Asistenční služby u pojištění auta

Každá pojišťovací společnost klientům předkládá určitý balíček asistenčních služeb, které mohou nabývat mnoha podob a provedení. Jaká je důležitost asistenčních služeb v rámci pojištění automobilu a jak mohou řidičům usnadnit jejich každodenní život?

Pojištění automobilu je důležitou součástí každodenního života mnoha lidí. Kromě krytí škod způsobených nehodou nebo krádeží nabízí pojištění automobilu také různé další výhody a služby. Jednou z neocenitelných služeb, které mohou přinést pocit klidu a bezpečnosti na cestách, jsou asistenční služby.

Tyto služby poskytují pomoc v případě poruchy vozidla, nehody nebo jiných nepředvídatelných událostí.

Asistenční služby jsou často součástí pojistných smluv na pojištění auta. Ty pomohou v případě náhlého selhání auta nebo situací mimo lidskou kontrolu. Asistenční služby mohou zahrnovat dopravu do servisu, opravy na místě události, zajištění náhradního auta nebo odtah auta z místa nehody.

Některé pojistné společnosti nabízejí i 24 hodinovou asistenční službu, která pomůže v případě potřeby.

Zákonné pojištění vozidel je povinností, kterou musí plnit naprosto každý řidič dopravního prostředku, který je využíván na silničních komunikacích. Ať už jde o povinné ručení auta nebo havarijní pojištění, vždy kromě těchto základních služeb, klient obdrží také určitý balíček bonusů, který obsahuje především asistenční služby.

Již samotný název „asistenční služba“ je do značné míry vypovídající. Jde o určitou výpomoc, respektive asistenci, která je poskytnuta v případě problémů a obtíží na silnicích. Z globálního hlediska lze rozlišovat asistenční službu, která je primárně určena pro Českou republiku, a asistenční služby v zahraničí.

Každé povinné ručení auta, respektive služby dané pojišťovací společnosti se samozřejmě liší, ať už v množství poskytovaných úkonů, tak ve výši samotného plnění.

Co předkládá základní asistenční služba?

Ty nejobecnější asistenční služby jsou v rámci odlišných pojišťovacích subjektů v podstatě totožné. Jedná se o několik úkonů, které pokrývají jak povinné ručení auta, tak havarijní pojištění.

  • Odtažení a následné uschování vozidla
  • Možnost využití náhradního automobilu
  • Uhrazení noclehu po dobu opravy automobilu
  • Zaplacení nákladů, které vyžaduje cesta do cíle
  • Vyprošťování dopravního prostředku

Kromě základní asistenční služby, která se samozřejmě může mírně lišit, si lze připlatit i nadstandardní a velice komfortní úkony, které ocení každý řidič, trávící za volantem poměrně značné množství času.

Parametry asistenční služby

Každé pojištění vozidel má odlišný typ asistenční služby, se zcela jinými limity. Ty se týkají hlavně časových a vzdálenostních omezení.

Takové zákonné pojištění vozidel s asistenční službou může být limitováno kupříkladu počtem kilometrů, kam bude v případě nehody nebo poruchy, odtaženo klientovo vozidlo. Zda mu bude poskytnuto telefonické tlumočení, pokud půjde o zahraniční cestu. Jestli má nárok na právní servis a v jaké výši, nebo jak dlouhý nocleh a za jakou cenu mu bude hrazen v různých situacích.

Tyto a mnohé další asistenční služby jsou poté odstupňovány v závislosti na tom, jaké doplňkové služby si klient připlatí.

Ať už půjde o havarijní pojištění nebo povinné ručení, asistenční služba je schopna zajistit i zcela atypické úkony, jako jsou:

  • Výměna paliva v odpovídající výši
  • Výpomoc při ztrátě klíčů nebo při jejich zabouchnutí v automobilu
  • Repatriace vozidla, i formou proplacení letenky
  • Finanční půjčka
  • Pomoc při defektu s pneumatikami a jiné

Asistenční služby jsou tedy něčím, co by si měl člověk při sjednání zákonného pojištění vozidel důkladně prostudovat.

Asistenční služby jsou neocenitelnou součástí pojištění automobilu. Poskytují rychlou a odbornou pomoc v případě potíží na cestách, což přináší řidičům klid a bezpečnost. Zahrnutí asistenčních služeb v pojištění může být rozhodujícím faktorem při výběru pojištění automobilu.

Je důležité si před sjednáním pojištění pečlivě pročíst a porovnat nabídky pojišťoven a zvážit, jaké konkrétní služby jsou poskytovány. S asistenčními službami mohou řidiči cestovat s větším klidem a jistotou, že jsou v případě potřeby v dobrých rukou.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang