Náušnice Swarovski ze zirkonu

Značka Swarovski už si dokázala vybudovat opravdu silné jméno. Dokonce až tak velké, kdy si podnikatelé řekli, že je načase začít vozit levné šperky z východu a vydávat je za originály. Podívejme se, jak celý podvod funguje.

Na portálu Vykupto.cz se objevila nádherná fotka, na které byly zobrazeny náušnice s údajnými krystaly Swarovski Elements. Údajně pozlacené 18-karátovým bílým zlatem. Původní cena 719 Kč snížena na „skvělých 269 Kč“. No nekoupili byste to?

nausnice-swarovski1-300x230-2218525

Náušnice Swarovski ze zirkonu

Ne nekoupili, pokud byste věděli, jak to ve skutečnosti s tímto šperkem je. Už samotný fakt, že internetový obchod maxieshop.eu, který náušnice prodává, má více kategorií pro akce na slevových portálech než svých vlastních je krajně podezřelá. Ale to by asi bylo to nejmenší.

Swarovski takové šperky nevyrábí

Procházeli jsme oficiální stránky Swarovski a navštívili jsme i jejich obchod, abychom si ověřili, zda jsou krystaly Swarovski Elements skutečně jeho součástí. Na stránkách jsme žádný takový krystal ani šperk nenašli a v obchodě nám potvrdili informaci, že se o jejich produkt rozhodně nejedná.

Je to levný šperk z Jižní Koreje

Po chvíli pátrání a rozhovoru s několika dodavateli jsme nalezli původ náušnic. Kde jinde než na dálném východě, konkrétně v Jižní Koreji, kde se náušnice vyrábí.

Cena 22,7 ¥ (68 Kč), ale našli jsme i levnější variantu za 8,8¥, což je při dnešních kurzech cca 27 Kč. Jediné, co opravdu sedí, je skutečnost, že náušnice jsou pozlacené bílým zlatem, ale ne 18karátovým bílým zlatem ale 14karátovým. I když ani jedno z nich výrazně cenu nenavýší.

Náušnice si musíte ještě upravit

Nejvíc nás pobavila informace na stránkách čínského distributora, který doporučuje náušnice před použitím kleštičkami upravit, jinak hrozí jejich ztráta.

Náušnice jsou pěkné a asi bychom neměli je problém koupit, ale ne za tuto cenu. A rozhodně ne v obchodě, který neprodává jinak než přes slevové portály. Další podobné akce najdete na pepa.cz, hyperslevy.cz a capnito.cz. Vydávat je za náušnice s krystaly Swarovski a klamat tím spotřebitele je bohužel protizákonné. Podnět na ČOI byl odeslán.

Update článku z 25. 4.: Po několika rozhovorech s prodejcem, stále nejsme přesvědčeni, že se jedná o šperky s krystaly Swarovski elements počkáme na vyjádření odborníka. Udála se však zajímavá věc. Po zveřejnění našeho článku došlo ke změně v názvech produktů na eshopech prodejce.

Ačkoliv tvrdil, že neprodává krystaly Swarovski, na eshopu je takto označené měl. Po zveřejnění našeho článku došlo náhle ke změně. To jen potvrzuje skutečnost, že byli spotřebitelé klamáni.

nausnice-swarovski5-300x173-3502985

Šperk Swarovski

Zakoupeno kupónů: 660 Zbytečně utracených peněz: 177 540 Kč

Zasažené slevové portály: Vykupto.cz, Hyperslevy.cz, Pepa.cz, Capnito.cz

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang