Yello Energy – ceny plynu

Yello Energy, společnosti eYello CZ, a. s., je jeden z nejmladších dodavatelů elektřiny na Českém trhu. Nabízí až 10% úspory proti stávajícím dodavatelům, garanci ceny až na 1 rok a ukončení smlouvy bez sankcí.

Společnost eYello a.s. začala nově dodávat plyn. Tímto se doplnila jejich produktová nabídka elektřiny. V nabídce jsou dva produkty, které se liší cenami a délkou trvání fixované ceny.

  • Yello Joule – fix, s garancí ceny plynu na 1 rok
  • Yello Joule – bez závazků na dobu neurčitou

Integraci cen plynu Yello do našeho kalkulátoru provedeme v nejbližších dnech po obdržení oficiálního ceníku. Prozatím vycházíme z předběžných výpočtů oficiálního kalkulátoru společnosti eYello. Ten prozradil, že měsíční cena při fixaci ceny plynu bude 66,55 Kč/měsíc bez fixace 60,50 Kč/měsíc. Cena 1 MWh bude 1283,- Kč resp. 1264,- Kč.

Společnosti nabízí elektřinu domácnostem a podnikatelům z řad maloodběratelů.

Dodavatel elektřiny: ano

Dodavatel plynu: ano

Jak vybrat správný tarif

Výběr správného tarifu je pro úsporu peněz zásadní. Existuje několik běžných tarifů elektřiny, což usnadňuje porovnávání cen. Kategorie jsou založeny na celkové spotřebě v MWh. Základními sazbami jsou základní D01d a standardní D02d, určené pro domácnosti, které využívají elektřinu pro základní potřeby, jako je osvětlení a spotřebiče, ale ne pro vytápění. Cena zůstává stejná po celý den.

Dříve existovala sazba nazvaná „noční proud“ s rozdílnými sazbami pro den a noc, která však byla nahrazena jinými, specifičtějšími balíčky. Pokud nemáte nárok na nějaký speciální tarif, jsou náklady na energii a provoz spotřebičů stejné ve dne i v noci.

Tarify jsou každému odběrnému místu přidělovány na základě revizní zprávy po kontrole technologie na místě a liší se podle použité technologie a příkonu. Pokud se jedná o byt nebo kancelář s klasickými spotřebiči, jako je plynový nebo elektrický sporák, pračka nebo televize, platí standardní tarif.

Zásadní změnou je však změna typu vytápění, který spotřebič používá (elektrický kotel místo plynového, instalace tepelného čerpadla), nebo pořízení elektromobilu a zřízení nabíjecí stanice.

Jak šetřit na energetickou efektivitu domu?

Bydlení v energeticky úsporných domech přináší jednotlivcům výhodnější postavení, protože mají nižší účty za vytápění a elektřinu, jsou pohodlnější a bezpečnější při neočekávaných výpadcích proudu, zvyšují hodnotu domu při dalším prodeji a v neposlední řadě prospívají zdraví. Tyto typy domů jsou výhodné nejen pro jejich majitele, ale také pro životní prostředí.

  • Spotřebovávejte méně energie ze sítě
  • Výměna oken za moderní a účinná dvojitá okna
  • Energeticky inteligentní terénní úpravy
  • Izolace stěn
  • Chytrá zařízení

Z hlediska energetického systému mohou energeticky úsporné domy aktivně pomáhat energetické soustavě tím, že v době jejího nedostatku vyžadují méně elektřiny ze sítě a zároveň tuto cennou komoditu do systému dodávají, a tím mu pomáhají, jakmile je jí zapotřebí.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang