Cestovky na slevových portálech, garance nespokojenosti

U klasických cestovní kanceláří se procento nespokojenosti a reklamací klientů pohybuje standardně pod 5 %. U slevových portálů je to výrazně více – i přes 50 %.

CK TopFly už rok prodává zájezdy přes slevové portály. Zákazníků však ubývá a tak jsme se snažili přijít na to proč.

Hledali jsme názory a zkušenosti lidí s touto cestovní kanceláří a nalezli jsme. V diskuzi na orbion.cz jsme napočítali 17 negativních zkušeností a 20 pozitivních. Bohužel z těch pozitivních bylo 8 posláno ze stejné nebo podobné IP adresy a styl příspěvků je ve většině případů naprosto stejný.

I když překousneme tento fakt, je nespokojenost s touto CK větší než 40 %. A nečekaně se většina stížností točí kolem kvality zájezdů zakoupených na slevových portálech, především pak na Slevomat.

Nabídka vypadá na první pohled velmi lákavě skutečnost je naprosto odlišná. Začíná to klasickým klamáním při výletu na Pamukkale. V nabídce stojí třídenní a skutečnost je “První den přejezd s povinnou zastávkou ve zlatnictví, příjezd v pozdních odpoledních hodinách.

Druhý den pobyt v destinaci, třetí den odjezd hned ráno. No přeci, aby jsme ještě stihli absolvovat další povinnou prohlídku kobercárny a kožešnictví. Tak to je třídenní výlet na Pamukkale.”

Mimochodem, ubytování v slibovaných hotelích na Pamukkale (Halici, CaH) je podle celosvětového portálu Tripadvisor.com jedno z nejhorších v dané oblasti.

Někteří klienti přinášeli dokonce informace online.

“Dobrý den, píšu z Antalye. Jsme právě na zájezdě pořádaným CK TopFly a za několik desítek klientů Vám můžu říct, že už nikdy více. Polovina z toho co vám slibují v programu zájezdu je jinak než je psáno, zde nejsou české delegátky, jen překladatelky a vše je zcela v režii Turků.”

Za levnými službami často bývají naše oblíbené skryté poplatky a ani tu jsme jich nebyli ušetřeni.

“Na závěr chci napsat, že nám bylo několikrát zdůrazňováno, že jsme si koupili levný zájezd a služby jsou kvalitní!! A pokud se nám něco nezdá máme si příště koupit zájezd za 20 000!! Já ovšem při sečtení částky 7 890 Kč + 29 EUR + 99 EUR (balíček) tu cenu nevidím tak nízkou. Příště si rozmyslím-jestli budu ještě někdy volit CK TopFly.”

Myslíte si, že když si objednáte nějaké hotely v Turecku s popisem od CK neb nedejbože s popisem na slevovém portálu, že opravdu tyto hotely dostanete a budou odpovídat slibům. Zapomeňte na to.

“Také jsem se 22. 5. 2011 vrátila z onoho pobyto-poznávacího zájezdu z Turecka. Mohu jen potvrdit, že nebyl dodržen program. Při nákupu přes Slevomat se jednalo celkem o 3 hotely. Ale již na voucheru od CK TopFly byly uvedeny hotely 4.

Hotely měly být 5 hvězdičkový na pláži (nebo alespoň v její blízkosti), již první hotel byl od pláže 1 km. Další hotel měl být 4 hvězdičkový, to odpovídalo, ale nebyl v Pamukale, ale ve vedlejší vesnici. Třetí hotel odpovídal 5 hvězdičkový i blízkosti pláže (to byl ale jediný).”

Nekvalitní služby, neorganizovanost zájezdu a hlavně to, že z Turecka máte jen to co oni sami chtějí má svoji příčinu, kterou nádherně vystihla jedna z diskutujících.

“TopFly spolupracuje s Tureckou cestovní kanceláří a proto je to tak levné, budou vás tahat po všech výletech, na všechny benzínky s občerstvením (jsou předem domluveni kde zastavit a kde ne) jen aby jste tam co nejvic utratili.”

Že takový zájezd za tak skvělou cenu jinde neseženete? Ha ha ha… Vzpomínáte na Company Diamond Wind? Tu CK, co v roce 2011 zkrachovala. Ano také ona prodávala přes slevové portály.

Nespokojenost je vidět i na klesajícím zájmu. Zatímco loni se prodaly téměř všechny kupóny a v jedné nabídce se jich prodalo necelých 300, současné nabídky kupuje průměrně kolem 60 lidí.

Portály, které podvodné akce zobrazily jsou Slevomat, Vykupto.

Nakoupených kupónů: 507, zbytečně utracených peněz je pak 3 818 430 Kč. Zdrojem citací byla diskuze na portálu orbion.cz.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang