Vyplatí se investice do nemovitosti v Praze?

Pokud si kdokoliv pohrává s myšlenkou na investici do nemovitosti, avšak není si tak úplně jist, jestli je na to vhodná doba, podle čeho se rozhodnout?

S ohledem na minimální úrokové sazby hypoték se byty, domy a pozemky opět zařadily k nejbezpečnějším formám investic. Díky vhodně zvolené investiční strategii může získat i více jak 5 % ročně.

Které byty jsou z hlediska investice nejvýhodnější?

Investice do nemovitosti může přinést zajímavý obnos. To potvrzují finanční poradci, makléři i představitelé firem, které staví developerské projekty Praha. Jako nejvýhodnější se nyní jeví pořízení bytové jednotky s dispozicemi 2+1 či 2+kk. Právě u těchto bytů je roční výnos nejvyšší, často i přes 5 % ročně.

peneznitipy-cz_finep_cz_01-3923037
Byty 2+1 a 2KK jsou v Praze nyní nejlepší pro investici.

Na co si dát pozor?

Největší chybou je pořízení nemovitosti ve špatné lokalitě a bytu se špatnými dispozicemi. Obecně lze říct, že nemovitosti ve větších městech jako je Praha, jsou vždy lepší volbou než cenově dostupnější byty v jiných lokalitách.

Zdaleka nejhorší investicí jsou byty v Severních Čechách, které jsou k mání doslova za hubičku. Například byty Praha 5 jsou několikanásobně dražší avšak i přesto jsou z pohledu investora jasnou volbou.

Kolik vám může byt v Praze vydělávat?

V případě zmíněných bytů s dispozicemi 2+1 lze dosáhnout na nájemné přesahující 10 000 Kč měsíčně. Poplatky spojené s užíváním bytu by však neměly přesáhnout cca 4 000 Kč. Najít nájemníky do takového bytu nepředstavuje žádný problém. Cílovou skupinou jsou mladé rodiny s jedním dítětem, skupiny studentů i starší bezdětné páry.

peneznitipy-cz_finep_cz_02-8353472
Výnosnost pronájmů je zhruba 5% ročně.

Vyplatí se investice do rodinného domu?

A jak je to s rodinnými domy? Obsadit rodinný dům není tak snadné jako v případě bytu, nicméně i přesto zažívá prodej rodinných domů Praha zlatou éru. Nejsou sice ideální pro pronájem, ovšem jejich cena průběžně roste, takže jde o chytrý způsob, jak bezpečně uložit peníze.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang