Experitour, jak pomocí podvodu rozjet byznys

Jedním z podnětů, které mě vedly k založení blogu, byla neuvěřitelná drzost, se kterou se pan podnikatel rozhodl rozjet nefunkční byznys a díky slevovým portálům a důvěřivým lidem se mu to povedlo.

Cestovní agentura Experitour začala v loňském roce podnikat a prodává několik jednodenních zájezdů. Jedním z nich byl i zájezd do Tropical Islands. Byznys asi moc nevynášel, a tak se milý pan podnikatel rozhodl využít slevových portálů a ušil na lidi parádní boudu.

Uměle navýšil ceny zájezdů na nesmyslnou cenu a začal prodávat zájezdy na slevových portálech s báječnou slevou. Ve výsledku se jedná o běžnou tržní cenu, nehledě na to, že jsou klienti ochuzeni o vstup kvůli předčasnému odjezdu. Vstupenka totiž platí na 24 hodin s tím, že zde můžete přespat. Jednodenním zájezdem jsou však lidé připraveni o jedinečný zážitek.

Zpět k panu podnikateli. Bohužel si neuvědomil skutečnost, že na internetu existuje služba archív stránek, a pokud těsně před tím, než umístí nabídku na slevový portál, uměle navýší cenu, bude tento podvod snadno odhalitelný. A tak se také stalo.

Dne 29. 8. 2011 byla cena zájezdu 1710 Kč. Pár dní na to, už cena byla vyšší. stejně tak jako na slevovém portálu (akce na Vykupto skončila 15. 8. 2011). A podvod dnes pokračuje i na Zapakatel.

Po upozornění slevových portálů na toto podvodné jednání byla reakce následující: “Nevhodné příspěvky” byly zcenzurovány, akce byla uznána jako platná a podvod pokračuje i nadále.

A že je to nejlevnější cena? Není. Portály, které podvodné akce zobrazily jsou Vykupto,  Zapakatel.

Podvedených lidí je 81, zbytečně utracených peněz pak 110 769 Kč.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang