Experitour, podvodný byznys pokračuje

Jak jsme už psali v předchozím článku Experitour, jak pomocí podvodu rozjet byznys, Experitour ve svém klamavém jednání pokračuje. Rozšířil nabídku zájezdů, poučil se z předchozích chyb a ceny nasazuje od začátku řádově výš, než jsou běžné tržní ceny, jen aby mohli nabídnout slevu na slevových portálech. Cena i po slevě, ale není výhodná a rozhodně ne nejnižší. Bohužel je zde dost lidí, kteří nakupují jen proto, že se jedná o slevu.

Další zájezd se objevil opět na serveru Zapakatel. I přes to, že zapakatel tvrdí, že všechny nabídky důsledně kontroluje, není tomu tak. Jsou to jen prázdná slova, která vás mají odradit od zkoumání, zda je nabídka ok či ne.

Pro neznalé: Jedná se o běžnou cenu zájezdu, akorát se pořádají na delší počet dní, protože za jeden den si z Berlína moc neužijete.

Co běžný člověk nezjistí je skutečnost, že pan podnikatel to má velmi dobře vymyšlené. Cestovní kanceláře, které pořádají zájezdy, jsou povinny být pojištěny proti úpadku. Najdete nějakou takovou informaci na webu Experiatour? Ne.

Pan podnikatel využil formulaci zákona “Zájezdem se rozumí předem sestavená kombinace alespoň dvou z následujících služeb, je-li prodávána nebo nabízena k prodeji za souhrnnou cenu a je-li služba poskytována po dobu přesahující 24 hodin nebo když zahrnuje ubytování přes noc.”

Zde, ale nastává hazard s penězi klientů. Pokud by se stalo, že CA Experiatour zkrachuje, nikdo své peníze už neuvidí. Docela riskantní podnik, nemyslíte? Sama cestovní agentura nemá ani kamennou pobočku a vše se řeší přes email a telefon. Samozřejmě pro snížení nákladů. Na tom asi není nic špatného.

Vždy jsem podporoval drobné podnikatele, ale ne ty, kteří evidentně uměle navyšují ceny, aby pak mohli poskytovat slevy a vydávat je za skvělou akci.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang