Šokující klamání spotřebitele s žebříky Avenberg

To, co předvádí někteří podnikatelé na slevových portálech, je opravdu výsměch běžným uživatelům. Prodávat předražené produkty s fiktivní slevou za běžnou cenu je už delší dobu praxí, ke které některé slevové portály dokonce nabádají. Ale aby si podnikatelé prodávali ty samé věci za cenu po slevě i v jiném internetovém obchodu a vydávali to za běžnou cenu je opravdu vrchol.

Na portálu zapakatel.cz se objevila „úžasná“ sleva na žebřík značky Avenberg. Nic proti kvalitním německým žebříkům, avšak je zde několik drobných zádrhelů.

Německá značka není německá

I když se vše tváří jako německé, i název tomu odpovídá, německý je maximálně trh, na který se zboží také vyváží. Ano, jedná se o další „reKLAMní označení“. Po telefonickém rozhovoru s jedním ze zákazníků, který se na tyto skutečnosti zeptal, jsme se dozvěděli, že se zboží vyrábí v číně a o německou značku se nejedná. Označení prý znamená, že se značka na německý trh distribuuje, proto je prý německá. Značku Avenberg jsme v Německu opravdu nenašli.

Cena po slevě je běžná tržní

Sleva je uměle vyvolaná, protože stejný žebřík můžete od stejného prodejce koupit na jeho druhém eshopu za stejnou cenu, jaká je prezentována po slevě na slevovém portálu zapakatel.cz. Cena na eshopu zebriky-avenberg.cz je opravdu 3 499,-. Ale na eshopu maxgarden.cz už najdete cenu 1999,- za naprosto stejný žebřík.

Obchodní podmínky

Snaha upravit obchodní podmínky na nově vytvořeném eshopu, kde se měly prezentovat nabídky je evidentní. Podbarvené odkazy autor upravit snadno, ale hned v úvodní části obchodních podmínek na eshopu zebriky-avenberg.cz je uvedeno: “ Internetový obchod je prodávajícím provozován na internetové adrese www.maxgarden.cz, a to prostřednictvím webového rozhraní (dále jen „webové rozhraní obchodu“).“

V tomto případě dochází k jednoznačnému klamání spotřebitele. Ať už tím, že se jedná o německou značku nebo že nikde není uvedeno, že se jedná o žebřík vyrobený v Číně nebo zdánlivou slevou, která je ovšem zavádějící (původní cenu si může vymyslet každý jakou chce). Ať si každý prodává za jaké ceny chce, ale ať neklame spotřebitele uměle vyvolanou a výhodnou slevou. Nic výhodného na této akci není.

Na portálu vykupto.cz se prodejce pokoušel o stejný trik, ale ani se nenamáhal upravit ceny.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang