Je pro vás vhodnou volbou kontokorent pro podnikatele?

Kontokorent pro podnikatele dovede vytrhnout nepříjemný trn z paty. Má však i své poměrně zásadní nevýhody. Je pro vás kontokorent tou pravou volbou? A jaké jsou jeho alternativy?

Podnikatelský kontokorent se řadí do kategorie provozních úvěrů. Při schváleném kontokorentu můžete kdykoliv čerpat peníze z účtu nad rámec vlastních prostředků.

Podnikatelský kontokorent tak funguje stejně jako kontokorent pro fyzické osoby. Umožňuje vám čerpat peníze ihned do tzv. debetu. Největším rozdílem mezi kontokorentem pro podnikatele a fyzické osoby jsou tak podmínky těchto úvěrů.

Podnikatelé mohou čerpat v rámci milionů a na mnohem delší období (obvykle kolem 360 dnů). Přesné podmínky však samozřejmě záleží na zvolené bance.

Kdy vám může kontokorent pomoci

Kontokorent vám pomůže v okamžicích, kdy se dostanete do problémů s cashflow, máte faktury po splatnosti nebo zkrátka potřebujete okamžitě investovat do výhodné nabídky a zrovna není z čeho. Bankovní půjčka pro podnikatele, zvlášť v podobě kontokorentu, má však kromě výhod samozřejmě také svá nezanedbatelná rizika.

Výhody a rizika podnikatelského kontokorentu

Kontokorent je skvělou variantou, pokud potřebujete peníze ihned, ať už na investice nebo vyplacení mzdy. Je to zkrátka rychlá půjčka, která je neustále při ruce. Aktivní kontokorent vám umožní peníze čerpat kdykoliv a splácíte je s každou příchozí platbou na účet.

A co jeho negativa?

Přestože je kontokorent velmi flexibilní při čerpání, u splatnosti flexibilitu očekávat nelze. Splácí se každou příchozí platbou a datum splatnosti není možné posunout. Při opoždění čekají vysoké penalizační úroky.

Na rozdíl od klasické bankovní půjčky není možné splácení odložit ani snížit. Jak těmto rizikům předcházet?

Alternativa kontokorentu – čerpání peněz z vlastních zdrojů

Získat peníze na podnikání však můžete i bez zmíněných rizik. Jak? Prostřednictvím vlastních zdrojů.

Možností je rovnou několik. Můžete například udělat inventuru a prodat nepotřebné vybavení a technologie. Nebo sáhnout do neproplacených faktur, vratek DPH a dotací a nechat si je proplatit ihned bez dlouhého čekání. Tuto službu nabízí Cashbot, který dovede zkrátit splatnost faktur už na 30 minut.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang