Na pověsti obchodu záleží

Na pověsti internetového obchodu – prodávaného zboží nebo nabízené služby na internetu záleží. Vlastně na něm záleží více než si možná podnikatelé myslí nebo jsou ochotni připustit. Proč je pověst tak moc důležitá?

Nedávné průzkumy mezi potenciálními zákazníky ukázaly, že před uskutečněním nákupu především hodnotnějších výrobků čte online recenze obchodu celkem 85 % nakupujících, přičemž více než tři čtvrtiny z nich (přesně 79 %) se přiznalo k tomu, že těmto referencím přikládají stejnou váhu, jako kdyby se jednalo o osobní doporučení.

Pověst obchodu nebo konkrétního výrobku na internetu je tedy více než důležitým faktorem v rozhodování o koupi produktu zákazníkem. Důležité je to především při online nakupování.

Pocit důvěryhodnosti

Dalším faktem je, že celkem 67 % zákazníků si přečte 6 nebo více recenzí před tím, než získají pocit, že mohou obchodu dostatečně věřit pro to, aby zde mohli nakoupit. Jedná se tak o variantu na známé pořekadlo „důvěřuj, ale pověřuj“. Toto pořekadlo platí i v případě nakupování na internetu.

Provozovatelé online obchodů by tak rozhodně neměli opomínat zpětnou vazbu mezi prodávajícím a kupujícím, která jim pomůže svoji klientelu udržet, případně ještě rozšířit. Pokud není dostatek recenzí – to je případ např. recenzí Reversee – zákazníci se mohou zdráhat v obchodě nakoupit.

nakupovani-4745698
Online nakupování je velmi oblíbené.

Informace snadno a rychle

Samozřejmostí je v tomto ohledu sekce FAQ, neboli poskytnutí odpovědí na často kladené dotazy zákazníků.

Aktivita na sociálních sítích

Opomenuta by neměla zůstat ani přímá či nepřímá komunikace obchodu se zákazníky na sociálních sítích, ať již se jedná o Facebook, Twitter, Google+ apod. Jedná se o nenucený, ale přesto vysoce efektivní způsob sebepropagace a informování o nejnovějších nabídkách, aktuálních slevových akcích, apod. Případně pro přímou komunikaci s klienty (zodpovídání konkrétních dotazů).

Obzvláště v době mobilních technologií, kdy spousta lidí nakupuje online například během cesty domů autobusem, je snadné a rychlé získání informací doslova nutností. V případě, že online prodejna svůj profil na sociálních sítích ještě nemá, měl by podnikatel tudíž zaměřit svojí pozornost zejména sem, neboť se jedná o poměrně nenáročný způsob, jak své služby zkvalitnit.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang