Dražby nemovitostí nabízejí zajímavou koupi

Nákup nemovitosti podle přání je bezesporu snem mnohých lidí. Ne vždy se ale podaří najít takový domek či byt, který by člověku vyhovoval. To samé logicky platí i o ceně nemovitosti, jež může být hodně vysoká, což se kupujícímu z pohledu jejího koupě v každém případě nevyplatí. Jaké jsou možnosti nákupu?

Možností nákupu nebo investování do nemovitosti je hned několik. Klasiku představuje koupě od soukromých osob anebo nákup přes realitní kancelář. Jestliže chce kupující nebo investor opravdu ušetřit, pak si vybere výkup nemovitosti či dražbu, která může poskytnout pozoruhodně nízké ceny.

Díky výkupu nemovitosti je možno zakoupit nemovitost za nižší finance než při klasickém nákupním procesu a častokrát také za nižší finance než při dražbě. Výkup nemovitostí je použitelný především v případech, kde majitel nemovitosti spěchá na finance. Častokrát se jedná o osoby s dluhy či exekucemi a při výkupu je nutné pečlivě prověřovat všechny dostupné registry. Výkup nemovitosti je specifickým, nicméně zajímavým zdrojem levných nemovitostí

dum-2692545
Do dražeb jsou často domy, byty i pozemky.

Co je dražba nemovitostí

Dražba nemovitostí je procesem majícím svá pevná pravidla. Vychází především z exekuce konkrétního rodinného domu anebo jiného objektu. Na počátku všeho exekutorský úřad vede exekutorské řízení a právě z něj pochází nemovitosti, jež jsou zabaveny. Nejsou-li do předem stanovené doby vykoupeny dostatečným množstvím finančních prostředků, dochází k jejich prodeji prostřednictvím dražby a to je příležitost pro kupce nebo investora.

TIP: Jak najít po rozvodu domov s omezeným rozpočtem? Možností je celá řada.

Jak funguje dražba nemovitostí

Dražba nemovitostí představuje optimální prostředek, který vede k prodeji konkrétního domu anebo jakékoli jiné nemovitosti. Celý proces dražby je veřejný, takže se jí může zúčastnit kdokoli, kdo má zájem o koupi konkrétní stavby, bytu anebo pozemku.

Příklep udělí pochopitelně dražitel tomu, kdo nabídne nejvyšší možnou sumu. Mnohdy ovšem dochází k tomu, že zájem je vcelku nízký, takže se finální částka nedostane nijak výrazně vysoko a nemovitost je prodána pod svou reálnou cenou.

TIP: V případě pořízení nemovitosti je možné, že před nastěhováním budou potřebné vyklízecí práce. Člověk může najmout profesionální firmu, která se o vyklizení nemovitosti postará.

Povinnosti zájemce o nemovitost

Zájemce o koupi nebo investování do nemovitosti nemá nějak výrazně mnoho povinnosti. Potenciální zájemce nebo investor je zavázán snad pouze k tomu, že je nucen složit exekutorovi dražební zabezpečovací částku, a to ve výši poloviny minimálního sumy podání. Pokud exekutor prodal ve dražbě nemovitost, určitě neřešil třeba i fakt, že to bylo pod její cenou.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang