Stavební spoření Liška – Moje Liška – přihlášení není složité

Českomoravská stavební spořitelna nabízí širokou škálu produktů. Pro většinu lidí určitě není novinkou stavební spoření Liška. Využít se dá také její internetové bankovnictví MojeLiška. Jak přihlašování probíhá?

Jedná se o pasivní internetové bankovnictví, prostřednictvím něhož může majitel účtu sledovat svůj stav stavebního spoření, úvěru ze stavebního spoření nebo také překlenovacího úvěru. Může si vytvořit výpis z účtu zcela zdarma.

Stavební spoření Liška bylo známé také jako stavební spoření ČMSS. Českomoravská stavební spořitelna však v roce 2021 změnila svůj název na ČSOB Stavební spořitelnu.

ČSOB Stavební spořitelna

ČSOB Stavební spořitelna, a.s. je v České republice největší stavební spořitelnou. Vznikla v roce 1993 a od zahájení své činnosti uzavřela se svými klienty přibližně již 8 milionů smluv o stavebním spoření a poskytla více jak 1 milion úvěrů na bydlení.

ČSOB Stavební spořitelna je členem skupiny ČSOB a jejím jediným akcionářem je od 31. května 2019 Československá obchodní banka, a. s. (ČSOB).

ČSOB Stavební spořitelna má několik poboček, proto pro řešení jakéhokoliv finančního produktu je možné je využít. Stavební spoření Liška na pobočkách vyřizují především lidé, kteří rádi řeší věci osobně.

I v dnešním online světě dává velká část lidí přednost osobnímu kontaktu. Je jim to příjemnější a mají větší prostor se vyptat pracovníka ČSOB na všechny potřebné věci. Klientská zóna ČMSS je velmi příjemná jak osobně, tak i online z pohodlí domova. I online klientská zóna ČMSS je přehledná, jednoduchá a velmi intuitivní.

Stavební spoření Liška

Liška je dlouhodobou stavební spořitelnou, je vyhledávaná a oblíbená, o čemž svědčí řada spokojených klientů. Stavební spořitelna Liška nabízí mnoho produktů, jako je stavební spoření, finanční program Liška plus, spotřebitelský úvěr, úvěr ze stavebního spoření, překlenovací úvěr, přeúvěrování, doplňkové penzijní spoření a investiční životní pojištění, rizikové životní pojištění a pojištění majetku a odpovědnosti.

Sjednat si lze také produkt s názvem Hypotéka od Lišky. V nabídce jsou i klasické bankovní produkty, jako jsou běžné bankovní účty.

Stavební spoření s Liškou

Spoření s Liškou je oblíbeným finančním produktem v každém věku. Jak pro mladé lidi, kteří sotva začínají mít své první pravidelné příjmy, tak i pro starší věkovou kategorii. Stavební spoření ČMSS je totiž v České republice nejznámějším spořením.

Spořitelna Liška nabízí několik produktů:

 • stavební spoření
 • doplňkové penzijní spoření
 • stavební spoření pro děti
 • spořicí balíčky

Všechny tyto produkty je možné řešit online. V případě žádosti o stavební spoření stačí nejdříve vyplnit základní údaje – jméno, příjmení, telefonní číslo, e-mailovou adresu a poštovní směrovací číslo (PSČ) a potvrdit souhlas se zpracováním osobních údajů.

Poté už se klient velmi snadno dostane na konkrétní parametry spoření, vyplní pár osobních údajů, nahraje dokumenty a dojde až ke smlouvě, kterou si musí samozřejmě řádně přečíst a podepsat.

Pomocí online bankovního účtu MojeLiška se tak klient může následně kdykoliv ke smlouvě vrátit a sledovat i své nově vzniklé spoření.

Sjednat produkty lze osobně na pobočkách i online z domova.
Sjednat produkty lze osobně na pobočkách i online z domova.

Stavební spoření pro děti

Spoření Liška je vhodné také pro děti a spousta rodičů tento produkt využívá. Peníze poté využívá třeba na předělání dětského pokojíka, na studium, případně dovršením 18 let mohou děti použít peníze na osamostatnění.

ČMSS výhody stavebního spoření pro děti:

 • státní podpora až 2 000 Kč za každý rok
 • zhodnocení až 6,4 % ročně
 • bez vstupního poplatku a s prémií 2 500 Kč při sjednání online
 • spoření dětem na cokoliv
 • bez rizika, vklady jsou ze zákona pojištěny

Právě i dětské stavební spoření je možné sjednat online v internetovém bankovnictví MojeLiška a člověk tak získá ještě prémii 2 500 Kč.

Založení dětského stavebního spoření pro děti je u ČMSS bez vstupního poplatku pro libovolnou cílovou částku, a to až do neuvěřitelné výše 5 000 000 Kč. Výše úspory je zcela v bezpečí, protože vklady jsou ze zákona pojištěny, a to do výše 100 000 Eur.

Kromě úroků z vkladu a státní podpory, které může být až 2 000 Kč ročně, jsou k dispozici u ČMSS také navíc prémie.

Úrokové poplatky, sazby a daně:

 • základní roční úroková sazba z vkladů 1,5 % s garancí na 6 let
 • za pravidelné měsíční spoření v tarifní variantě Trend je roční úrokový bonus 1 % (bonus je vyplácen při ukončení smlouvy výpovědí nejdříve po 6 letech od jejího uzavření při splnění podmínek Bonusového programu Trend)
 • uzavření smlouvy o stavebním spoření zdarma
 • poplatek za vedení vkladového účtu 360 Kč ročně
 • úroky z vkladů jsou jako u jiných účtů ze zákona zdaněny 15 %

V případě dotazů k dětskému stavebnímu spoření je možné na webových stránkách ČMSS vyplnit nezávazný formulář s kontakty a následně se co nejdříve ozve pracovník, který je schopný na všechny dotazy řádně odpovědět. Je také možné využít ČMSS kontakty a s dotazy zavolat přímo na zákaznickou linku. Vždy je také možné navštívit některou z poboček osobně.

Spořicí balíčky – Liška

ČMSS nabízí zajímavé spořicí balíčky v případě, že se člověk rozhodne kombinovat více produktů u této společnosti. Například při sjednání stavebka s cílovou částkou alespoň 500 000 Kč, penzijního spoření a běžného účtu může klient získat až 5 000 Kč. A k tomu další až 4 000 Kč, když si na stavební spoření pošle každoročně víc než 40 000 Kč.

Také je možné využít podpory od státu. Klient může získat až 8 360 Kč ročně. Z toho jsou 2 000 Kč jako podpora ke stavebnímu spoření a částka 6 360 k penzijnímu spoření v podobě státního příspěvku a daňové úspory.

Při sjednání všech tří finančních produktů ČMSS může klient dosáhnout na zhodnocení až 6,8 % ročně. Pokud člověk váhá, zda si chce všechny tři produkty zřídit, může si konkrétní podmínky přečíst na webu ČMSS, kde najde i kalkulačku stavebního spoření.

Hypotéka ČMSS

Kromě stavebního spoření, bankovního účtu a penzijního připojištění, nabízí ČMSS také úvěry. Hypotéka ČMSS je jednou z neoblíbenějších hypoték v ČR. Je možní využít tzv. hypotéku 90, což znamená, že je možné si vzít hypotéku až do výše 90 % z hodnoty nemovitosti.

Také je zde možné využít tzv. realitní hypotéku, tu ocení lidé, kteří mají jako součást svých příjmů i příjmy z pronájmu nemovitostí.

Hypotéka ČMSS je zcela bez poplatků za její vedení a správu. Je zde také možnost si zřídit neúčelovou část. Pro klienty je možné získat až 30 % z výše hypotéky na cokoliv, a to bez dokládání účelu využití.

Výhody ČMSS hypotéky:

 • poskytnutí úvěru zcela zdarma
 • zjednodušený proces i při refinancování úvěru jiné banky
 • měsíční úvěrové zatížení sníženo rozložením splátek
 • jednou ročně je možné splatit až 25 % z počáteční výše hypotéky
 • mimořádnou splátku v období 3 měsíců po sdělení nové úrokové sazby má klient zdarma
 • na nižší úrokovou sazbu dosáhne klient při souběžném uzavření pojištění v ČSOB Pojišťovně (pojištění nemovitosti nebo pojištění domácnosti a pojištění úvěru) a při splácení prostřednictvím inkasa z běžného účtu v ČSOB / Poštovní spořitelně

Pokud člověk váhá, zda se mu hypotéka u ČMSS vyplatí, může stejně jako u stavebního spoření vyplnit své kontaktní údaje na webu a v nejbližší možné době se mu ozve pracovník ze zákaznické linky. Případně je také samozřejmě možné se jít na vše vyptat přímo na vybranou pobočku.

Spotřebitelské úvěry ČMSS

V případě, že úspory ke splnění přání nestačí, může přijít na řadu spotřebitelský úvěr ČMSS. Jedná se o půjčky, které je možné využít na cokoliv. ČMSS nabízí také konsolidaci půjček.

Jedná se o půjčky na cokoliv, jejich účel tedy není nutné dokládat, stejně jako je tomu například u hypotečního úvěru. Je možné si půjčit až 800 000 Kč bez zajištění nemovitostí. Je možné vše vyřídit rychle a navíc bez jediného papíru.

Půjčka je splatná v pravidelných měsíčních splátkách, které je možné rozložit až na dobu 8 let. V průběhu splácení ČMSS umožňuje splátky snížit, zvýšit, nebo dokonce i odložit, a to zcela zdarma.

Nejsou zde žádné poplatky za sjednání, vedení ani předčasné splácení. Při splacení půjčky do 3 měsíců, dojde k vrácení všech zaplacených úroků. Proto je půjčka vhodná i jako řešení ojedinělého finančního problémů, který klient dokáže rychle splatit.

Konsolidace půjček ČMSS

ČMSS nabízí také konsolidaci půjček. Klient může spojit všechny své půjčky do jedné s roční úrokovou sazbou od 6,9 %, pokud celková částka půjček je v hodnotě alespoň 50 000 Kč. Sloučení půjček je vhodné mimo jiné i proto, že člověk alespoň nemusí myslet na jednotlivé splátky a bát se, že některou zapomene uhradit včas.

Splácení je možné si rozložit až na dobu 8 let a konkrétní datum splácení konsolidace půjček si klient volí sám tak, jak mu to nejvíce vyhovuje. Kdykoliv je možné zdarma předběžně splatit dlužnou částku.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang