Dovolená za pár korun, ale za jakou cenu

Hotel Kriváň ve Vysokých Tatrách je krásnou ukázkou toho jak může hotel přežívat pomocí slevových nabídek. Pokud si však nedokáže udržet klienty a nebude nabízet odpovídající služby,  bude to rok od roku horší.

Sám jsem měl tu čest zúčasnit se týdenního pobytu na hotelu. Musím říct, že cenově mě ubytování vyšlo snad jen o 100 Kč na den dráž než jsou aktuální nabídky na slevových portálech, ale to by se dalo přehlédnout. Co však je zásadnější problém, je skutečnost, že inzerované služby nejsou až tak dílem reality.


Pokoj je vcelku normálně zařízený. Nejsem nijak náročný, takže postel skříň a stolek s židlí naprosto postačí. Zajímavě řešený interiér koupelny a záchodu, kdy na ploše 1×2 metry můžete na záchodě dělat i hygienické úkony je opravdu zážitek, na který nezapomenete. Vybavení hotelových pokojů už nějaké ty rekreanty pamatuje, ale jak jsem již předeslal, pro nenáročné turisty je za tuto cenu hotel odpovídající.

Snídaně a večere jsou takovou všední klasikou. Nic, co by průměrných chlap neuvařil. Někdy jsem však měl pocit, že vajíčka, která jsme měli předcházející den, jsme dostali i druhý den na snídani. Nedostatek pití byl ale častým problémem, který zachraňoval vcelku milý personál.

Problém však nastal s aktivitami. Pokud nejedete s cílem přespat a vypadnout na lyže nebo na túry, nejezděte. “Lázeňská část” je opravdu jen snem. Když pominu fakt, že na většinu masáží, bazénů se dostanete jen s předpotopní kartičkou po vystání dlouhé fronty, samotné služby nejsou odpovídající středoevropskému standardu. Masáž, kterou jsme absolvovali, dokáže udělat snad každý po prvním masérském kurzu. Bazén i sauny byly většinou plné nebo špinavé.

Jako relativně mladí lidé jsme se chtěli alespoň večer trochu zabavit, místní klub fungoval jen jednou za celý týden a to po třech dnech žádostí a proseb. Jinak jsme měli smůlu. Nakonec jsme pro zábavu zvolili vedlejší hotel.

Pokud nejste nároční turisté, hotel Vám zřejmě bude vyhovovat, zklamání zažijete, až zjistíte, že za stejné peníze, můžete mít daleko lepší servis hned ve vedlejším hotelu. Ale český národ je obecně k těmto faktům netečný. Důležité je, že jsme to všichni koupili se slevou.

Je zajímavé sledovat i historický vývoj

  • v roce 2010 bylo zakoupeno cca 2 000 voucherů,
  • v 1/2 roku 2011 bylo zakoupeno cca 3 000 voucherů,
  • v 2/2 roku 2011 bylo zakoupeno cca 1 000 voucherů,
  • v roce 2012 bylo zakoupeno cca 600 voucherů.

Nabídky byly srovnatelné na stejném portálu. Čím jen ten pokles může být způsoben? Že by už lidé přišli na to, že za stejnou cenu mohou dostat daleko lepší a kvalitnější služby?

Celkem bylo prodáno 6 762 voucherů
zbytečně pak bylo utraceno 12 294 441 Kč.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang