Klienti slevového portálu Intertip na dovolenou neodjeli

Česká televize informovala o dalším případu, kdy klienti, kteří zakoupili slevové kupóny na méně důvěryhodném portálu, zaplacenou službu nedostali.

Několik z těchto osob už podalo trestní oznámení.

Jak už jsme několikrát ukázali, ne vždy se vyplatí šetřit za každou cenu a když už se rozhodnete pro koupi zájezdu je vhodnější využívat slevový portál, který je již zaběhnutý a dokáže se v podobném případě zachovat tak, že nakupujícím peníze vrátí.

Celý článek si můžete přečíst zde:

„Klienti, kteří si koupili zájezd do italského zábavního parku na slevovém portálu Intertip, nikam neodjeli. Navíc hrozí, že přijdou i o peníze. Výhodná cena přilákala stovky zájemců i rodiny s dětmi. Když měli odjet první z nich, organizátor zájezdů přestal komunikovat. Peníze ještě nevrátil ani slevový portál. Klienti už podali několik trestních oznámení. Italský Gardaland patří mezi pět nejnavštěvovanějších zábavních parků na světě. Letos se do něj mohli podívat Češi za lákavou cenu – dvě osoby za tři tisíce korun. Zástupce portálu Intertip Tomáš Janků se k případu České televizi vyjádřil písemně: „Zavázali jsme se našim zákazníkům vyvinout maximální úsilí k provedení vratky plateb za zakoupené kupóny.“ Mlčí i organizátor zájezdů – firma Grotammare. „Pravděpodobnost, že nakoupíte u slevového serveru, který později zkrachuje, je naprosto stejná jako u kterékoliv jiné cestovky. S tím rozdílem, že slevový server nemá zákonnou povinnost být pojištěn proti úpadku,“ říká ředitel slevového vyhledávače Skrz.cz Petr Kováčik.

Od loňského srpna, kdy bylo v Česku slevových portálů nejvíc, skončila téměř polovina z nich. Mezi posledními, které měly problémy, jsou Pumba, Koloslev a zmíněný Intertip.“ 

zdroj: ceskatelevize.cz

K článku máme snad jedinou poznámku a to k pravděpodobnosti krachu slevového portálu a cestovní kanceláře. S tvrzením Petra Kováčika nemůžeme bohužel souhlasit. Založit cestovní kancelář není tak jednoduché jako založit si slevový portál. Už jen v tom, že k založení cestovní kanceláře potřebujete koncesi. K založení slevového portálu ne.

Dovolená přes slevový portál se nemusí vždy vydařit.

Cestovní kanceláří registrovaných ve dvou asociacích (AČCKA a ACKČR) bylo v roce 2011 přes 400. Slevových portálů je kolem 200. Pravděpodobnost, že zkrachuje slevový portál je i podle toho, kolik slevových portálů loni skončilo výrazně vyšší. Jaká je tedy cena rizika, které jsou schopni spotřebitelé podstoupit? Podle chování, které na slevových portálech pozorujeme velmi nízká.

Ještě jedna připomínka. Pozor na zásadní rozdíl mezi pořadatelem zájezdu a prodejcem slevových kupónů. S tím souvisí i následná právní situace. Většina slevových portálů má v podmínkách, že nejsou zodpovědní za služby nebo produkty, na které byla poskytnuta sleva.

Název článku vrhá poněkud špatné světlo na skutečného viníka, kterým je pořadatel zájezdu. I když větší slevové portály provádějí důkladné kontroly podnikatelů, je zde stále dost takových, které jsou rádi za každou slevu. Nebuďme jako stádo, které koupí vše, co je ve slevě. Je lepší připlatit si za jistotu než zaplatit méně a nemít nic.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang