Chráníte své podnikání dostatečně?

V tvrdém konkurenčním podnikatelském prostředí se jakákoliv chybička může hrubě vymstít. Kolik lidí už přišlo o peníze, protože si dostatečně nehlídali svoje know-how a to, co jejich firmu a produkty odlišovalo od konkurence. Ochranu vašich podnikatelských aktivit by neměl žádný podnikatel podceňovat. Jak může podnikateli pomoct ochranná známka?

Od konkurence se musí podnikatel odlišit a chránit své produkty a služby

Ochranná známka jména firmy, jejích produktů či služeb zajistí, že jej konkurence nebude moci kopírovat. Stručně řečeno – pokud si podnikatel zaregistruje ochrannou známku na firemní jméno či třeba její logo, nikdo jiný jej už nebude moci používat. Zákazníci a obchodní partneři pak hned budou vědět, že jde o daného podnikatele, nikoliv o nějakou jinou firmu.

ochranna_znamka-2588872
K získání ochranné známky lze využít profesionály.

Registrace ochranných známek je poměrně zdlouhavou záležitostí. V České republice běžně trvá celý proces od podání návrhu od 6 do 12 měsíců. Na to se musí žadatel připravit, nic s tím neudělá. Je pravdou, že pokud dojde ke schválení ochranné známky, vztahuje se na ni retroaktivita. To znamená, že je zpětně platná od okamžiku, kdy došlo k doručení podání.

Ochrannou známku lze získat bez starostí

Podnikatel může vše přenechat na profesionálech. Ti za něj vyřídí veškeré úkony, a to na základě jeho plné moci.

Cena ochranné známky cena, pokud se spojí podnikatel s profesionální službou, vyjde ho vše na necelých 10.000 Kč. V této ceně je přitom zahnutý už i správní poplatek, který činí 5.000 Kč. Jenže zaregistrování ochranné známky svépomocí zabere spoustu času, určitě se tak vyplatí investovat o pár korun více a mít po starostech. Službu využili již stovky lidí.

Ochraňovat své podnikání pomocí ochranné známky se vyplatí. Výrobky, služby či logo a název společnosti pak budou moci lépe odolávat konkurenci. A to je v dnešní době mimořádně důležité. Konkurence je stále větší, na trh se derou společnosti nejen z ČR, ale prakticky z celého světa.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang