Česká televize informovala o podvodné akci

O tom, že se na slevových portálech vyskytují akce, které nejsou příliš transparentní, jsme se už několikrát přesvědčili. Některé situace zajdou ale až tak daleko, že si voucher sice koupíte, ale službu nedostanete. O podobném případu informovala Česká televize.

Článek na webu Ceskatelevize.cz

Klienti si na portálu chcislevuzadarmo.cz zakoupili slevový kupon na kryolipolýzu a epilaci do salonu Lipofit. Jaké však bylo překvapení, když přišli na adresu salonu a našli prázdné prostory. Reportéři České televize pátrali po této akci a dalších zakoupených kupónech a zjistili zajímavé informace.

Pobočka v Olomouci fungovala pouze 3 měsíce a nestihla obsloužit všechny klienty. V pražské pobočce se udál obdobný případ. Sídlo společnosti Fit Company s.r.o., která salony provozuje, se reportérům podařilo dohledat, ale společnost se zde nenachází a ani jejího jednatele nikdo nezná. Celý článek naleznete zde.

Rady na závěr

Jak nám ukázala tato akce, je velmi těžké se proti připraveným akcím předem připravit. Už jednou jsme o podobných procedurách psali. Bohužel v té době nebyl náš portál ještě tolik aktivní a věříme, že by nespokojených klientů bylo výrazně méně. Česká televize uvádí i postup, jaký by nyní měli zákazníci zvolit.

Citujeme z webu ceskatelevize.cz:
„V tomto případě nelze po slevovém portálu žádat vrácení peněz, protože ten portál je v tom skutečně nevinně, on je pouhým zprostředkovatelem,“ vysvětlil advokát Pavel Nastis. Zákazníkům lze doporučit, aby na firmu Fit Company podali trestní oznámení. „Pro postižené zákazníky je to výhodnější v tom směru, že nebudou své nároky uplatňovat vůči společnosti, u které je pravděpodobné, že nemá žádný majetek, ale budou ty peníze vymáhat po konkrétní fyzické osobě, což by mohl být například jednatel té obchodní společnosti,“ doporučil Nastis.“

Některé slevové portály nedisponují dostatečným kapitálem pro pokrytí tak velkých objemů a v případě ukončení akce a zaslání peněz klientovi jste prakticky na delší dobu bez vašich peněz. Oproti tomu existují slevové portály, které mají své kupóny pojištěné nebo garantují vrácení peněz. Dávejte si proto dobrý pozor, na kterém slevovém portálu nakupujete.

PS: Nedokážeme si odpustit jednu poznámku. Opravdu si myslíte, že zhubnete za pár korun? icon_smile-3372546

Akci zakoupilo: 1 653 Zbytečně utracených peněz: 1 677 447

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang