Virtuální sídlo – 5 důvodů, proč se vyplatí

Každý soukromý podnikatelský subjekt je podle platných zákonných norem povinen mít vlastní sídlo. Adresa je pochopitelně uvedená v obchodním rejstříku. V současné době je ovšem situace taková, že ne vždy se fyzické sídlo vyplatí. Co znamená virtuální sídlo a kdy se více vyplatí?

Velmi důležitou roli může hrát nejmodernější řešení, jež představuje virtuální kancelář. O faktu, že výhod tohoto řešení je neskutečné množství, se každý nyní přesvědčí.

Expresní vyřízení

Za velkou devízu je zapotřebí považovat velmi rychlé vyřízení všech formalit. Sídlo firmy tak podnikatel může mít ihned. Většina poskytovatelů dokáže veškeré důležité činnosti zajistit do pouhých 24 hodin. Často však celé vyřízení trvá mnohem kratší dobu. Potřebuje-li kdokoliv rychle zahájit podnikatelskou činnost, má vyhráno. Do druhého dne může mít klidně zápis v rejstříku hotový.

stock-624712_1280-6982087
Virtuální sídlo může být vyřešeno do 24 hodin.

Adresa na prestižním místě

Mít adresu v Praze, anebo naopak v nějaké malé neznámé obci je opravdu rozdíl. A to nejenom ve velikosti. Velkoměsto dává zkrátka mnohem více prestiže. Obchodní partneři, a to především ti zahraniční budou na pražskou, případně brněnskou či ostravskou adresu reagovat mnohem pozitivněji.

Prestižní sídlo společnosti je logicky i více dosažitelné z pohledu řešení korespondence. Fyzická prestižní adresa je naopak dosažitelná dost složitě, jelikož centra velkoměst jsou již obsazená.

Minimalizace nákladů

Díky virtuální kanceláři také dojde k ušetření spousty peněz. Je logické, že její provoz není tak nákladný, jako by tomu bylo v případě fyzického sídla. Obecně lze hovořit o tom, že cena je nižší o více než 70 %.

Anonymita zaručena

Každý podnikatel se snaží zajistit vlastní ochranu soukromí. Není se čemu divit, protože medializace nejrůznějších interních věcí není nikdy příjemná. I virtuální sídlo musí být ovšem označeno identifikačním číslem a logicky i názvem společnosti. Dohledatelnou konkrétní firmy tedy není nijak výrazně snížena. Přesto je všechno poněkud anonymnější.

Frekvence kontrol úřadů se sníží

Velmi důležitou výhodou je i snížení kontrol úřadů. Pokud má podnikatel všechny dokument v pořádku, jedná se mnohdy o formální záležitost. I přesto ale každému podnikateli zabere další čas příprava na jakoukoli kontrolu. Nemluvě o tom, že se nejedná o zrovna příjemnou záležitost. Virtuální sídlo může podnikatele kontrol do jisté míry ušetřit.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang