Vybíráme cestovní pojištění: Jaký limit zvolit?

Ať už se člověk chystá za sluníčkem, na hory, nebo za poznáváním nových kultur, neměl by podceňovat význam cestovního pojištění. Podle čeho se vybírá limit pojištění?

Během pobytu v zahraničí se může přihodit cokoliv a případná nemoc nebo zranění dovolenou výrazně prodraží. Vhodně zvolený balíček cestovního pojištění zajistí, aby se z finančního hlediska nedostal člověk do úzkých. Po jaké variantě sáhnout? Důležité je si uvědomit, že cena by nikdy neměla být na prvním místě.

obchodni_partneri-7089806
Cestovní pojištění lze domluvit osobně na pobočce i online.

O významu cestovního pojištění nemá smysl diskutovat. Přesto se poměrně dost Čechů vydává do zahraničí bez něj. Úspora ve výši několika set korun však za případné problémy rozhodně nestojí.

Nemusí se přitom jednat jen o výdaje za lékařské ošetření, také ztrátu zavazadel nebo škody na cizím majetku či zdraví. Tarify pro cestovní pojištění jsou různorodé a na základě povahy cesty se volí takový balíček, který poskytne plnohodnotnou ochranu.

Pro Evropu menší limit, pro svět větší

Co se týče limitu, logicky ovlivňuje cenu pojistného. Zatímco v Evropě obvykle dostačuje i nižší částka, do zámoří a dalších dalekých destinací by člověk neměl vyrážet bez vyšších limitů.

Je třeba si uvědomit, že limit zahrnuje široké spektrum položek – léčebnými výdaji počínaje, transportem zpět konče. A například v USA je zdravotní péče velmi drahá, takže by nižší částka nemusela stačit.

Chce-li kdykoliv na cestovním pojištění ušetřit, neměl by to dělat na úkor limitů a rozsahu pojistného krytí. Výhodnější bývá si sjednat pojištění na internetu online.

Kvalitní cestovní pojištění najdete u ERGO pojišťovny

K nejžádanějším pojistkám patří cestovní pojištění od ERGO, které je nastaveno tak, aby pokrylo i vysoké výdaje.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang