Čínské šunty se slevou

Šikovně udělaná fotografie prodá i sebehorší produkt. O tom už jsme se několikrát přesvědčili. A že jí stále častěji využívají i prodejci nekvalitního čínského zboží – na to si budeme muset také zvyknout.

Na portálu nebeslev.cz jsme objevili novinku na českém a dokonce i americkém trhu. Kreslící LED tabulku. A aby to mělo trochu prodejní název, říkejme jí LED paint plate. První fotka vypadá vcelku lákavě.

Všimněte si nápadného plastického polorozpadajícího se tvaru. Ano nejedná se o nic jiného než kus fólie natažený mezi plastovým okrajem s blikajícím osvětlením. Ačkoliv je název i popisek naprosto okouzlující realita je tvrdá a rozhodně nesplní vaše očekávání.

Internetový obchod, který LED paint plate inzeruje se odkazuje na na veletrh hraček 2011 v Norimberku, kde se prý tato hračka stala hitem a je nyní novinkou na evropském i USA trhu. Ani po několika hodinách hledání se nám nepodařilo najít žádné informace o úžasné novince v ohlasech z veletrhu a už vůbec se nedá říct, že by byla rozšířená po světových trzích. Není však problém ji nalézt na stránkách dovážející zboží z Číny.

Na portálu vykupto.cz se už tato akce jednou vyskytla a v diskuzi zazněla od majitelů zajímavá informace (prosinec 2012):

“Tento produkt je celosvětovou novinkou a bohužel nemáme k dispozici žádné video, to bude až od Nového roku.”

Dnes je 11. 4. 2012 a video stále nikde.

Nakupující zažili nepříjemný pocit, kdy po koupi produktu počáteční nadšení vystřídalo zklamání z naprosté zbytečnosti. Jedna z nakupujících se podělila o zážitek i v diskuzi “Dobrý večer. Koupila jsem si tento produkt a chci ho vrátit. Neumí to nic jen to svítí a bliká. Zavádějící popis zboží, žádný vyrobce ani atest (bude to china). Jak vrátit zboží i s poštovným?” Jedna z mála, kteří mají chuť řešit reklamaci a vrátit zbytečnost. Bohužel na to prodejci spoléhají. Na malé procento lidí, kteří mají chuť a čas řešit navrácení zboží.

A jaký byl vývoj a obchodní myšlení prodávajícího. Velmi, velmi promyšlené. Při předvánoční akci byla původní cena produktu na Vykupto 899 Kč a po slevě vás LED paint plate vyšel na 499 Kč. Akci využilo 209 lidí. A co kdyby jim v té době někdo řekl, že už za 4 měsíce bude stejná akce na portálu nebeslevy.cz a původní cena produktu bude 499 Kč a po slevě 249Kč. Někdo tu dostal pěkný dárek k Vánocům.

Ještě stále chcete koupit plastovou tabulku která bliká?

Zakoupených kupónů: 227 Zbytečně utracených peněz: 108 773 Kč.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang