Keramický nůž z nerezové ocele

Opravdu je možné prodávat keramický nůž vyrobený z nerezové ocele, nejedná se o žádnou chybu v textu. A v čem je to kouzlo? Jak je možné, že keramický nůž je z nerezové ocele a v šem jsou jeho výhody?

Nůž je potažený keramickou vrstvou. Ačkoliv si prodejce a dokonce i slevový portál myslí, že je vše v pořádku, není tomu tak a klamou kupující hned v několika případech.

Materiál, ze kterého jsou nože vyrobeny, určuje i jejich tvrdost. Keramický nůž se na Mohsově stupnici tvrdosti pohybuje na hodnotě 8,2, zatímco ocel je v rozmezí 5 až 6. Od toho se pak odvíjí i kvalita nože.

Tím, že výrobce pokryl nerezovou ocel keramickou vrstvou, keramický nůž nevytvořil a označení na slevovém portálu Vykupto je proto zavádějící a klamavé, i přes to, že se dále v textu píše, že se jedná o nože z nerezové ocele, není možné podle § 46 obchodního zákoníku.

Materiál, ze kterého jsou nože vyrobeny, určuje i jejich tvrdost.

Lidé jsou ale pozorní a klamavého označení si všimli, na což ihned v diskuzi upozornili.
Reakce portálu byla šokující.

Uživatel: Nechápu jak můžete uvést “Sada 5 keramických nožů…” když se jedná o ocelové nože s pouhou keramickou vrstvou, takže se vůbec o keramické nože nejedná!

Vykupto, Denisa Bagárová: Jakube, díky keramickému potahu, se může uvádět, že se jedná o keramický nůž. Dále uvádíme, že jsou to ocelové nože potažené keramickou vrstvou.

To je však velký omyl, milá Deniso. Keramický nůž má jasnou specifikaci.  Stejně tak bychom mohli říct, že máme dřevěné nože, protože mají dřevěnou rukověť. Po několika dalších příspěvcích přichází portál vykupto.cz s tvrzením, které už vás opravdu odrovná.

Vykupto, Lucie Sedláčková: Dobrý den Jakube, v nabídce je uvedeno, že se jedná o nože z nerezové oceli, potažené keramickou vrstvou a to, že je v názvu uvedeno “keramické nože”, tak na tom není nic špatného, jelikož se synekdocha (pojmenování celku podle jedné jeho části) běžně v českém jazyce používá. Předpokládáme, že zákazníci naše nože jíst nebudou. Pěkný den.

Význam slova synekdocha je následující, (řecky syn-ek-doché, sdílená, spolu míněná část) je jazyková či rétorická figura, při níž je název celku použit pro označení části nebo naopak název části pro označení celku. Například noční nebe zářilo místo hvězdy svítily nebo pod rodnou střechu místo domů (zdroj Wikipedie).

V žádném případě neumožňuje synekdocha klamavé označení výrobku. A ačkoliv se Lucii může zdát, že na tom nic špatného není, budeme ji muset zklamat.

Švýcarský výrobek z Polska

Tvrzení, že se jedná o Švýcarský výrobek je silně zavádějící. Nejen, že je na výrobku značka DeSWISS, což sice zavání Švýcarskem, ovšem výrobce nožů má značku SWISS. Po chvíli pátrání jsme narazili na polskou verzi našeho aukra, kde se tyto nože také prodávají, zde už však informace o tom, že produkt byl vyroben ve Švýcarsku, není.

Korunu celé situaci nasazuje skutečnost, že na polském trhu lze koupit tyto nože za 65 Zł, což je při aktuálním kurzu 385 Kč. Nejen, že se vám snaží prodat nekvalitní produkt, ale ještě na tom vydělají slušné peníze. Naše teorie je jednoduchá. Podnikatel nakoupí nože na polském trhu za nižší cenu a zde je prodá s vysokou marží i po velké slevě. Díky tomu, že se tento produkt na trhu nevyskytuje, nemá kupující možnost porovnat nabídku.

Za celým podvodem stojí společnost 3dVirtuálníObchody s.r.o., která provozuje hned několik internetových obchodů a aktivně působí na slevových portálech, především pak na Vykupto, který navíc jeho podvodné praktiky obhajuje. Inu o snadno vydělané peníze se přichází těžce.

Stačí se podívat na hodnocení obchodu na portálu Heureka, kde má obchod velmi špatné hodnocení. Navíc si zde uživatelé stěžují na nekvalitní zboží, které obdrželi, ačkoliv na slevovém portálu byli informace o produktech jiné. O tom ale někdy příště.

Celý případ byl předán jako podnět České obchodní inspekci k prošetření.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang