Nejdrsnější podvody, mám eshop i slevový portál

Že je svět slev a slevových portálů křišťálově čistý? O tom si opravdu můžete nechat jen zdát. Smutné je, že si někteří mladí lidé neuvědomují následky svého jednání. Myslíte si, že je dobrý nápad vytvořit si internetový obchod, založit si slevový portál, propojit je a prodávat šunty důvěřivým lidem? Pro někoho ano.

Narazil jsem na úžasnou slevu na taneční podložku za 342 Kč.

Vzhledem k tomu, že jsem se o trh tanečních podložek zajímal už cca 3 roky zpět, vím, jaký je rozdíl mezi jednotlivými podložkami jak v kvalitě tak v ceně. Podložka, která je zobrazena na slevovém portálu neodpovídá podložce, kterou pak má internetový obchod na svých stránkách.

Ta, která je vyobrazena na portálu má hodnotu kolem 1 000 Kč. Podložka, kterou si pak můžete koupit v eshopu je vzhledově velmi podobná, jen jí chybí výplň, která zvyšuje cenu položky. Vzhledem k tomu, že na eshopu ani slevovém portálu není uvedeno, o jaký typ podložky se jedná nemáte nikde zaručeno, jakou podložku dostanete.

Podle informací a fotek na eshopu se s největší pravděpodobností bude jednat o tu nejlevnější a samozřejmě kvalitativně nejhorší podložku, kterou běžně seženete za podobnou cenu.

Tím podvod nekončí. Už při příchodu na stránky eshopu xveci.cz Vás zarazí grafické zpracování, které rozhodně nedá označit jako profesionální, což může být náznak něčeho zvláštního – narychlo sestaveného.  A tak jsem začal zkoumat. Už na první pohled je zarážející neuvedení kontaktu.

Provozovatele portálu naleznete až v obchodních podmínkách, ale bez telefonního čísla. Věta “…rádi bychom Vám popřáli příjemné prožití vánočních svátků. Stejně tak jako Vy, i my si potřebujeme oddechnout, provést inventuru apod., proto na veškeré emaily, které přijdou mezi svátky, odpovíme v prvním týdnu roku 2012,” mě o aktuálnosti stránek v březnu roku 2012 moc nepřesvědčila.

Zaujala mě i podobnost informací na slevovém portálu “Vážení zákazníci. Přejeme Vám krásné Vánoce a šťastný nový rok. Od 24. 12. do 2. 1. máme dovolenou, proto na všechny Vaše emaily budeme odpovídat v prvním týdnu roku 2012.” Ta podobnost s eshopem je výrazná.

A tak jsme pátrali dál. Ačkoliv je portál slevoviny.cz provozovaný společností Ainix s.r.o. a eshop společností Jiveka s.r.o. podle obchodního rejstříku je jednatelem ten samý člověk, pan Steinbach. Sídlo mají obě firmy uvedené na Dornychu 40/27 v Brně.

Po chvíli pátrání jsme narazili na informace o této společnosti na stránkách SOS. Sdružení ochrany spotřebitelů, kde jsou názory od podvedených uživatelů “Varuji všechny před objednáváním zboží ze serveru www.xveci.cz a ostatních webů stejné společnosti(je jich několik!, např. www.chytreprodukty.cz). Inzerují hlavně na slevových portálech, nejvíce Slevoviny.cz.

Nejen že je zboží absolutní kšunt, který v žádném případě neodpovídá bezpečnostním požadavkům (elektronika), ale na odstoupení o smlouvy nikdo nereaguje, poštu nepřebírá a telefon nezvedá! Peníze dosud nevrátili.”

“Dne 11.11. jsem si koupila zboží přes Slevoviny.cz, které bylo hned zaplaceno bankovním převodem. Dodnes (20.12.)jsem zboží neobdržela, na e-maily nikdo nereaguje, telefon na stránkách uvedený není. Mám pochybnosti o serióznosti této firmy. Nedoporučuji nákup z těchto stránek!!!”

Celý byznys funguje na jednoduchém principu. Nakoupíme levné zboží na trhu, které může být závadné, poškozené, neodpovídající standardní kvalitě produktů a už v žádném případě inzerovaným produktům.

Cenu nadsadíme tak, aby se dala vytvořit báječná sleva a pak tyto “šunty” prodáme na našem slevovém portálu za běžnou tržní cenu, kde nabídku upravíme tak, aby vypadala lákavě. Lidé přeci rádi nakupují ve slevách, tak koho bude zajímat, co vlastně kupuje, hlavně že je to se slevou. A to nejsou jediné projekty pana podnikatele. Narazili jsme i na:

  • chytreprodukty.cz,
  • vichyshop.cz,
  • krason.cz.

a budou i další.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang