze na internetu – překladatelství

Na internetu lze využít i jazykové dovednosti, jak jinak než překladatelstvím. Existují weby, které takové nabídky práce sdružují, zájemci ovšem nejprve musí projít zkouškou, aby své schopnosti prokázali. Už s angličtinou je možné si k nějakým penězům přijít, hodí se však umět i nějaký jiný světový jazyk, který neovládá tolik lidí.

Portfolio inzerátů je rozmanité. Začíná překladem drobných počinů do češtiny za pár korun a končí u velkých projektů v podobě složitých technických návodů, jejichž cílovým jazykem je nějaká cizí řeč. Finančně zajímavé nabídky pro překladatele se vyskytují i ve facebookových skupinách.

Jak vydělat peníze na internetu – online bazary

I online prodej kdečeho je možností, jak přijít k penězům. A ne k malým. Ať už je to nábytek, šperky, díly na auto či oblečení. Proč to vyhazovat, když to ještě někomu může posloužit? Zákazník bude rád, že požadovanou věc sežene levně, a prodejce na tom něco vydělá.

Nejznámějším internetovým tržištěm je po celém světě eBay. Češi hojně využívají i Aukro prodej, Sbazar či Bazoš. V posledních letech vzniká velké množství bazarových skupin na Facebooku. Ty se obvykle soustředí jen na určitou lokalitou a mývají tisíce členů, lákavé nabídky si tam tak zájemce najdou už za pár minut.

TIP: Přečtěte si návod, jak prodávat na eBay.

jak-prijit-k-penezum-1584577
V online bazarech lze sehnat vše od oblečení, přes nábytek až po auta za skvělé ceny.

Nejoblíbenějším místem pro inzerci oblečení a módních doplňků Vinted aplikace či její webové rozhraní.. V tomto online secondhandu se prodávají jak zcela nové, tak onošené ovšem stále dobře vypadající kousky.

Kdo rád a slušně fotí, může vydělat i na svých dílech. A nemusí se jednat o žádného ostříleného profesionála. Do internetových fotobank může obrázky nahrávat každý s trochou talentu. Vyžaduje to ovšem čas a trpělivost. Aby fotobanka vynášela slušné peníze, je totiž potřeba nahrát stovky až tisíce položek.

Jak vydělat peníze na internetu – cashback

Cashback představuje jedinečný způsob, jak si přivydělat během online nakupování. Zní to bláznivě? A přitom je to zcela prosté. Zákazník si objedná zboží z libovolného e-shopu a během pár dní dostane určité procento z uhrazené částky zpět. Jak na to?

Uživatel se zaregistruje na libovolný cashback portál, v Česku je tím nejoblíbenějším Tipli.cz. V jeho nabídce si vybere e-shop, ve kterém chce nakoupit, a vstoupí do něj skrze speciální affiliate odkaz. Objedná si libovolné položky, zaplatí je a za pár dní mu přistane na bankovním účtu třeba i několik stovek korun, aniž by pro to musel něco dělat.

Cashback obvykle činí 1–10 % ze zaplacené částky. Někomu by se to mohlo zdát málo, u nákupů v hodnotách tisíců korun už to však dělá pěkný přivýdělek. A příznivci online obchodů, ke kterým kurýr jezdí týden co týden, si mohou zcela bez námahy přijít až na tisíce korun ročně.

Jak vydělat peníze na internetu – kryptoměny, zlato, akcie

V neposlední řadě se nabízí možnost investice. V posledních letech lidé zhodnocují peníze zejména pomocí Bitcoinu a dalších kryptoměn, jako je například Ethereum nebo Ripple XRP. Oblíbený zůstává také nákup akcií, cenné papíry, investiční zlato či investiční stříbro.

TIP: Salvador se v roce 2021 stal první zemí, kde je Bitcoin uznávaný jako zákonné platidlo. Ukrajina již také plánuje uznat Bitcoin jako oficiální měnu.

jak-si-privydelat-4294574
Investice do kryptoměn je jednou z nejoblíbenějších možností, jak si přivydělat online, posledních let.

Každý si může vybrat podle svého gusta. V každém případě je ovšem nezbytné vše nejprve dobře promyslet a zjistit si o daném způsobu co nejvíce informací. Investování je věda a každý, kdo se do něj pouští, by se v něm měl dobře vyznat, nechce-li prodělat.

Uvedené způsoby investování samozřejmě nepředstavují spolehlivý výdělek jako třeba copywriting či překladatelství. Nejedná se o bezpečné zhodnocení peněz a je potřeba počítat s případnými ztrátami. Když se však zadaří, výnosy mohou být obrovské.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang