Zapakatel klame spotřebitele

S umělým navyšováním ceny zboží u prodávaných produktů a služeb na slevových portálech se už spotřebitelé začínají smiřovat a jsou při nákupech více obezřetní. Ovšem aby slevový portál záměrně uváděl vyšší původní cenu, jen pro zvýšení slevy, přičemž v eshopu zůstala původní cena zboží výrazně nižší, je už opravdu vrchol arogance vůči zákazníkům. Jak si na klamání spotřebitele dávat pozor?

Zapakatel nám tímto zřejmě chce ukázat, co si myslí o inteligenci českého spotřebitele, hlavně že u něj lidé nakoupí. Na zapakatel.cz jsme objevili slevu na lego hračku krokodýla s úžasnou slevou 70 % a původní údajnou cenou 398 Kč.

Problém nastává v okamžiku, kdy se podíváte na stránky prodejce cenyudna.cz. Zde je původní cena poněkud odlišná. A to 269 Kč.

Když pomineme skutečnost, že internetovému obchodu nefunguje vyhledávání na stránkách (nepodařilo se nám vyhledat nic na slova „lego“ ani „krokodýl“), už samotné zobrazení ceny ukazuje na snahu prodejce uvést zákazníka v omyl. Záměrně ukazuje cenu bez DPH, ačkoliv běžný spotřebitel nakupuje za cenu s DPH, která je záměrně nižší. Není to žádný marketingový nástroj, je to snaha nalákat spotřebitele na zvýrazněnou nižší cenu.

Předchozí akce jako důkaz

Předchozí akce, která proběhla na vykupto v březnu letošního roku, ukazuje, že produkt byl původně za nižší cenu. Že by se náhodou po půl roce zvedla cena produktu a ještě větší náhodou ji prodejce zapomněl na webu změnit? Víte proč mají klienti objednávat na externím formuláři a ne přímo na eshopu? Aby nepřišli na to, že je sleva uměle navýšená.

Jinde levněji

Pozorný spotřebitel navíc snadno zjistí, že cena po slevě je běžná tržní cena, za kterou se produkt prodává. Stačí se podívat například na heureka.cz. Když porovnáme poštovné, vychází akce na slevovém portálu o pár korun dráž než je cena bez slevy.

Pozor na tyto předražené produkty. Nekupujte dárky pro děti u pochybných prodejců, kde nakonec zaplatíte více a ještě s rizikem, že o své peníze přijdete! Nenechte se oklamat slevovými portály a jejich fiktivními slevami, buďte obezřetní!

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang