PP: Nevrácení peněz od slevového portálu

Slevové portály si často myslí, že nemusí dodržovat zákonné podmínky a snaží se je obejít různými způsoby. Jedním z nich je i „garance spokojenosti“, kterou hrdě propagují, i když jde v podstatě o horší prezentaci zákonné ochrany spotřebitele.

Pokud Vám někdo neposkytne produkt nebo zakoupenou službu, máte nárok na vrácení peněz. Slevové portály, ale nechtějí přijít o vaše peníze a tak vymyslely fintu, díky které Vám připíší „body“ na váš účet, které můžete následně využít na nákup dalších voucherů.

Milé slevové portály by si měli uvědomit jednu věc, zadržování peněz klientů proti jejich vůli je nezákonné. Opravdu si myslíte, že budou klienti spokojeni, když vaši partneři nedodají služby a budou chtít vaše body využít znovu?

Při podobné zkušenosti slevový portál raději opouštíme. Garance spokojenosti není žádná výhoda ani žádný zázrak, jde jen o reklamní trik slevových portálů, na který bohužel naletěla už pěkná řádka jejich klientů.

Dotaz čtenáře:

Dobrý den,
v roce 2013 jsem zakoupila na slevovém portálu voucher na pobyt, ale daný hotel v zápětí zkrachoval a ukončil svou činnost. Toto jsme zjistili ještě v průběhu uplatnitelnosti voucheru. Ihned jsme skutečnost oznámili slevovému portálu a chtěli vrácení peněz. Slevový portál nám sdělil, že nám peníze nevrátí, ale budeme mít na jejich účtě odpovídající počet bodů a můžeme si vybrat jiný pobyt. Žádný pobyt nám nevyhovoval a trváme na vrácení peněz. Portál ale trvá na tom, že nám peníze nevrátí. Má na to právo? Jak se mohu bránit? Od nákupu voucheru uběhnul již rok, první upozornění jsme zasílali ale včas. Není zde nějaké časové prodlení?
Děkuji za odpověď

Odpověď Právní poradny:

Pokud jste uplatnili odstoupení od smlouvy včas, tedy do 14ti dnů, máte nárok na vrácení peněz. Hotel Vám sice správně nabídl plnění do někoho jiného, ale pokud neodpovídalo požadované kvalitě, máte nárok na vrácení peněz, protože zde nebyla naplněna ani zprostředkovatelská smlouva, která zpravidla bývá mezi službou a slevovým portálem. Opětovně bych vyzvala písemně/doporučeně slevový portál, že jste do smlouvy odstoupili a trvala na vrácení peněz, pod hrozbou řešení právní cestou. Co se týká promlčitelnosti, pokud Váš dotaz směřoval k tomu to, je zde klasická promlčecí doba 3 roky, ve Vašem případě, pokud se jedná o bezdůvodné obohacení na straně portálu, což se zatím domnívám, je zde promlčecí doba 2 roky od skutečnosti. JUDr. Ing. Plisková Alex, LL.M.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang