Výše příspěvku na bydlení

Příspěvek se nerozdává plošně a jeho výše není v žádném případě pro každého stejná. Výše příspěvku se vypočítává podle toho, v jak velikém městě bydlí žadatel. Jaká jsou další kritéria pro výši příspěvku na bydlení?

Dalším kritériem je to, zda má byt v osobním vlastnictví, nebo je to družstevní by, nebo jde o pronájem. Jestli má zájemce nárok na příspěvek na bydlení, zjistí velmi snadno. K dispozici je „Kalkulačka příspěvek na bydlení“.

kalkulacka_uver-3004747
Výše příspvěku na bydlení se dá snadno vypočítat online pomocí online kalkulačky.

Kalkulačka příspěvek na bydlení spočítá, zda má nárok na tuto sociální dávku a jaká bude její výše.

Formulář příspěvku na bydlení

Pokud tedy má nárok na příspěvek na bydlení, žádost se podává prostřednictvím formuláře. „Formulář příspěvek na bydlení“ si můžete stáhnout ze stránek Ministerstva práce a sociálních věcí. Na těchto stránkách si může také formulář vyplnit online a vytisknout.

fixace_hypoteky
O příspěvěk se žádá na úřadu práce dle trvalého bydliště uchazeče o tento příspěvek.

O příspěvek na bydlení tedy žádá prostřednictvím tohoto formuláře na úřadu práce v místě svého trvalého bydliště. K vyřízení bude potřebovat osobní doklady, bude muset doložit náklady spojené s bydlením za poslední 3 měsíce, musí také doložit nájemní smlouvu, popřípadě jiný doklad. Předložit také bude muset výši příjmů za rozhodné období.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang