Plyn od E.ON – vyplatí se

E.ON je nadnárodní energetická společnost, která se zabývá výrobou a dodávkou elektrické energie a plynu. Společnost byla založena v roce 2000 a je jednou z největších energetických společností na světě. V kterých krajích se vyplatí k E.ON přejít a kolik s ním lze ušetřit?

E.ON sídlí v německém Essenu a zaměstnává více než 70 tisíc lidí v 18 zemích Evropy. Má působnost v mnoha zemích světa, včetně Spojeného království, Německa, Polska, Maďarska, České republiky a dalších.

E.ON produkuje a distribuuje elektrickou elektrickou energii a plyn. Společnost je také zapojena do vývoje obnovitelných zdrojů energie, jako jsou větrné turbíny, solární panely a další.

E.ON také spravuje síťovou infrastrukturu, která zahrnuje elektrické rozvodné sítě a plynové trubky. Snaží se vyvíjet inovativní řešení pro efektivní využití energie. Například nabízí různé služby, jako je elektromobilita a domácí elektrická energie, které pomáhají lidem ušetřit energii a snížit svou uhlíkovou stopu.

V současné době dodává zemní plyn domácnostem, podnikatelům i velkoodběratelům. Pod skupinu E.ON spadají společnosti E.ON Česká republika, s.r.o., E.ON Energie, a.s., E.ON Distribuce, a.s., E.ON Trend s.r.o. a E.ON servisní, s.r.o.

E.ON jako dodavatel plynu

E.ON je jedním z hlavních dodavatelů zemního plynu na Českém trhu. Díky široké zákaznické základně na poli elektřiny se mu podařilo za relativně krátkou chvíli získat také mnoho zákazníků pro produkt plynu. Vyplatí se přejít k tomuto významnému dodavateli energií?

Porovnání E.ON s jinými dodavateli*

Uvažuje někdo, že by také začal odebírat zemní plyn od společnosti E.ON? Možná už od E.ON plyn odebírá a naopak přemýšlí, jestli by neměl přejít k jiné firmě. Výhodnost konkrétního dodavatele ovlivňují různé faktory. V hledání nejlevnějšího dodavatele pomůže porovnání cen plynu v kalkulačce plynu.

Cena plynu se zjistí na základě zadaných parametrů. Porovnání se děje napříč trhem, proto je výsledek objektivní. Když už bude člověk vědět, který dodavatel bude nejlevnější, je už snadné k němu přejít.

Nejvíce plynu se spotřebuje jistě při topení plynem popř. při ohřevu vody. Pro tento výpočet je zvolen příklad rodinného domu s roční spotřebou 26 MWh. Výpočet je proveden pro Jihomoravský, Moravskoslezský a Středočeský kraj a pro nejčastější volbu zákazníků – E.ON – Standard Plyn.

Tarif od E.ONKrajCena za rokMaximální úspora
Standard plynMoravskoslezský

35 536 Kč

9 650 Kč

Standard plynJihomoravský

33 640 Kč

10 279 Kč

Standard plynStředočeský

35 357 Kč

9 650 Kč

Abychom dokázali, že panují značné rozdíly v cenách i při nižší spotřebě, provedeme ukázkový výpočet ceny plynu pro E.ON také pro domácnost, která plynem pouze vaří. Uvažuje se spotřeba plynu 1,2 MWh.

Tarif od E.ONKrajCena za rokMaximální úspora
Standard plynMoravskoslezský

3 233 Kč

4 326 Kč

Standard plynJihomoravský

3 154 Kč

4 355 Kč

Standard plynStředočeský

3 307 Kč

4 326 Kč

Bonusy související se zimním plynem u E.ON

 • Stlačený zemní plyn: levná a ekologická alternativa klasických pohonných hmot.
 • EkoBonus: zákaznický program se slevami a výhodami
 • Produkty Vailant: s výraznou slevou pro zákazníky E.ON
 • E.ON Servis: profesionální služby řemeslníků pro zákazníky E.ON
 • Tesco Clubcard: bonusové body na Tesco Clubcard za uhrazenou platbu za zemní plyn

Distribuční oblasti plynu pro E.ON

Společnost E.ON roku 2003 převzala společnosti Jihočeská energetika a Jihomoravská energetika. V současné době distribuuje zemní plyn v jižních Čechách. Tato oblast je z hlediska distribuce plynu rozdělená do sedmi spádových oblastí:

 • zásobování VTL soustavy z PM Dub, Lodhéřov, Zvěrkovice, Kasejovice, Šebířov
 • zásobování VTL soustavy z PM Žíšov
 • zásobování VTL soustavy z PM Velký Pěčín
 • pro obec Březí
 • pro obec Lnáře
 • pro obec Bělčice
 • pro obec Čečelovice a okolní obce

Dodávání plynu zajišťuje E.ON v posledních letech po celé České republice. Poskytuje i elektřinu. Je jejím distributorem a dominantním dodavatelem. Společnost zvýhodňuje klienty, kteří od ní odebírají obě komodity.

Další tarify plynu u E.ON

Cena plynu se odlišuje podle ročního odběru. Čím více plynu spotřebujete, tím výhodnější budete mít cenu. Podle spotřeby se cena dělí do několika pásem. Máte-li zájem o zemní plyn u E.ON, můžete se obrátit na následující produkty určené domácnostem:

E.ON Standard plyn

Produkt Standard plyn využívá většina zákazníků E.ON. Je nabízený po celé České republice. Získáte s ním stabilní dodávku včetně zákaznického servisu. Zemní plyn má výhodnou cenu oproti mnohým jiným nabídkám dominantních i četných alternativních dodavatelů.

E.ON Trend plyn

Produkt je nabízený v jižních Čechách a představuje výhodnější alternativu produktu Standard plyn. Má až o 2% nižší cenu za dodávky než u standardního produktu E.ON. Cena plynu se fixuje na období 9 až 12 měsíců. Neplatí se žádné aktivační ani deaktivační poplatky.

E.ON Fix2015

S produktem Fix2015 si výhodnou cenu za dodávku zemního plynu zafixujete až do roku 2015. Cena je výhodnější než u dominantních dodavatelů. Neplatíte žádné poplatky a E.ON se vám snaží přinášet i další bonusy a výhody.

*data se vztahují ke dni vydání/aktualizace analýzy

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang