Recenze Twisto

Twisto je velmi úspěšný český fintech startup. Může pomoci šetřit peníze, mít větší přehled o financích, zjednodušit život, poskytnout půjčku a mnoho dalšího. Kde lze Twistem platit? Jak vypadají recenze Twisto karty? A kde najít kontakt Twisto? Následující článek seznamuje s funkcemi, klady i zápory této služby.

Twisto je nebankovní společnost, u které si klient zdarma sjedná účet, čímž získá přístup k přehledné mobilní aplikaci, kreditní kartě a řadě výhod. Twisto má množství spokojených klientů, není tedy třeba se obávat, že by mohlo jít o podvod.

Twisto účet se může hodit běžným uživatelům, kteří pouze chtějí mít větší přehled o svých financích, zřídit kreditní kartu, Apple pay či využívat platební náramek. Nejvíce se vyplatí lidem, kteří často cestují nebo nakupují v zahraničí.

Přihlášení Twisto

Účet Twisto si lze jednoduše zařídit na webu Twisto.cz. Registrace zabere pár okamžiků a zajišťuje klientům obrovské množství nejrůznějších výhod.

Jaké funkce přihlášení Twisto přináší?

 • kategorizace nákladů
 • Twisto Snap – Placení faktur focením
 • dobré zahraniční kurzy – Při tarifu premium až 3% ušetříte
 • Twisto Split – Rozdělení účtu mezi kamarády
 • platební tlačítko Twisto Pay – Na partnerských eshopech
 • slevy a cashback – V partnerských prodejnách
 • odkládání splátek – Twisto je v zásadě kreditka
 • integrace Apple pay – Twisto kartu lze přidat do Apple pay
 • cestovní pojištění – V tarifu premium
 • platební náramek – Pohodlné placení náramkem

Za zmínku stojí například funkce Twisto Snap, s níž je placení faktur jednodušší než kdy dřív. Stačí fakturu vyfotit v aplikaci a Twisto se o vše postará. Služba funguje rychle a bezstarostně a zejména podnikatelům velice usnadní život.

Bez funkce Snap je nutné při doručení každé faktury ručně zadávat číslo účtu, částku, variabilní symboly apod. Snap klienty všech těchto starostí šetří. Jen fakturu vyfotí a Twisto vše vyřeší.

Užitečná je také služba Twisto Split, která se hodí při skupinovém placení v restauraci. Jak se podělit o účet? Jednoduše ho zaplatí jeden z přítomných a v aplikaci se o něj rozdělí s ostatními. Nápad je to praktický a množství lidí ho využívá opakovaně. Také obsluze Split šetří čas i nervy, protože díky němu nemusí složitě rozpočítávat částky.

O dalších funkcích, které přihlášení Twisto přináší, pojednává článek níže.

Twisto karta

Každý nový klient ke svému účtu obdrží Twisto kartu, která funguje v zásadě jako karta kreditní. To znamená že celý měsíc utrácí peníze Twista a na konci měsíce mu dojde vyúčtování. Částku musí uhradit do 15 dnů.

Velkou předností Twisto karty je také možnost integrace do Apple Pay. Klienti, jejichž banka pohodlné placení mobilem neumožňuje, tak nemusejí hned měnit banku. Přeci jen se jedná o jednodušší možnost než si převádět účet jinam.

twisto-recenze-1024x682-6759500
Twisto představuje ideální platební metodu při online nakupování.

Za pouhou registraci navíc klienti získají 300 Kč. Uživatelé Apple nepopisují jakékoliv větší problémy s touto službou. Google Pay bohužel zatím k dispozici není, Twisto však tvrdí, že by se tato situace měla v blízké budoucnosti změnit.

Twisto karta s sebou kromě lákavých výhod přináší i řadu nevýhod. Celý měsíc peníze neopustí peněženku a limit na ní je teoreticky neomezený. Twisto ho reguluje podle příjmů, výdajů i schopnosti klienta splácet včas. Za pozdní splácení je klientům účtován tučný poplatek.

Twisto kartou nelze vybírat z bankomatů. Pokud klient potřebuje hotovost, musí napsat na email cash@twisto.cz a částka mu bude zaslána na jeho běžný bankovní účet. Tato varianta ovšem nedává větší smysl. Klient si totiž peníze poté stejně musí vybrat kartou, kterou dostal ke svému bankovnímu účtu, což mohl udělat rovnou a ušetřit si tak starosti.

Twisto tarify

Výše uvedené funkce se trochu liší dle konkrétního tarifu. Twisto poskytuje 3 základní tarify, z nichž každý nabízí jiné výhody za jinou cenu:

 • Online
 • Standard
 • Premium

K tarifu Online klient nedostane kartu a tím pádem ani Apple Pay, což představuje velkou nevýhodu. Tarif Standard představuje ideální střední cestu pro každého, kdo párkrát do roka vyjíždí do zahraničí.

Tarif Premium zahrnuje cestovní pojištění a dá se s ním dosáhnout na lepší zahraniční kurzy. Vyplatí se proto každému vášnivému cestovateli, který často vyráží do zahraničí, nebo také pro nákupy z Číny.

Tarif lze jedním kliknutím jednoduše změnit, takže Premium si klient může aktivovat pouze na měsíc, když zrovna bude na cestě.

Twisto obchody

Jedním z předních důvodů, proč si klienti tuto službu zařizují, je snadná platba přes Twisto v online obchodech. Množství e-shopů má v nabídce způsobů platby kromě dobírky a debetní karty také platbu Twisto Pay. Tato možnost umožňuje za objednávku se zaplatit až při dalším vyúčtování.

V praxi to znamená, že zákazníkovi bude zboží doručeno bezplatně, doma si ho v klidu prohlédne a vyzkouší a v případě spokojenosti do 14 dnů zaplatí. V opačném případě zboží vrátí a nemusí složitě řešit refundaci peněz. Po přihlášení k Twisto účtu se splatnost prodlužuje na 45 dní.

twisto-e-shopy-1024x517-1299551
Seznam partnerských e-shopů Twisto zahrnuje prodejce všeho druhu – od restaurací, přes zážitky, až po obchody s módou.

Platba Twisto Pay navíc šetří i čas při samotném nákupu. Stačí jedno kliknutí a Twisto za uživatele automaticky vyplní veškeré údaje. Není nutné se registrovat ani vyplňovat údaje z karty. Platba přes Twisto je rychlá a bezpečná a klienti si nestěžují na jakékoliv komplikace.

A kde lze Twistem platit? Partnerských obchodů jsou stovky a s rostoucí popularitou této služby se výběr neustále rozrůstá. Twisto usnadňuje například Astratex vrácení zboží či eObuv vrácení zboží. Mezi Twisto obchody se však neřadí pouze prodejci módy, nýbrž třeba i lékárna Benu, Bageterie Boulevard a 4Camping.

Kompletní seznam e-shopů Twisto je k dispozici na webu Twisto.cz.

Platební aplikace Twisto

Platební aplikace tohoto fintech startupu je velmi přehledná. Vše, co uživatel potřebuje, má vždy ihned po ruce. Veškeré platby Twisto aplikace automaticky člení do kategorií, takže má uživatel skvělý přehled o tom, kolik a za co utrácí.

Kategorizace je automatická a někdy funguje skvěle, jindy trochu hůř. Záleží na obchodu. V každém případě je možné si vytvořit kategorie vlastní a platby si ručně přeřazovat.

twisto-hodnoceni-1573916
Na Google Play se aplikace Twisto těší 4,8 hvězdičkám z 5.

Nabízí se například možnost rozdělit si v Twisto kategorie pro osobní užití a pro byznys, a do té evidovat veškeré náklady spojené s podnikáním.

K dispozici je i internetové bankovnictví v pěkném designu. Veškeré ovládání je intuitivní, a tak není nikdy problém jakoukoliv platbu zpětně dohledat či změnit nějaké nastavení.

Odkládání splátek Twisto

Když uživateli Twisto na konci měsíce přijde vyúčtování a zjistí, že nemáte na zaplacení, nic se neděje. Twisto chce pokaždé zaplatit pouze 10 % utracené částky. Zbytek je možné si odložit a splatit později.

Samozřejmě je za to účtován nemalý poplatek. Ten od 1. do 20. odložené stokoruny činí 4,5 koruny za každou stovku. Do 40. stovky jsou to pak 4 koruny a do 60. je to 3,5 Kč. Poplatek není nejmenší.

Vzhledem k tomu, že Twisto funguje jako chytrá kreditka, může být skvělým pomocníkem, nicméně i nástrojem jak se dostat do dluhů. Twisto by proto neměli užívat lidé se slabou finanční mentalitou.

Odkládání splátek se rozhodně nedoporučuje. A pokud opravdu není zbytí, měl by být klient opatrný a splatit co nejdříve!

Cashback Twisto

Twisto.cz šetří peníze. Cashback znamená, že klient dostane část peněz za nákupy v partnerských obchodech zpět. Refundovaná částka se u jednotlivých partnerů liší. Těm, kdo u nich nakupují často, může Twisto vydělat pěkných pár korun navíc.

Nejoblíbenějším českým cashback portálem je Tipli. Na tuzemských i světových e-shopech s ním lze jednoduše ušetřit klidně až 10 %.
Využít slevu od Tipli.cz >

Cashback se pohybuje se od necelého procenta až k 10 % a seznam obchodů, na kterých ho lze uplatnit, se neustále rozrůstá. Momentálně jsou největším lákadlem následující nabídky:

Twisto nabízí cashback i z desítek dalších e-shopů, například ze Zoot či Feedo.

twisto-e-shop-1024x734-1801909
Klienti si Twisto oblíbili zejména pro nakupování oblečení.

Pokud si uživatel koupí třeba boty z Urbanstore nebo šaty Zoot, cashbackem se mu vrátí „investice“ do tarifu standard. Cashback mu pokryje měsíční poplatek, a tím pádem má účet v podstatě zdarma.

Kromě cashbacků je k mání množství slev. Nabídka se stále mění a také lze díky ní ušetřit stovky korun. Právě cashback a speciální nabídky jsou jedním z hlavních důvodů, proč se mnoho klientů rozhodlo si Twisto pořídit.

Výhodné kurzy v zahraničí

Kdo je vášnivý cestovatel, nakupuje v čínských obchodech nebo často jezdí na služební cesty do zahraničí, možná se mu vyplatí Twisto Premium účet.

S tím totiž každý získává výhodné kurzy při zahraničních platbách. Veškeré převody mezi měnami probíhají dle středového mezibankovního kurzu. Tím je možné ušetřit až 3 % z každé platby Twisto.

Na druhou stranu se za tarif Premium platí 250 Kč měsíčně, takže je dobré pečlivě zvážit, zda se to vyplatí. Oproti komerční bance klienti ušetří i korunu na dolar/euro. Kromě toho je součástí tarifu Premium cestovní pojištění pro rodinu.

Platební náramek Twisto

S Twisto účtem si lze zřídit i platební náramek. Jedná se o vodotěsný silikonový náramek, ve kterém je schovaná mini platební karta. Dá se využít pouze tam, kde přijímají bezkontaktní platby.

Náramek se hodí zejména při projížďkách na kole nebo výletech na koupaliště, kdy si jeho majitelé s sebou vůbec nemusí brát peněženku. S náramkem je možné se bez problémů koupat, což z něj dělá právě ideálního společníka na letní radování.

Při platbách chytrými hodinkami bývá odezva terminálu o trochu pomalejší. To ovšem není případ tohoto platebního náramku. Přijde vhod také při nočních party.

Recenze Twisto

Hlavním lákadlem, na které si Twisto získává podstatnou část svých zákazníků je platební tlačítko Twisto Pay. Šetří čas se samotnou objednávkou i s případným vracením zboží. Nakupování je díky němu mnohem jednodušší a pohodlnější a umožňuje zákazníkům nekupovat zajíce v pytli. Ti si tuto službu v Twisto recenzích pochvalují a nepopisují jakékoliv komplikace či nespokojenost.

twisto-pay-1024x552-3002856
Pro výběr hotovosti z Twisto účtu je potřeba si peníze převést na svůj běžný bankovní účet.

Fintech Twisto je mimo jiné ideální pro všechny, kdo chtějí mít lepší dohled nad svými financemi. Skvělým nástrojem je zejména kategorizace výdajů, díky které lze snadno kontrolovat tok svých financí. Třešničkou na dortu jsou lákavé slevy a vysoký cashback v řadě e-shopů.

Hlavní plusy Twisto:

 • cashback
 • slevy
 • možnost ušetřit až 3 % v zahraničí
 • platební náramek
 • Split, Snap
 • integrace Apple Pay
 • pojištění
 • tlačítko Twisto Pay
 • veškeré výhody kreditní karty
 • 300 Kč za registraci

I přes dlouhý seznam výhod má Twisto neustále na čem pracovat a co zlepšovat. Jak již bylo zmíněno výše chybí mu řada důležitých možností a funkcí, což mnoho potencionálních klientů od jeho pořízení odrazuje. Které to jsou?

Hlavním mínusy Twisto:

 • nemožnost výběru z bankomatu
 • veškeré nevýhody kreditní karty
 • absence Google Pay
 • absence Samsung Pay

Rozhodně se Twisto nedoporučuje lidem se slabou finanční mentalitou. Kdo má problém s dluhy, neměl by si Twisto pořizovat. Jako každá kreditní karta je i Twisto skvělý sluha, avšak je potřeba vědět, jak s tímto nástrojem zacházet.

Naopak pro ty, kdo často cestují a nakupují v zahraničí, je Twisto účet, Revolut nebo jiný podobný fintech v podstatě must-have. Kdo kartou zaplatí 200 Kč za měsíc, by měl zvážit, zda Twisto za těch 600 Kč ročně stojí.

Na internetu lze najít i řadu zákaznických recenzí Twisto karty. Klienti v nich popisují své osobní zkušenosti s touto službou, uvádějí, co jim vyhovuje a v čem je naopak slibovala. Velké množství takových příspěvků je v k dohledání zejména na diskuzních fórech.

Twisto kontakt

V případě jakýchkoliv nejasností Twisto odkazuje na sekci Časté dotazy (FAQ) na svém webu Twisto.cz.

Pokud tam klient odpověď na svou otázku nenajde, může Twisto kontaktovat písemně či telefonicky:

 • E-mail: dotaz@twisto.cz
 • Telefon: +420 222 70 33 33 (pondělí až pátek, od 9 do 20 hodin)

V případě využití e-mailového kontaktu Twisto slibuje dopovědět nejpozději do 5 pracovních dní.

Adresa sídla:

Újezd 450/40
Malá Strana 118 00 Praha 1
Česká republika

Adresa kanceláře:

Sokolovská 47/73
186 00 Praha 8

Nejedná se o pobočku, tudíž není možné zde bez předchozího objednání odbavovat klientské záležitosti.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang