Cestovní pojištění jako základ zahraniční dovolené

Řada osob si myslí, že cestovní pojištění pomáhá jen ve chvíli, kdy se zpozdí plánovaný let, nebo kdy se nějakým nedopatřením ztratí zavazadla. Realita je u cestovního pojištění však mnohem širší. Nehody, které mohou v zahraničí nastat, jsou neočekávané a nepředvídatelné. Udělat krok pro ochranu před odjezdem je zásadní. Jaké cestovní pojištění sjednat? Které je to nejlepší?

Krytí nákladných výloh v zahraničí může být pro řadu cestovatelů nepředstavitelné. Onemocnění nebo úraz v zahraničí je totiž několikanásobně dražší záležitostí, než je tomu na území České republiky. Sjednání si cestovního pojištění není povinné, avšak je velmi doporučováno. Výběr cestovního pojištění nemusí být nijak složitý.

Co to je cestovní pojištění

Sjednat si komplexní cestovní pojištění by mělo být základem předtím, než se osoba vydá na zahraniční výlet. Může totiž všem cestovatelům v rodině ušetřit spoustu peněz, pokud se něco pokazí. Zajistí také, že se pojištěnci dostane potřebné lékařské péče, když ji potřebuje.

I přesto, že cestovní pojištění není povinné, mělo by se ho využívat. Po zaplacení dovolené si možná každý klade otázku, co to je cestovní pojištění a jestli je vůbec potřeba. Ano, je potřebné. Účty za nemocnici se mohou rychle vyšplhat na tisíce eur.

Podstatou cestovního pojištění je ochrana před nenadálou a nepříjemnou situací. Jedná se o zrušení nebo nutného zkrácení cesty, odcizení zavazadel a jiných osobních věcí. Stejně tak lze pojistit téměř kdekoli po celém světě pro celou řadu aktivit.

Cestovní pojištění poskytne:

  • pojistné krytí
  • 24 hodinovou podporu v případě nouze
  • krytí léčebných výloh až do určité výše

Ne všechny pojistky jsou stejné a to nejlevnější cestovní pojištění může být levné z nějakého důvodu. Je potřeba se ujistit, že pojistka pokrývá všechny aktivity, které jsou na cestě v plánu.

Před odjezdem je potřeba se ujistit, že kontaktní údaje na poskytovatele pojištění má pojistník uložené, včetně údajů o asistenční službě, a že je má po ruce, pokud by byly v zahraničí potřeba.

Pojištění do zahraničí online

Finanční ochrana, která je v rámci cestovního pojištění nabízena na veškeré náklady, které vzniknou nenadále a je potřeba je vynaložit, je důležitou součástí zahraničních výletů. Pokryje totiž zdravotní péči i škody, které vzniknou ztrátou nebo újmou.

Díky sjednání pojištění do zahraničí online je cestovatel ušetřen hned několika možným nákladům. Mezi ty nejčastější náklady, které v zahraničí mohou nastat, se řadí hospitalizace, léčebné medikamenty, převozy do nemocničních zařízení a operační úkony.

Cestovní pojištění může být do některých zemí dokonce povinně vyžadováno. Jedná se však jen o pár destinací, kde je tato podmínka vyžadována. Do běžných turistických lokalit je cestovní pojištění závislé pouze na rozhodnutí se dané osoby.

Sjednat si cestovní pojištění dokáže každý a navíc odkudkoli. Stačí si vybrat daného poskytovatele, u kterého chce cestovatel pojistku uzavřít. Přes internet odešle jeho požadavek a cestovní pojištění je sjednáno do několika minut.

Díky online sjednání lze dosáhnout na výhodnější ceny. Běžně se jedná o sazbu 10 %, která je z ceny pojistky odečtena. Žadatel tak nemusí chodit na vybrané pobočky. Vše sjedná online, z pohodlí domova a pojištění mu přijde na e-mail.

Postup sjednání cestovního pojištění

Proces získání pojištění na cesty začíná ještě před odjezdem na zahraniční dovolenou. Záleží na délce dovolené, popřípadě na frekvenci cestování, kterou osoba plánuje. Vše začíná specifikováním cesty. Důležité faktory ovlivní nabídku pojištění a zajistí to správné krytí.

Při výběru pojištění záleží na základních informacích pobytu:

  • délka pobytu – několikadenní, dlouhodobější, nebo dokonce roční
  • typ pobytu – pracovní cesta, turistická dovolená
  • cíl cesty – destinace
  • počet osob, které cestují
  • plánované aktivity v průběhu pobytu – rizikovější sporty si žádají připojištění, základní pojištění se vztahuje na rekreační činnosti

Pokud se jedná o několikadenní zahraniční pobyt, je dobré zvolit denní pojištění. Maximální lhůta těchto variant nesmí přesáhnout 90 dní. Pojišťovny nabízejí i pololetní nebo roční cestovní pojištění. Vliv na pojistku má i samotný typ pobytu. U pracovní cesty je pojištění jednodušší.

Základní balíčky cestovního pojištění počítají s rekreačními sporty, mezi které patří například jízda na kole, běh, plavání a jiné běžné činnosti. V případě, že klient plánuje na své cestě vykonávat rizikovější aktivity a sporty, je dobré se připojistit a ochránit se tak před jistým krytím možných neočekávaných dopadů.

Cestovního pojištění je důležitou součástí zahraničních výletů.

Ujasnit si základní informace pobytu je klíčové pro vyhledání cestovního pojištění dle individuálních potřeb a parametrů. Tyto základní proměnné jsou následně vyplňovány do online formulářů na oficiálních stránkách poskytovatele.

S výběrem té nejvýhodnější pojišťovny, u které lze cestovní pojištění sjednat, může pomoci cestovní pojištění srovnání. Díky online kalkulačce porovná nabídky a zobrazí tu nejlevnější alternativu cestovního pojištění. Klient si tak snadno spočítá cenu pojistky.

Jakmile má jasno díky srovnání pojistek na míru, jednotlivé nabídky má porovnané a jejich podmínky zná, může se pustit do sjednání. Vybrané pojištění lze jednoduše zaplatit online platební kartou, popřípadě bankovním převodem.

Pojistná smlouva je následně s ostatními dokumenty zaslána na e-mail. Někteří poskytovatelé mohou zasílat i skrze poštovní doručování. Za poštu je však vyžadován poplatek.

Srovnávač cestovního pojištění

Stejně tak jako u jiných služeb a produktů, srovnáním a porovnáním nabídek dostává zájemce podstatné informace o možnostech na trhu. Díky online porovnávačům dokáže spočítat cestovní pojištění hned u několika různých poskytovatelů.

Velkou výhodou je, že srovnávač cestovního pojištění bere v úvahu nejen cenu, avšak i podmínky, které dělají cestovní pojištění zajímavým. Díky možnému online sjednání tak nemusí klient nikam chodit a vše dokáže vyřídit odkudkoli.

Srovnávače poskytují nezávazné nabídky, které lze během několika minut sjednat. Řada z nich lze smluvit i v den odjezdu na zahraniční dovolenou. Pokud však cestovatel řeší pojistku dříve, má čas na důkladné porovnání a vybrání si z široké řady možností.

Online srovnání cestovního pojištění ušetří čas i peníze. Sjednat lze během několika minut a díky aktuálním nabídkám na trhu lze vybrat tu nejvýhodnější. Kalkulačky cestovního pojištění pomáhají s výběrem a přibližují veškeré důležité alternativy.

Cestovní pojištění by mělo být pro cestovatele do zahraničí jasnou volbou, jak ochránit sebe, svoji rodinu i majetkové věci před neočekávanými a nežádanými výdaji. Jistota v podobě cestovní pojistky je důležitým faktorem pro klidnou cestu.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang