Většina Čechů neví, jak spravovat své finance. Řešením může být zkušený finanční poradce

S finanční gramotností to u nás nevypadá zrovna dobře. Z průzkumů, které v posledních letech provedly renomované instituce, jasně vyplývá, že většina Čechů neumí nakládat se svými penězi.

V žebříčcích se Češi umístili za Slováky a Mexičany, přičemž více než českých 80 % účastníků poukázalo na nedostatečnou průpravu během školní docházky. Pravda je bohužel taková, že se ve školách příliš mnoho praktických věcí neučí.

Finanční gramotnost v praxi

V praxi se nedostatečná finanční gramotnost projevuje různými způsoby. Nejčastěji pak vysokou mírou zadlužení, exekucemi a ztrátou zaměstnání. Výjimečné nejsou ani rozvraty partnerských vztahů a nemožnost danou situaci vrátit zpět do „normálu“.

banka
Finanční poradce může pomoct každému s jeho financemi.

Na druhou stranu se není čemu divit. Svět finančních produktů je neskutečně obsáhlý a pro laika je těžké se v něm zorientovat. A právě proto je vhodné zvážit odbornou pomoc – zkušený finanční poradce dokáže hotové divy. Vždyť i porouchaný automobil raději člověk svěří vyškolenému mechanikovi, než aby riskovali opravu doma „na koleně“.

Se správou financí je to podobné. Odborníci mají perfektní přehled ve finančních produktech a pomohou vám je natavit tak, abyste ze svých těžce vydělaných peněz dostali maximum.

Finanční poradenství je v zahraničí naprosto běžné a i u nás zažívá nebývalý rozmach. S tím bohužel souvisí i množství rádoby odborníků, kterým jde pouze o tučnou provizi ze zprostředkovaných produktů.

OVB

OVB získala v rámci Čekia Stability Award rating AAA excelentní a to dokonce dvakrát v řadě. Za zmínku však stojí také ocenění za dynamický růst i v době zpomalení hospodářského růstu. Gigantovi se podařilo pružně zareagovat na změny na finančním trhu a přijít s pozměněnou podobou finančního poradenství. Na vysokou kvalitu služeb ukazuje i prvenství ve čtenářské anketě na renomovaném serveru Investujeme.cz.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang