Vybrat správné havarijní pojištění nemusí být složité

Cestování automobilem je dnes stále nebezpečnější, a to především díky velmi frekventovanému provozu. I proto se vyplatí pořídit si kvalitní havarijní pojištění, které je schopno pokrýt alespoň finanční částky při případné škodě zaviněné havárií.

Spousta majitelů vozů se mylně domnívá, že by jim mělo stačit povinné ručení. To se ale ve většině podob vztahuje pouze na škodu způsobenou ostatním účastníkům silničního provozu.

car-crash-1411857-7491766
Je důležité vybrat správné havarijní pojištění.

Výše pojistné sumy a rozsah pojištění

Moderní havarijní pojištění by mělo pokrýt kompletně veškerou škodu, jež byla na vašem zdraví nebo voze způsobena. Vztahovat se tedy musí jak na pokrytí léčebných výloh, tak i na zaplacení materiálních škod. U těch je velmi důležité, aby se vztahovaly na reálnou hodnotu vašeho automobilu.

Spousta pojišťoven vyčísluje hodnotu škody nepřesně bez ohledu na stáři vozu a klient tak může dostat menší sumu, která opravy nepokryje. Pozor bys si klienti měli dát i na celkovou finanční výši pojistky a možnost volby mezi několika balíčky pojištění.

Spolehlivé asistenční služby

Každému se občas stane, že automobil vypoví službu a bude zapotřebí jeho odtah. Má-li člověk uzavřené kvalitní pojištění vozidel, nemusí se ničeho obávat. Přijede pro něj asistenční vůz, který jeho automobil odtáhne do příslušného servisu. V případě nepojízdnosti vozu dostane náhradní vůz.

Samozřejmě se může také stát, že vozidlo již nebude možné opravit. V takovém případě se musí přistoupit k ekologické likvidaci autovraku. Následně je možné havarijní pojištění zrušit protože dojde k vyřazení vozidla z registru vozidel.

Havarijní pojištění u AXY jako jistota

Výbornou volbou je havarijní pojištění vozidel u společnosti AXA. Ta nabízí například automatické pojištění na obecnou cenu vozů. Nemá ani žádné zbytečné požadavky na zabezpečení auta. Vybrat si zájem může ze třech balíčků včetně pojistného krytí krádeže vozidla. Spolehnout se bude moci i na administrativně právní podporu a komplexní asistenční služby, jež jsou k dispozici 24 hodin denně.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang